Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Bátyámra az élettársa életbizt...

Bátyámra az élettársa életbiztosítást kötött, mivel hajlamos az alkoholizmusra, folyamatosan itatja (töménnyel), viszi neki a piát. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Ez már évek óta megy. A nő a kedvezményezett az életbiztosításban, közben a bátyám cukorbeteg lett, és kiderült, hogy rákos, amit nem kezelnek. A nő mindent megad neki (főz, bevásárol, ügyet intéz stb, bátyámnak semmi dolga) (mondjuk nemi életet nem élnek már évek óta) . Nem tud tőle elszakadni a bátyám, azt mondja még mindíg szereti, nekem ez az egész nagyon gyanús...

2016. máj. 8. 22:15
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
89%

Most mi bajod van? Ha ök ketten megvannak egymással, a bátyádnak eleve nincs túl sok esélye hosszú életre, akkoe mi a gond? Itatni meg csak azt lehet, aki hagyja, a bátyád akkor is inna, ha nem "vinné" neki más a piát.


Maradj ki a dologból és ne akarj bekeverni a kapcsolatukba.

2016. máj. 8. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
79%
Az a rib anc biztos a pénzre hajt!!!! Tuti nem csak azt akarja hogy a bátyád az élete utolsó szakaszát gondok nélkül, boldogan töltse. Hogy mekkora egy...
2016. máj. 8. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Ilyen esetben mennyit lehet felvenni? Bátyám az összes fizetését leadja neki amugy is.. nekem ez az egész nagyon aberráltnak tűnik..
2016. máj. 8. 23:52
 4/16 anonim ***** válasza:
97%

Persze, teljesen valószínű, hogy miközben a bátyád haldoklik, te azzal vagy elfoglalva,mennyire felháborító, hogy a bartánője gondoskodik róla.

Felnőtt férfi, nem magatehetetlen, ha nem akar inni, akkor nem iszik.

2016. máj. 9. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Ebben igazad van... csak azért írtam ki másnak mi a véleménye, lehet e valamit tenni..
2016. máj. 9. 00:05
 6/16 A kérdező kommentje:
Ezek szerint jobb ha nem foglalkozok vele.. igy van?
2016. máj. 9. 00:07
 7/16 anonim válasza:
36%
Úgy tudom az ilyen biztosításoknál bizonyos alkohol szint felett nem fizetnek sem balesetre ,sem pedig halálesetre.Nincs a kettőnek köze egymáshoz....szerintem.Csak alkeszok mindketten ės ennyi. :/
2016. máj. 9. 01:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim válasza:
91%
Előző vok.Tėnyleg ne haragudj a vėlemėnyemėrt ,de ha a bátyád nem akarna inni akkor hiába vinnė neki.
2016. máj. 9. 01:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
83%

Én éltem alkoholistával, tudom, hogy az micsoda kereszt ez olyannak, aki nem iszik.

A bátyád nyilván kiköveteli magának az alkoholt, ha nem kapná meg a napi adagját elvonási tünetei lennének és 24 órában állna otthon a cirkusz.

Én is azt mondom, hogy hagyd őket békén!

Legfeljebb próbálj beszélni a bátyáddal, hogy menjen el az ideggondozóba, ahol felírnak neki gyógyszert a függőségére, hogy kevésbé kívánja az italt.

Mivel az alkoholizmus fejben dől el, neki kell/kellene tennie magáért.

Ha erre nem hajlandó, akkor minden kapálódzás részedről felesleges.

2016. máj. 9. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
97%

Felfújod az egészet, a magad gusztusa szerint...nem ártana, ha tükörbe néznél.


Leírtad, hogy cukros, és kezeletlen rákos beteg. Meg tudod gyógyítani? nem? akkor? Gusztustalan a kavarásod. Halálos beteg rovására ne áskálódj, ha nem tudod a gyógymódot.


Menj be a biztosítóhoz, add az arcod, és tegyél feljelentést..akkor jobb lesz? attól meggyógyul? te fogod támogatni az özvegyet?


naugye.

2016. máj. 9. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!