Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Adnátok pénzt, vagy érthető...

Adnátok pénzt, vagy érthető ha nem adok?

Figyelt kérdés

Anyukám meghalt, apám alkoholista, a bátyám a feleségével él, most jön a második gyerek, én meg egyedül vagyok.

Nem vagyok gazdag, de mivel nincs kire/mire pénzt költenem, sokat tudok spórolni.

Adok a házamra, a ruhámra, meg a kocsimra is, szóval jól érzem magam, nincsenek anyagi gondjaim.

Ezt persze tudja az alkoholista apám is, aki nem tartja velem a kapcsolatot, mert egy szemét irigy dög vagyok. (én nem tartom vele, de mindegy -hisz ő havonta bepróbálkozik vagy üzenget)

A bátyám is kicsit olyan mint apám, de ő nem iszik, ez biztos.

Csak például a pénzhez nem ért, ők olyan emberek, hogy bármennyit lehet nekik adni, semmi maradandó,semmi hasznos, inkább elszórakozzák.

Már régebben is voltak olyan dolgok,hogy én kölcsönadtam a bátyámnak az autómat, és mikor nekem kellett volna az övé, ő nem adta oda, mégpedig azért mert ő nem szereti ha más vezeti az autóját.

Most szeretne pénzt kölcsönkérni, mert jön a második gyerek, penészes a szoba, nem jó a szülészorvos, fizetőset akarnak, mert előzőleg is voltak komplikációk, de ez most olyan hirtelen jött,hogy ő nem tudott rá félretenni, de garantáltan visszafizeti majd nekem.

Igazából ismerem ezt a történetet, apám is mindig kölcsönkért, mindig vissza"akarta" adni, mindig kellett valamire, és aztán soha senki nem látott belőle semmit.(csak a kocsma tulajdonosa)

Persze én tudom,hogy a bátyám nem iszik, de elkölti a pénzt, aztán nem fogja érdekelni,hogy nem örökbe kapta, az lesz,hogy "majd-majd" és évtizedek fognak elmúlni, míg végül meghalok :)

Ezért azt mondtam,hogy nem adok.

Ma odajött a boltban a volt szomszéd néni,hogy szerinte nagyon csúnya dolog,hogy nem segítem a testvérem, mert én tanult ember vagyok, van miből adnom, és gondolkozzak el.

Ez pedig így megy, régen is így ment, ha apám nem kapott, ő is ment panaszkodni, nem mondta el,hogy ő soha nem adja vissza a kölcsönöket, hogy elszórja a pénzt.Ha valakinek van annak adnia kell, és pont.

Most nem tudom,hogy bátyám panaszolta e el a néninek, vagy ő csak apámnak, és apám a néninek, de mindegy is, most akinek csak tudják elmondják,hogy mekkora ro***ék vagyok.

De ezek szerintem nem komoly indokok, hogy erre pénz adjak, oldja meg, ott van személyi kölcsön is, a kamatot meg nyelje le, én nem bank vagyok.

(ezért is sejtem,hogy nem fizetné vissza, mert ugye a bank betudja hajtani, én meg nem)

Konkrétan 500-600 ezer forintot kértek, ez viszont a jelenlegi megtakarításaimnak majdnem kiteszi a felét.


2016. jún. 5. 17:37
1 2 3 4 5
 1/41 anonim ***** válasza:
97%
Szerintem teljesen érthető az álláspontod. A leírásban én nem olvastam, hogy lett volna már ilyen tapasztalatod a bátyáddal, szóval inkább apád vissza-nem-fizetéseiből indulsz ki. Emiatt én azt mondanám, ha a helyedben lennék, felajánlanám a kölcsönt a testvéremnek, de kizárólag akkor, ha ennek tanúkkal írásos nyoma lesz, tehát később mindenképpen vissza tudod vele fizettetni.
2016. jún. 5. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/41 A kérdező kommentje:

A bátyámmal olyanok voltak,hogy mindig én adtam, de ő sosem.

Ő pedig hasonlít apámra a természetében, és azt gondolom,hogy ő is ez a csak kapni szeret kategória, de adni azt nem.

