Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Hogyan tudnám kirobbantani a...

Hogyan tudnám kirobbantani a majdnem 10 éves öcsémet a gép elől?

Figyelt kérdés

Az öcsém az egész napját a gép előtt tölti. Iskolaidőben hazajön, leül a géphez, elkezdi nyomatni a játékait, közben magában beszél/ordítozik. Ha elkezdek beszélni hozzá, csak elkerget, hogy "takaroggymákiinnentek_rva". Nem eszik, csak ha kiteszik elé a kaját.

Baráti kapcsolatai abból állnak, hogy skypeon egy osztálytársával ordibálnak órákon át. (Egyébként elmondta nekem, hogy igazából utálja azt a gyereket, de azért beszél vele, mert csak ő tud skypeolni az osztályából.) Szinte csak káromkodnak.

Csak otthon ül, nagyon ritkán megy ki még az udvarra is.

Szerintem nyáron is ugyanez lesz.

Mi a normális egy 10 éves fiúnál? Ez annak tekinthető?

Félek, hogy olyanná válik majd, mint Molnár Krisztián. (Egy youtubeos 27 éves fiú, aki egyedül csinál "beb_szós lájvokat", a szülei tartják el és otthon is lakik, még nem volt barátnője, és a nézőitől és a "rajongóitól" várja el, hogy csomagokat és pénzt küldjenek neki, és aki bárminemű kritikát fogalmaz meg vele szemben, arra annyi választ méltat, hogy "irigy". És itt nem is a külsejéről van szó.)

Vagy felesleges az aggodalmam?



2016. jún. 16. 15:58
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
83%

Teljesen jogosan aggódsz és ez csak fokozódni fog ha nem szabjátok meg neki a napi X órát amit játékkal tölthet, 9 éves nagyon fiatal még, nem csoda hogy az osztályból csak 2 ember tud skypeolni nem ? Mindenki mással tölti az ideje nagy részét abban a korban.

Szüleid nem foglalkoznak vele ? Mert ez egyértelmű szülői felelősség.

2016. jún. 16. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
84%

Ez játékfüggőségnek tekinthető, ami egy 10 évesnek igen káros és kihat a felnőtt életére is mert nem lesznek igazi kapcsolatai soha és elcseszi az életét mert munka helyett is játszani fog csak.

De hol vannak a szülők? A gyerektől el kell venni a játékot, 1-2 óra játéknál naponta többet nem szabad megengedni. Ezt is csak akkor ha már megtanult, rendben a szobája, evett, stb.

2016. jún. 16. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
92%
A szüleid ilyenkor hol vannak ? Ha normálisan tudnának nevelni, akkor ilyen nem lenne.
2016. jún. 16. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
80%
Itt a szüleidet kell okolni első sorban. Engedik, hogy a gyerekük egésznap gépezzen? Az én unokaöcsémnek korlátozva volt. Hétköznap napi 1, hétvégén 2-3 órát játszhatott maximum!!! Ez nagyon veszélyes dolog. Én most vagyok 28. Amikor ilyen idős voltam, akkor szinte minden szabad percet KINT töltöttem a többi gyerekkel. A mai gyerekek meg a gép előtt nőnek fel. Mond meg a szüleidnek, hogy ez így nagyon nem jó. Tegyetek jelszót a gépre, és csak a megengedett időpontokban játszon.
2016. jún. 16. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
85%

Nagyon egyszerű, a gép valamelyik kábelét el kell venni és miután megnézed, megmondod, hogy "elromlott".

Jó a tápkábel, a monitor kábele, az internetet kikapcsolni, stb.

Pár nap, 1-2 hét és talál más elfoglaltságot. Persze előtte beszélj szüleiddel, hogy ők tudjanak róla, ne hívjanak szerelőt.

Vagy egyszerűen nem szabad oda engedni. A szülőknek mindenképpen részt kell vennie benne.

2016. jún. 16. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
80%
Először is ha káromkodik megkéred hogy ne káromkodjon,a elküld téged,adj neki egy olyan sallert hogy két szeme helyet cseréljen.Légy vele kemény,elvégre ez csak egy 10 éves taknyos.
2016. jún. 16. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
83%
Röhejes .. de az én öcsém is ezt csináltaa . Édesanyám mikor megunta elvette a billentyűzetet meg az egeret ..
2016. jún. 17. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
57%

Valami mással kell hogy lekössétek!

Tiltás! El kell tőle venni a lep-topot. Nem egész napra. De itt te kevés vagy. A szüleidnek kellene ezt meglépni. Gondolom nekik nagyobb tekintélyük van előtte mint neked. Megkérdezhetem az iskolában hogy teljesít? Volt könyv a kezében?

2016. jún. 17. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
28%
Nagyon egyszeru. A gepet ezutan jelszoval kell le zarni es a kis taknyosnak nehany honap eltiltast javasolnek. Plussz ha van okostelefonja akkor azt is szepen lecserelni egy egyszerure ami epphogy jo a telefonalasra.csakugyan nuku tv es semmi elektronikai cucc amivel szorakozni lehet jonehany honapig. Ennyi. Ha valami nem tetszik szobafogsag. Nezz oda nehogymar a nyul vigye a puskat
2016. jún. 18. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim válasza:
78%
Sajnos az öcséd elkapta a "számítógépfüggőség" nevű kórt. Én azt ajánlom, hogy jelszavazzátok le a gépét, és csak egy bizonyos időre (pl. 2-3 óra egy nap) engedjétek gépezni.A csúnya beszéd miatt pedig érdemes vele elbeszélgetni, ha pedig tovább keménykedik, jöhet a testi erőszak.
2016. júl. 6. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!