Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Ti elfogadnátok ilyen segítség...

Ti elfogadnátok ilyen segítséget a testvéretektől? Olyan szánalmasnak érzem magam.

Figyelt kérdés

A férjemnek viszonya van/volt, ezért el szeretnék válni. Még itthon vagyok gyed-en a kisebb gyerekünkkel. A munkahelyemre júniusban tudok visszamenni, áprilisban elkezdem beszoktatni a bölcsibe a kicsit. De addig csak a gyedből nem igazán tudom megoldani, így elkezdtem eladogatni dolgokat.


A bátyám felajánlotta, hogy szívesen elvisz havi 1x bevásárolni, amit ő fizet, akkor vehetnék alapélelmiszert, tisztálkodási szereket, ilyesmi.


Ti ezt elfogadnátok?


2016. febr. 18. 11:25
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Elfogadnám, mégiscsak a testvérem. Ilyenkor egymásra lehet és kell is számítani. Aztán később fordulhat is a kocka, lehet ő fog majd tőled elfogadni segítséget.
2016. febr. 18. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
7%
Mostakkor van vagy volt? Nem mindegy...
2016. febr. 18. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Igen, el. Meg köszönném neki a segítségét, és egyáltalán a segítő szándékot. Beszéljétek meg, hogy mi az az összeg, amivel segíteni tud, írd fel az elköltött összegeket, utána ha lehetőséged lesz, vissza adod neki. Szerintem nem szánalmas.
2016. febr. 18. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
2: ez mennyiben befolyásolja a kérdést? A férjem szerint lezárta, de még találkoznak "barátilag".
2016. febr. 18. 11:35
 5/12 anonim ***** válasza:
95%

A famíliánkban több családot is segítek valamiképpen. Unokaöcsémet havi rendszerességgel "megdobom" egy húszassal, hogy tankolhasson. Ő segít anyósomat orvoshoz fuvarozni, ha szükséges. Anyósomnak én veszem meg a nagyothalló készülékébe az elemet, és a vércukor méréshez a tesztcsíkokat - a nyugdíjából örülök ha a gyógyszereket ki tudja fizetni. Unokatestvérem munkanélküli lett, leépítették. Én is viszem Tesco-túrára, kéthetente, hogy a családjának az alapvető dolgokat meg tudjuk venni. Ha nekem most jól megy anyagilag, és nem okoz nagy megterhelést megtenni, és az én saját családom ezt nem sínyli meg, akkor úgy érzem a rászorulókat segítenem illik.

A testvéred segítségét nem szégyen elfogadni, biztosan jó szívvel teszi.

2016. febr. 18. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
84%

Ha a bátyád ezt megteheti akkor fogadd el nyugodtan!


Én szerencsére a bátyád helyzetében vagyok, mármint én tudnék ilyet felajánlani...

Nekem anyagilag nem lenne akadály, szóval nem érezném problémának a dolgot, persze azért van egy határ...

Tehát ha tényleg a szükséges dolgokat veszed az nem gond, de ha pl azért veszel magadnak 3 táblacsokit 1 helyzett, mert a tesód fizeti az már pofátlanság...vagy épp drága dolgokat vetetsz vele...


Úgy gondolom, ha ez nem probléma számára akkor fogadd el nyugodtan, viszont előre jó ha egyeztettek pár szabályt, például miket vehetsz pontosan (pl szereted az olívabogyót, de esetleg a tesódnak az luxus már, míg te eddig is mindig etted akkor ugye ebből lehet egy olyan feszültség amit te nem feltétlen érzel, mert nálad alap, nála meg luxus). Meg az összeget is lőjétek be, hogy betudd lőni a termékek árát is, mert én pl elég drága szájvizet és fogkrémet veszek, ami másnak ugye már probléma, míg nálam ez a termék vált be, de ha nincs rá keret, akkor keresek olcsóbb alternatívát.


Ha a húgom kerülne ilyen helyzetbe (hasonló körülmények között lenne mint te, csak ő még nem házas, 19 éves csak), lehet én is felajánlanám ezt a fajta segítséget.

Nem érezném megalázónak egyik helyzetet sem, vannak mélypontok mindenkinek az életében...


22F

2016. febr. 18. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Ha a testvérednek nem jelent komolyabb problémát, akkor fogadd el.


Késöbb, ha egyenesbe jössz, akkor viszonozhatod valami módon, ami neki segítség, vagy csak egyszerüen jól esne neki - és nem feltétlen pénzben mért dologgal.

2016. febr. 18. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Elfogadnám,de csak akkor,ha nem kellene hallgatnom életem végéig, hogy kihuztalak a bajból és hálával tartozol.
2016. febr. 18. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Elfogadnám, szerintem ez a normális egy testvértől. Bár akkor már jobban örülnék, ha azt mondaná, hogy ad egy x összeget, mert így te is meg vagy szorítva, hogy pont akkor és ott kell elköltened, és kvázi az ellenőrzése alatt vásárolsz.


Nálunk egyébként szinte pontosan ugyanez a helyzet most, csak én a másik oldalon állok. Teljesen természetes volt, hogy mondtam a húgomnak, hogy most úgy állok, hogy tudok adni, ha kell, csak szóljon.

Volt ez fordítva is, akkor ő adott természetesen. Nem is adtam vissza akkor, és lám, itt a jó alkalom.


Végül is valahol erről szól a család. Mindenkit ott segítjük, ahol tudjuk és ahol szüksége van rá. Legközelebb pedig fordítva lesz.

2016. febr. 18. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Igen ,elfogadnám. Ha nagyon kellemetlenül érzed magad, mindig megfőzheted neki a kedvenc ételét. Amit ő magának esetleg nem csinál, mondjuk palacsintát, lángost. Egyik sem drága étel, a lényeg a munkán van.
2016. febr. 18. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!