Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Bátyám nagyon megváltozott...

Bátyám nagyon megváltozott negatív irányba, és idegesítő, mit tudok tenni?

Figyelt kérdés
Mióta betöltötte a 18-at azóta nagyon nagyra van magával, már a barátai is lerázták, mert hihetetlenül nagyképű, azt hiszi mindent szabad, és mindent meg is tesz! Rongálja a szüleim tulajdonát (autó, motor, bicikli), flegmázik velük (velem nem szokott), és mindig teljes hangerőn zenét hallgat, és se tanulni se aludni nem tudok tőle, amikor a szüleim éppen távol vannak. Szólok neki, hogy álljon már le, de 5 perc után mint ha el is felejtené és ugyan azt csinálja. A legrosszabb, hogy apám se tesz ellene semmit, mert ő a "kedvenc" fia, velem nem is beszél sokat. Én 19 vagyok, bátyám 23 és még mindig velünk lakik, mert elb...a az iskolai eredményeit is, így semmiféle végzettsége nincs, csak egy szakiskola. Én tisztességesen tanulok, segítek itthon és tisztelettó vagyok, és még az én érdekemben se szól a bátyámra apám, igazából nem is figyel rám.

2016. máj. 18. 21:33
 1/3 anonim ***** válasza:
Leülhetsz vele kettesben beszélgetni és elmondhatnád ezeket a dolgokat, hogy szerinted hátrányára változott, hogy megbánt titeket, stb. Ha ez nem használ akkor nem tudsz mit csinálni, felnőtt ember, nem formálhatod a személyiségét azért mert idegesít.
2016. máj. 18. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ha eddig normálisabb volt és a nagykorúság érzete váltotta ezt ki belőle, akkor talán helyre kéne rakni egy cseppet, főleg ha akkora barom, hogy a saját szüleit is megkárosírja.

Gondolj bele, neked van még egy bátyád, ketten összefognátok...egy kis testvéri keretezés lehet nem ártana gyökér fejének

2016. máj. 18. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:

Tanulj továbbra is tisztességesen és majd költözz el. Az hogy a bátyádat helyrerakja valaki nem a te dolgod hanem a szüleidé. Ha a szüleid tulajdonát rongálja az is a szüleid dolga. Igyekezz magadon nem hagyni támadási felületet. Ennek ellenére légy a bátyáddal mindíg kedves. Nagyon nehéz hosszú távon belekötni valakibe aki nem veszi fel a kesztyűt.

Ha a szüleid olyanok lennének hogy ezt a viselkedést bármiért (akár temiattad is) szóvá teszik neki akkor nem fajultak volna idáig a dolgok.

2016. máj. 30. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!