Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Ha a testvérek között 2-3 év...

Ha a testvérek között 2-3 év korkülönbség van, milyen a kapcsolatuk? Jobb a viszonyuk, mint amikor több év van közöttük? Minden korosztály válasza érdekelne.

Figyelt kérdés

2016. jan. 9. 16:29
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem az nem mérvadó,hogy ha valakik között több év van,és rosszabb lenne a kapcsolatunk4Köztem és a bátyám között 8,5 év van nem jó a kapcsolatunk köszönésen kivül semmi,meg évi 3-4x beszélgetésen kivül..pedig szüleinkkel lakunk!Párom és nővére között 8 év van, nekik jó a viszonyuk. Unokatesomék között 2-3 év van nem jó a viszonyuk,mig másik uncsiméknál meg igen!

26/N

2016. jan. 9. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%

A szüleim gondoskodtak arról, hogy utálunk mindenkit a családban. Teljesen független attól, hogy az testvér, nagyi, nagynéni, unokatestó.


Szóval ez a neveltetés és a mindennapok közösen alakítják ki, nem az évek.

2016. jan. 9. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
Elég szomorú, hogy mindenki utál mindenkit, nálunk is ez van....
2016. jan. 9. 16:57
 4/18 anonim válasza:
78%
Tőlem egyik 8, másik 12 évvel idősebb, de jó a viszonyunk. Annyit befolyásolt csak, hogy 10 évesen nyilván nem mentem ki velük bebaszni, mikor ők már 20 körül voltak, ők viszont együtt tudtak menni ide-oda, ezáltal több közös élményük van. :D
2016. jan. 9. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:

Az egyik bátyám három évvel idősebb nálam, gyerekként egyáltalán nem voltunk voltunk jóban.

Felnőttként normalizálódott a kapcsolatunk, de nagyon eltérő személyiségek vagyunk. Elsősorban ezt tudom be a gyerekkori rossz viszonynak, nem a három év korkülönbséget.

2016. jan. 9. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
Öcsém és köztem 5 év van. Kicsi korunkban öltük egymást, folyton veszekedtünk, mondjuk ez elég tipikus.. (lehet másképp alakult volna, ha az apja, aki az én nevelő apám volt nem kivételezik állandóan, és nem bánt annyit engem - de szerencsére csak VOLT, és olyan nevelőapukát kaptunk anyukám új párja személyében, amilyen édesapa is csak ritkán adatik meg) "Felnőtt" korunkra (én 24, Ő 19) viszont teljesen minden más lett. Én már nem élek otthon, de imádjuk egymást, szeretünk együtt bulizni, segítünk egymásnak mindenben, és számíthatunk is a másikra! Szóval, ha lehetne sem változtatnék semmin!
2016. jan. 9. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
75%

szerintem ez nem a korkülönbségen múlik, hanem legfőképp a szülőkön. Én jóban vagyok a tesómmal, a férjem nincs jóban a sajátjával. Egyikünknek sincs nagy különbség. De teljesen mást halottunk otthon, a testvérségről.


ilyen példa: Nekünk azt mondták (bátyám van) ha együtt megyünk valahova, már kissebbnek is, hogy egymásra vigyázzunk.

férjemnek huga van, náluk azt mondták ő feladata vigyázni a hugára és felelőssége. a hugának azt mondták, bulizz bátran, a bátyád vigyáz rád.

ugye, hogy nem mindegy? :) ilyen apróságokon múlik szerintem aztán a jótesóság.

2016. jan. 9. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim válasza:
mi hárman vagyunk én vagyok a középső a nővérem és köztem 2 év van mikor én 5. es lettem akkor állt helyre a viszonyunk azóta nagyon jóban vagyunk, viszont az öcsém és köztem 6 év van és mivel ő a legkisebb megy a kivételezés és ez állandóan a vita központja folyton veszekszünk tehát szerintem ha 2-3 év a különbség akkor egyszer rendeződik a viszony de ha 6 akkor beletelik egy időbe mire megjon a kissebnek is az esze és vele is jóban leszek...
2016. jan. 9. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 DuplaKV ***** válasza:

Ez nem a korkülönbségen, inkább a személyiségen múlik. Mi olyanok vagyunk, mint a tűz, meg a víz. Köztünk ~3,5 év van a nővéremmel. Ugyan nem utálom, de erős fenntartásaim vannak a testvéremmel szemben. Szereti kihasználni az emberek jóindulatát, és kicsit álszenteskedő, ezért minimálisra csökkentettem vele a kapcsolatot. (Másik városban élünk.)

23/N

2016. jan. 9. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim válasza:

Én úgy hallottam, hogy a legideálisabb, ha a testvérek között kevesebb, mint 2 vagy minimum 8 év van.

Első esetben azért, hogy együtt nőjenek fel és még ne legyenek olyan állapotban, hogy a nagyobbik elkezdjen irigy lenni a kisebbikre, hogy több figyelmet kap.

Utóbbi azért, mert egy 8 éves már képes felfogni, hogy mit jelent, ha testvére születik és talán még segíteni is szívesen fog felnevelni.

2016. jan. 9. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!