Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Bátyám egy paraszt. Mit tegyek?

Bátyám egy paraszt. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Senki mással a családban csak velem ilyen k.ö.cs.ö.g.. Tudni kell azt, hogy 10 év van köztünk.. (Lány vagyok 13) Tegnap véletlen hozzáértem és úgy elkezdett velem ordibálni mintha nem is tudom mi történt volna.. Másokkal KEDVESE és jó fej.. Aztán ha hazaér egyből ordít velem ordít ha neki olyanja van. AKÁR EGY KÖSZÖNÉSÉRT IS. De azt azért elvárja hogy menjek neki boltba, vigyek neki kaját, adja neki pénzt, segítsek neki bármiben, masszírozzam meg, pakoljak el utána mivel egy lusta dög.. És a fentiek még nem olyan nagy dolgok, de szerintem egy kutyával vagy éppen egy prostival nem beszélnek/bánnak így.. Egyfolytában lehord minden f.a.sz k.u.rvának meg ököllel ütöget (combom tiszta kék meg lila, kezem állandóan fáj mivel szorongat) egy igazi bolond.. Jah és azt elfelejtettem, hogyha nemet merek neki mondani egyből megzsarol h kitörli ezt meg azt (mivel sajnos tudja a jelszavam a játékhoz) + meg is verne... Néha sírni tudnék.. Annyira bunkó.. Esély a javulásra? Tényleg, én úgy érzem h minden tőlem telhetőt megteszek.. Ha kedves vagyok az sem jó ha olyan bunkó mint ő az sem.. Anyáéknak szólhatok rá-rászólnak de szerintem egy felnőttet pont érdekel mint mondanak. Azonkívül megkérdeztem mi a baja velem ő meg erre: Megszülettél, épp elég volt ennyi. Leültem beszélni vele h mi ért ilyen velem meg ez nekem nem jó így.. Konkrétan a szemembe röhögött és kicsúfol aztán kiment... Néha rám emeli a kést. !!!Javítható ez a kapcsolat vagy inkább hagyjam, mivel ő úgysem akarja hogy jó legyen?????? UI: Néha teljesen jól elvagyunk nevetünk meg minden, de borzasztóan hangulatember... (Bocsi a hosszú szövegért)

2016. máj. 18. 17:14
1 2 3 4
 1/37 A kérdező kommentje:
A kulcsszavaknál elírtam: *bátyám* akart lenni
2016. máj. 18. 17:16
 2/37 anonim ***** válasza:
95%
Hát már bocsánat de a bátyád orvosi helyzet.A helyedbe szolnék a szüleimnek
2016. máj. 18. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/37 anonim ***** válasza:
100%
Ha ennyire elfajult a helyzet akkor a szüleidnek kéne lépjenek és nem pedig éppen csak rászólni . Ha jol értelmeztem akkor a bátyád 23 éves .. ahoz képest rettentö kevés esze van és azért bánik igy veled mert sérti,hogy miattad már nem egyke gyerek ( gondolom a szüleitek probálnak mindkettötöknek ugyanannyit megadni ) ahogy levettem inkább fenyegetést jelentesz számára és ennek már a születésedkor megkellett ,hogy látszódjon amit a szüleidnek még akkor elkellett volna magyarázniuk neki, hogy attol ugyanugy a gyerekük lesz és szinte semmiben sem fog változni az élete.
2016. máj. 18. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/37 anonim ***** válasza:
100%

1. Jelszavakat megváltoztatni: megszűnik a zsarolásai alapja.

2. Nem elpakolni utána, nincs pénz, nincs boltbamenés. Közöld vele, hogy nem vagy a csicskája. Nyugodtan mondd meg neki, hogy egy bunkó paraszt, és amíg az marad, addig ne számítson tőled semmiféle szívességre, mert k.rvára eleged van belőle.

3. Ha üt, védd meg magad. Harapás, karmolás, tökönrúgás: mindent szabad.

4. Tényleg állj a sarkadra! Többek közt azért alakult ki ez a helyzet, mert hagytad. Becsicskultál, mindenáron meg akartál felelni neki, hogy jobb legyen a kapcsolatotok, de ez nem így működik. Lássa, h nem b..szakodhat veled csak úgy.

Hülye hasonlat lesz, de ez olyan, mint a kutyáknál a hatalmi harc. Ha látja, hogy nem ő a főnök, vissza fog venni. Hajrá!


U.i.: Én is nagytestvér vagyok, így látatlanban azt mondom, valószínűleg kivételeztek/nek veled a szüleitek, és ezért olyan veled a bátyád, amilyen (a kivételezett nem mindig veszi ezt észre, bármennyire égbekiáltó). Ez gyerekeknél természetes, kvázi ellensúlyozza, amit a szüleidtől kapsz, legyen az több odafigyelés, szeretet, törődés, tárgyi ajándékok... stb. bármi lehet... de azért felnőttként fel kellene fogni, hogy erről nem te tehetsz, hanem a szüleid, ergo nem kellene téged utálni ezért...

A fenti 4 tanácsomat tartom: mostantól állj ki magadért, ez így nem mehet tovább!

2016. máj. 18. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/37 A kérdező kommentje:
Nevelőapánk van, de ő nincs itthon mivel messze dolgozik ezért hétvégente jár haza.. De nem nagyon foglalkozik vele mivel 'fáradt'. Jelszót változtatni nem tudok mivel ő segít és 'támogat' mindenben.. De ennyiből igazatok van a sarkamra állok és le fogom még ma ugatni, de csúnyán. Az elsőnek szólva: Tudom h orvosi eset.. Nem véletlenül találtam nála Xanax-ot
2016. máj. 18. 17:34
 6/37 anonim ***** válasza:
2%
Ha bátyád egy paraszt, akkor te egy parasztnak vagy a (vér)rokona.
2016. máj. 18. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/37 anonim ***** válasza:
29%
Egyébként mit keres még otthon 23 évesen?
2016. máj. 18. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/37 Thomika20 ***** válasza:
4%
Ugye a megteszel neki bármit, nem jelenti hogy le is fekszel vele? De erre válaszolhatnál!
2016. máj. 18. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/37 anonim ***** válasza:
100%

Valószínűleg tényleg azért utál ennyire, mert a szüleid a korkülönbség miatt rád jobban figyeltek.

Viszont nem kellene a kérdezőt hibáztatni, egy 23 éves férfi minden szempontból fölényben van egy 13 éves lánnyal szemben, kvázi azt enged meg magának, amit akar.

Vagyis:

1. Nem te tehetsz arról hogy így viselkedik veled, viszont tégy meg mindent a változtatás érdekében.

2. Védd meg magad, amennyire tudod azokkal a módszerekkel, amiket a 4-es is írt.

3. Ha rád emeli a kést, kékre-zöldre ver, akkor pszichiátriai eset, ez akkor is tűrhetetlen, ha nem komoly szándékból emeli rád a kést, hanem "csak" meg akar ijeszteni. Szólj erről a szüleidnek! Ha ők nem veszik komolyan, szólj egy rokonnak, tanárnak, iskolapszichológusnak, aki elbeszélget a szüleiddel.

4. Változtasd meg a jelszavad. Ne kelljen neked semmiféle támogatás tőle, mivel pont ezt használja fel arra, hogy zsaroljon! Igyekezz kiiktatni az elérhetőségéből minden olyan eszközt, amivel zsarolni tud.

5. Ne akarj semmi áron megfelelni neki.

2016. máj. 18. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/37 anonim ***** válasza:
100%
"Segít és támogat mindenben"? Miről beszélsz?
2016. máj. 18. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!