Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Mit tegyek, hogy ne legyek...

Mit tegyek, hogy ne legyek kiszolgáltatva a testvéremnek?

Figyelt kérdés

Egy normális 14 éves lány lennék, aki egy abnormális családban él. Persze a koromat halva sokak jöttek már azzal hogy ez csak kamasz hiszti, és durva tulzás. Ennek ellenére ugy érzem teszek még probát, hogy megoldást találjak a sürgetö problémámra. Testvérem egy 8 éves fiu, akivel folyamatosan veszekszünk, és verekedünk (erre majd késöbb kitérek). Az ő korát halva kaptam már olyan választ is hogy én milyen **** vagyok, mert hagyom hogy egy 8 éves uralkodjon felettem. Sajnos nem tehetek semmit, és itt van a kiszolgáltatottság, amit csak apámnak köszönhetek. Apám egy középkoru, müveletlen ember. Szakmájában több éves rutinnal rendelkezik, talán csak ennek köszönheti hogy van munkahelye. Civilben amint teheti egyböl elkoholt fogyaszt. Imádja a testvérem, és cselédként bánik velem. A testvérem sohasem rak rendet, ha hazajövök a sulibol mindig kosz fogad. Ha kérem hogy rakja el, mindig durván beszél, angolul káromkodik (!), és elöszeretettel mutatja nekem a gyürüsujját. Néha nekem ugrik, arra hagyatkozva hogy birkozo. Ilyenkor kedvem lenne letekerni neki egy istenest, de még ha csak meg lököm is (nem durván), egy böl sir (!) apukámnak, hogy én VEREM (igen, ő üt, rugdos, és a legfinomabb ellenszegülést is egyböl verésként éli meg). Apám erre mindig felmérgelödik, orditozni kezd velem, és kellemetlen közelségben hadonász a kezeivel. Néha rám is bök, vagy ütni kezd. Ilyenkor elökerül az hogy semmire sem vagyok jó, haszontalan és hülye vagyok, és annyira nem vagyok képes hogy takaritsak (öh, igen. Ha a testvérem nem rakja el a ruháit egyböl én vagyok a lusta d*g). Persze a testvérem ilyenkor mindig mosolyogva könyveli el ezt sikernek. Mára már még szidnom sem szabad, sőt még ételel sem fegyelmezhetem (pl. ha nasit készitek magamnak ö nem kap, amig nem tanul egy parányi tiszteletet, de erre szo sem lehet, köteles vagyok kiszolgálni). Kiszolgáltatottnak és megalázottnak érzem magam, és ebböl már nagyon elegem van.


Sokadszorra feltéve a nagy kérdést, mit tudok tenni az elnyomás ellen (az árvaházat nem beleszámitva mint esetleges megoldás)?



2016. ápr. 20. 15:18
 1/6 anonim ***** válasza:
0%
Talan valaszolni apadnak hogy hazudik az ocsed, nem vered, o utott meg teged, te csak levedted.
2016. ápr. 20. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
0%
csak azt tudják bántani aki hagyja magát, nemes egyszerűséggel ne vegyél tudomást a tesód létezéséről és ha apád megver akkor menj orvoshoz készíttess látleletet és tedd félre,aztán közöld apáddal, hogy még egy ilyen és mész a rendőrségre feljelenteni őt plusz a gyámügyre ahol koholt vádakkal elveteted tőle a drága kisfiát. Amint érzi hogy nem uralkodhat feletted akkor csak duzzogni fog,de semmi egyebet, persze lehet diákmelóra kell majd menned, mert nem fog neked pénzt adni.
2016. ápr. 20. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Anyukád hol van? Nagyszülők? Tanár akivel tudnál beszélgetni?
2016. ápr. 20. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Itt csak a csendes terror segít...

Észrevétlen eltünteted az öcsike tankönyvét. Egy-egy cuccát...

Apád sincs ott mindig, négyszemközt beszólogatsz, arról nincs látlelet.

Addig b.tatod az öcsit, amíg kikészült, aztán leülsz vele tárgyalni. Vagy békében él mindenki, vagy mindenkinek xar lesz.


Amúgy becsülöm a türelmed. Én már kiakadtam volna. Ha amúgy is mindig én kapok, mert verem ezt a kis gyökeret, gondoskodnék róla, hogy legalább okkal tegyék...

És ezt fater arcába is belevágnám. Ha megver, feljelentem.


Az igazságtalanság dühít mindig a legjobban. :(

2016. ápr. 20. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
én ha öcsém köpött, meg rinyált, még jobban elvertem...apának meg mondtam, hogy miféle kislány már ez, hogy itt bőg mint valami pisis... apa röhögött csak, egy idő után persze tesóm leállt...
2016. ápr. 20. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Én ezt úgy oldottam meg, hogy megvertem, amikor a szüleink nem voltak otthon.
2016. ápr. 20. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!