2016. jún. 5. 17:44
 3/41 anonim ***** válasza:
98%
Igazad van
2016. jún. 5. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/41 anonim ***** válasza:
93%

Igazad van. Legközelebb meg ha jön okoskodni a szomszéd néni, akkor mondd meg neki, hogy törődjön a saját dolgával, és a saját pénzét ossza be.

Félmilliót egy gyerekszülésre... A szoba kifestése 100-150-ből megvan... Jó drága orvost akarnak :D Mondd meg bátyádnak, hogy addig nyújtózkodjon, ameddig a takarója ér.

2016. jún. 5. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/41 anonim ***** válasza:
98%
Eleinte meg hajlottam arra, h talan adni kellene, de amikor a vegere ertem egyertelmu, hogy nem adnek. Miert? Ha o a kocsijat nem adja, mert ne hajtsa mas, akkor a te penzedet sem kell, hogy mas elkoltse. Masik: megy es terjeszti funek fanak, hogy nem akarsz segiteni? Ez annyira csunya huzas a reszerol. Ezek utan nem adnek egy petakot sem. Vegyenek fel hitelt, azt fizessek vissza!
2016. jún. 5. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/41 anonim ***** válasza:
97%
Szerintem ajándékba adj a gyereknek babakocsit, vagy ami kell, és vegyen fel hitelt a testvéred.
2016. jún. 5. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/41 anonim ***** válasza:
73%

biztos lesznek, akik lepontoznak, de en ugy gondolom, hogy igazad van. ok viselkednek csunyan veled szemben, nem te veluk. masreszt, kicsit ugy jon le a kifejtesbol, hogy ok 100%ra vettek, hogy te mindenkeppen adni fogsz, igy nem is igazi keres volt, hanem felszolitas,hogy adj, es mikor ez elmaradt, akkor mentek funek fanak panaszkodni. a testverednek lehetett volna annyi esze, hogy nem csinal csak ugy hirtelen gyereket, ameddig nincs kesz a korulmeny a gyerek erkezesere. egyebkent 1 szoba kifestese nem tul nagy koltseg, o maga is elvegezheti, az igazan nem kerul kemeny szaz ezrekbe. na meg az orvos.... jo hogy nem toled varjak el, hogy fizesd a szulesorvost. vszinu, a penzt nem kapnad vissza soha az eletben, meg ha papirt irtok is rola, akkor sem latnad viszont egykonnyen. .... ezt biztos te is erzed / tudod. a nenikevel nem kell foglalkozni, o nem lat bele a dolgaitokba.

annyit tennek a helyedben, hogy felajanlanek nekik egy osszeget, aminek a vissza ( nem ) fizetese, vagy a visszafizetes sokara tolodasa nem viselne meg annyira engem . pl 5-600 ezer helyett 200 ezret, abbol mas boven kifesthetik azt az 1 szobat, ill. tudnak fogadni pl szulesznot.

2016. jún. 5. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/41 anonim ***** válasza:
100%
Ebből is látszik milyen ge...rinctelen a családod, ha nem adsz nekik fél milliót, elhordanak minden szemét embernek. Egy büdös vasat nem adnék nekik, oldják meg, ahogy akarják.
2016. jún. 5. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/41 anonim ***** válasza:
100%

Igazad van. Miért adnál?

Nem neked kell szponzorálni az ő életüket. Te sem vagy milliomos, azért van egy kis megtakarításod, mert spórolsz.

Most ezt miért kéne rájuk költeni?

Az nem a te felelősséged, hogy ők ilyen rossz körülmények között akartak második babát is. Ha vállalták, akkor oldják meg, ne veled akarják megoldatni.

Ha meg legközelebb beszól valakit, akkor én nyugodtan megmondanám, hogy nekem sincs pénzen mari néni, ezért nem tudok miből adni. De maga nyugodtan adhat, ha van.

2016. jún. 5. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/41 anonim ***** válasza:
100%

Sehogy nem jöhetsz ki jól a dologból (ha szerződést íratsz, szemét vagy, ha nem adsz, szemét vagy, ha visszakéred a pénzt, szemét vagy).


Én nem adnék ilyen körülmények között, ha pedig valaki pampog, mond meg neki, hogy ha annyira szívén viseli a sorsukat, adjon ő nekik örökbe ennyi pénzt.

2016. jún. 5. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!