Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Anyáék a testvérem szolgájának...

Anyáék a testvérem szolgájának szántak, van esélyem kijutni ebböl?

Figyelt kérdés

Jómagam 14 éves vagyok, testvérem 7. Anyáék érdekházasok, soha semmi szellemi kapcsolat nem volt köztük, pusztán nagy volt a társadalmi elvárás és csak igy tudták szükösen eltartani egymást. Igazábol annyira gyülölik egymást hogy mind a kettő szenvedély beteg. Erős cigarattások, apa alkoholista is. Én betervezett gyerek voltam, a testvérem baleset. Már kiskorunkban kimutatták hogy ő több, hogy ő jobb (én lány vagyok, ő fiu, és ezzel imponál apámnak). Az után már csak szenvedés volt nekem... Gyerekként sok verést kaptam, mai napig emlékszem arra hogy nagymama a lépcsőről orditja, hogy: "Ne a fejét, ne a fejét üsse!" Vagy hogy kisiskolásként olyan pofont kapok, hogy a gyürüi miatt vérzik az arcom. Neki nem volt ilyen, ő mindig is szent volt. Sohasem szidták, verték, nevelték. A ruháit nem pakolta el, nem öltözött fel, nem evett magától (mai napig anyuka etetti). Velem tiszteletlen, káromkodik, minden este bevizel, és elöbb ennék a kutya mellet mint mellete. Szolni egy rossz szot nem szolhatok, még azért is orditanak velem ha rosszul nézek rá. Amugy ő egy igazi nemondjamkimi, folyton szekál. Szeret verekedni, holott sulyosan alultáplált. Mindig velem kezd ki. Ma reggel felhuzott, és felé legyintettem. Nem ütöt, nem is éghetett, nem volt még ütésnek nevezhető sem. De ő ugy bömbölt mint egy viziló és azt mondta apámnak "3 pofont (!) kaptam"... Apa erre azt mondta "megtéplek, nézd meg hogy megtéplek, csak érjek haza" (telefonbeszélgetés).

Én már tényleg nem birom... elegem van belölle, és a sok kinbol is... Félek hogy egyszer tényleg megmutatom neki hogy mi az a pofon



2016. jún. 8. 15:05
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
69%
Legyel kollégista valami távolabbi gimnáziumban.Akkor nem szekalnanak.Hetvegen pedig kibírod azt a két napot.Addig is nyugodtan vagy.Tudsz tanulni es nem zavarnak.Gondolom most lehetsz 8.os.Tehat siman mehetsz messzebb suliba jovore.
2016. jún. 8. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 acelsziv ***** válasza:
97%
Sürgősen beszélj az osztályfőnököddel és -ha van az ifjúság védelmissel is.
2016. jún. 8. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
38%
figyu járj el önvédelmet tanulni közben igenis jól verd el az öcsikét akkor is ha beárul, apád megtép, akkor közlöd te akkor még jobban megtéped a kistetsvért ha nem hagyja abba. Gúnyold a bepisilés miatt, nézzát rajta és társai,de csak akkor ha a szüleidet nem tudod megnevelni, ott is beválik az átnézős módzser illetve verés után látleletet vetetsz és ha nem fejezik be közlöd, hogy látleleteid vannak csak egy szavába kerül a rendőrségen de nem csak téged vesznek el tőlük hanem az édes-drága öcsikét is. Fülüket farkukat behúzzák majd.
2016. jún. 8. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
97%
Ne hallgass az utolsóra, csupa hülyeséget ír. Inkább tényleg a családvédelmissel vagy egy gyámügyessel kellene beszélned.
2016. jún. 8. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
39%
előre szólok ténylegesen szólni a gyámügyisnek sem éri meg mert akkor tényleg elveszik őt és berakják valahova ahol szarul érzi magát. osztályfőnök megint baromság, mit tudna tenni manapság egy tanár akit a szhülők is simán elverhetnek. Ha nem tudsz messzire menni akkor is a gimiben hivatkozz a rossz szüleidre hátha kivételt tesznek e végett és így is felvesznek a koleszba,de az a jobb ha minél messzibb gimibe mész és amiket írtam nem hülyeség csak nekem van skizofrén, alkoholista apám és ott az észérvek feljelentések és társaik nem válnak be. Amikor kéne a hatóság tojik az emberre és a beteg személy is idióta ahhoz hogy szép szavakkal jó útra térjen. A kisöcsi 7 évesen meg sajna már el van nevelve ahhoz hogy jó testvéri kapcsolat alakuljon ki úgy hogy a szülők is ott vannak.
2016. jún. 8. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

A helyedben ilyen esetek után az öcsikét elverném, mint eső a libas.zart, hogy ha már úgy is kikapsz te is, ne verjenek meg hiába...

És ezt neki is elmondhatod, hogy tudja hányas a kabát.

2016. jún. 8. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
A 7 éves öcséd súlyosan alultáplált, nem eszik önállóan és bevizel? Elég komoly problémák ezek, kezeltetik valahol, vagy nem is tűnt fel a szüleidnek? Lehet, hogy mindketten jobban járnátok, ha kiemelnének benneteket ebből a családból.
2016. jún. 8. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

#3 hülyeséget ír, nem szabad rendőrséggel személyesen fenyegetni azt, aki anélkül is ilyeneket csinál, hogy fenyegetnék.


Az osztályfőnöknek kötelező megindítania a gyermekvédelmi jelzést, a gyámügynek át kellene helyeznie gyermekotthonba. Mindkettőtöket, de két különbözőbe. Nekem többen, akik éltek ott, normális helynek írták le, ahol ráadásul egyszerre több nevelő van, tehát egyik se tudja bántani a gyerekeket.

2016. jún. 18. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Ezt a kérdést is megmutathatod az osztályfőnöknek meg a családból kiemelést végzőknek, ha beszédben valamit kifelejtenél. Jobb ha idegenekkel való beszéd hoz átmeneti stresszt, mint ha még évekig ott vagy.
2016. jún. 18. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Tévhit az, hogy a kollégiumi élet vagy a nevelőszülő az csak rossz lehet! Igenis vannak olyan élethelyzetek amikor vannak rosszabb dolgok mint egy "intézet". Ma már azért nem olyan szörnyű az intézeti élet, mint régen, fel lehet fogni egy állandó kollégiumnak. És haza is lehet járni időnként! De ott nyugodtan tanulhatsz, célul kitűzve az életedben, hogy legyen egy jó szakmád amiből el tudod magad tartani. Akkor utána albérlet, vagy szoba bérlet egy városban és tisztességgel felnősz, el tudod magad tartani. Ez a menetrend, más út nincs! Sok kitartás és erő kell hozzá, de ha már így átlátod a dolgokat, akkor neked ez már csak egy ugrás! Nem elszökni kell és nem is kell összeveszni az otthoniakkal. Csak szépen be kell iratkozni kollégiumba egy iskolában. Vagy ha ez nem megy akkor marad a gyermekotthoni és/vagy nevelőszülő elhelyeztetés. De létezik más alternatíva is, ha a nagyszüleidhez költözöl. Esetleg rokon.
2016. jún. 19. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!