Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Azt hiszem a bátyám rossz...

Azt hiszem a bátyám rossz társaságba keveredett, mit csináljak, szóljak a szüleinknek?

Figyelt kérdés

Már nem otthon lakunk, egy másik városba jöttünk, albérletbe. Egyik nap, mikor jöttem haza, számomra ismeretlen emberekkel beszélgetett az előszobában, és amint beléptem, se köszönés, se semmi ki is viharzottak, majd föl löktek. A bátyám azt mondta, a haverjai. Ennél többet nem tudtam kiszedni belőle, főleg, hogy mostanság alig oszt meg valamit velem, ahhoz képest, hogy régen tök jól el lehetett beszélgetni vele. Na, és legközelebbi alkalommal egyedül voltam otthon, és csöngettek. Ugyan olyan kétes eredetű fickók voltak, és a bátyámat keresték. Mondtam, hogy nincs itthon, elvileg dolgozik. Azért elvileg, mert én már ebben is kételkedek. Elvileg valami autógyárban kapott állást, de nem is mesél róla, egész napra eltűnik, csak hozza haza a pénzt. És ez is furcsa, hogy mindig kéz pénz van nála, csak azt látom, hogy hozza, hozza, hozza, mintha soha nem akarna elfogyni. Egyszer próbáltam egy kicsit jobban kérdezősködni, akkor meg ideges lett, hogy mit faggatom, ő se kéri számon, hogy mikor hova megyek.

Hát szóval ilyenek, meg ehhez hasonló dolgok miatt van egyre inkább olyan érzésem, hogy rossz társaságba keveredett, és valamit sumákol előlem. Féltem, mert nem akarom, hogy bajba kerüljön, vagy lecsukják vagy valami. Szerintetek szólni kéne a szüleinknek, vagy mit kéne csinálnom?


Én 19 éves vagyok, ő 25.


2016. máj. 16. 19:46
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
66%

Lehet, hogy igazad van, de én nem avatkoznék bele. Nem szólnék a szüleimnek, mert úgysem tudnak mit tenni, és csak feleslegesen idegeskednének.

A bátyád felnőtt ember, nyilván tudja, hogy mit csinál, és az milyen kockázattal jár.

2016. máj. 16. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Én pedig beszélnék vele, sőt a szüleinkkel is. Felelősök vagyunk a családtagjainkért, nem lehet annyival elintézni, hogy felnőtt ember, tudja, mit csinál. Lehet, hogy kora szerint felnőtt, mégsem érett döntéseket hoz, és akik közel állnak hozzá, azoknak mindent meg kell próbálni, hogy megvédjék saját magától. Az egyik oldalon vannak a rosszfiúk, kell, hogy álljon mellette valaki a jó oldalon is.
2016. máj. 16. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
73%
Még Téged is lecsukhatnak. Először a bátyáddal beszélj,hogy ne nézzen hülyének,tudod a sumákságait. Ha akkor se vall,ijeszt meg hogy szólsz a szüleidnek. Ha ekkor sem,akkor tényleg szólj!
2016. máj. 16. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
A testvéred vagy díler (ez a valószínűbb) vagy strici (kevésbé).
2016. máj. 16. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Jézusom, ebbe még belegondolni is rossz... Ha majd hazajön mindenképp megpróbálok beszélni vele!
2016. máj. 17. 21:20
 6/13 anonim ***** válasza:
Dealer, strici vagy orgazda
2016. máj. 21. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
77%
Add meg a számát, szívesen beszállnék ilyen bizniszbe. Cserébe megtudod a valóságot. Mit szólsz?
2016. máj. 21. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Én beszélnék vele nyugodt körülmények között, nem számonkérve. Mond el neki, hogy félted és aggódsz érte, ne azzal kezd, hogy "Drogot árulsz?".

Ha még így is él benned a gyanú, szólj a szüleiteknek. Sose bocsátanád meg magadnak, ha ne adj Isten valami baj történne és a szüleidnek nem szóltál.

2016. máj. 22. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, beszéltem vele!
2016. máj. 22. 15:45
 10/13 anonim ***** válasza:
És?
2016. máj. 22. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!