Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Bátyám egy paraszt. Mit tegyek?

Bátyám egy paraszt. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Senki mással a családban csak velem ilyen k.ö.cs.ö.g.. Tudni kell azt, hogy 10 év van köztünk.. (Lány vagyok 13) Tegnap véletlen hozzáértem és úgy elkezdett velem ordibálni mintha nem is tudom mi történt volna.. Másokkal KEDVESE és jó fej.. Aztán ha hazaér egyből ordít velem ordít ha neki olyanja van. AKÁR EGY KÖSZÖNÉSÉRT IS. De azt azért elvárja hogy menjek neki boltba, vigyek neki kaját, adja neki pénzt, segítsek neki bármiben, masszírozzam meg, pakoljak el utána mivel egy lusta dög.. És a fentiek még nem olyan nagy dolgok, de szerintem egy kutyával vagy éppen egy prostival nem beszélnek/bánnak így.. Egyfolytában lehord minden f.a.sz k.u.rvának meg ököllel ütöget (combom tiszta kék meg lila, kezem állandóan fáj mivel szorongat) egy igazi bolond.. Jah és azt elfelejtettem, hogyha nemet merek neki mondani egyből megzsarol h kitörli ezt meg azt (mivel sajnos tudja a jelszavam a játékhoz) + meg is verne... Néha sírni tudnék.. Annyira bunkó.. Esély a javulásra? Tényleg, én úgy érzem h minden tőlem telhetőt megteszek.. Ha kedves vagyok az sem jó ha olyan bunkó mint ő az sem.. Anyáéknak szólhatok rá-rászólnak de szerintem egy felnőttet pont érdekel mint mondanak. Azonkívül megkérdeztem mi a baja velem ő meg erre: Megszülettél, épp elég volt ennyi. Leültem beszélni vele h mi ért ilyen velem meg ez nekem nem jó így.. Konkrétan a szemembe röhögött és kicsúfol aztán kiment... Néha rám emeli a kést. !!!Javítható ez a kapcsolat vagy inkább hagyjam, mivel ő úgysem akarja hogy jó legyen?????? UI: Néha teljesen jól elvagyunk nevetünk meg minden, de borzasztóan hangulatember... (Bocsi a hosszú szövegért)

2016. máj. 18. 17:14
1 2 3 4
 11/37 anonim ***** válasza:
100%

Telefonnal vedd fel a dühkitöréseit.

Ha az megvan, akkor hívd rá a rendőrséget.

2016. máj. 18. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/37 anonim ***** válasza:
100%
"Bátyám egy paraszt" - nagyon finoman fogalmaztál.
2016. máj. 18. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/37 A kérdező kommentje:
Te beteg vagy?! Miért feküdnék le vele? Ha nem tudsz értelmes választ adni menj inkább innen.. A késes dolog meg csak 'viccből volt'
2016. máj. 18. 18:00
 14/37 A kérdező kommentje:
Számára
2016. máj. 18. 18:01
 15/37 anonim ***** válasza:
100%
na leugattad?
2016. máj. 18. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/37 anonim ***** válasza:
100%
Szólj ha meg kell verni.
2016. máj. 18. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/37 anonim ***** válasza:
49%

"Egyébként mit keres még otthon 23 évesen?"


Mért ne ? Ha jól számolom jelen állás szerint én is itthon fogok még laki 23 évesen az egyetem miatt. Aztán az élet majd beleszólhat.

2016. máj. 18. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/37 anonim ***** válasza:
100%

"A késes dolog meg csak 'viccből volt'" - ahhoz képest három felkiáltójelet is tettél utána.

Kérdező, ne bagatellizálj, vedd komolyan a problémát, a bátyád konkrétan bántalmaz téged. Nem is kell ehhez kés, elég az, ha rendszeresen ütlegel meg zsarol. Egyébként a reakciódon is látszik, hogy függsz tőle: amint felhívják a figyelmedet a probléma súlyosságára, finomítani kezded, meg bagatellizálsz. Ha nem lépsz, semmi nem fog változni, igyekezz bevonni valakit, akiben megbízol. Ha a szüleidben nem, akkor nagyszülő, nagynéni, nagybácsi, pedagógus, iskolapszichológus, bárki, aki segíteni tud.

2016. máj. 18. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/37 Thomika20 ***** válasza:
86%

Miért volnék hülye, attól mert nem ismered az embereket, attól még van családon belül sokszor ilyen, hogy a saját húgát dugja, vagy a saját apjával.

Sőt volt már innen egy kérdező, aki elmesélte, hogy erőszakolta a bátyja, de semmivel nem volt hajlandó feljelenteni.

2016. máj. 18. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/37 anonim ***** válasza:
100%

" Jelszót változtatni nem tudok mivel ő segít és 'támogat' mindenben"

Ezt nem teljesen értem... ha te be vagy lépve bárhova, akkor meg is tudod változtatni az ottani adatokat... az ő e-mail címéről megy? Akkor azt is változtasd meg!

Nem véletlenül "lovagolok" ezen: az első teendőd igenis az, hogy elérd, hogy ne tudjon zsarolni. Addig hiába "ugatod le még ma csúnyán", amíg van mivel zsarolnia, nem mész vele semmire.

Valaki írta, hogy a bátyád mindenképpen fölényben van veled szemben: persze, egy 23 éves férfi nyilván erősebb, mint egy 13 éves lány, de az is látszik, h semmivel sem okosabb...

A testi fölény meg semmit nem jelent: én pl. rendszeresen "verekszem" játékból a párommal (ő 190 cm. 92 kg, én 160 cm 53 kg), és simán tudnék neki fájdalmat okozni - persze ha akarnék. Egy éles köröm, jól irányzott rúgás, vagy meglepetésszerű harapás simán versenyben van a testi erővel. Csak ugye a lányok "tudják", hogy ők gyengék meg védelemre szorulnak meg amúgysem verekszenek sose, mer' a lánynak azt nem illik. Francokat. Aki ver, annak te is tudsz fájdalmat okozni, simán. Persze nem verekedésre akarlak buzdítani, de ha bánt, akkor igenis védd meg magad...! :(

2016. máj. 18. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!