Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Mit tegyek, ha utálom az öcsémet?

Mit tegyek, ha utálom az öcsémet?

Figyelt kérdés

14 éves lány vagyok,és van egy 11 éves öcsém,aki elviselhetetlen.

Mindenen kicsapja a hisztit folyton üvölt.

Régen olyan 5 évesen is ilyen volt,de elmúlt,és 9 éves koráig maga volt az álomtesó,de mostanra nagyon megváltozott,hisztis lett,igaz ebben benne van az is,hogy amióta nem vagyok kiközösítve az osztályból,és ibékültem a nővéremmel,megnőtt az önbizalmam,karakánabb lettem.Többször beszólok neki mint régebben,de próbálom visszafogni magam.

Viszont ez nagyon nehéz,mert unalmas témákról beszél nagyon közel hajolva,nagyon sokat,egész álló nap,mindig apával ért egyet,mert szerinte apa az istencsászár,a többiekre tojik,és állandóan minden kis hibámat,pl,hogy béna vagyok labdasportokban felnagyítja,meg dagadt zsírdisznónak nevez,közbe meg ő se soványabb.

Segítsetek kérlek,mert mindenki azzal nyúz minket,hogy régen mi voltunk a békés mintatesók,de most már a kapcsolatunk egy rémálommá vált.



2016. júl. 1. 12:34
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
80%
Kiskamasz.
2016. júl. 1. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Rájöttem.:)Valami tipp?
2016. júl. 1. 13:07
 3/11 Kenma válasza:
66%
Én rohattul együtt tudok érezni. Mi os ugyanennyi idősek vagyunk, az én öcsém is ilyen. Amikor nem robbanok éppen szét az idegtől próbálom figyelmenkívül hagyni és az müködik. Viszont néhanapján csak leütöm. Remélem segíthettem.
2016. júl. 1. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

igen,egy kicsit,te is lány vagy?

és az öcséd hány éves?

2016. júl. 1. 14:23
 5/11 anonim ***** válasza:
87%
Te vagy az idősebb, legyél türelmes. Pár év és kinövi. Sok sikert :D
2016. júl. 1. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
50%
A szüleid hibája. Ha normálisan nevelnék nem csinálná ezt. Érdekes, hogy én jól meg vagyok a kisebb testvéreimmel és viszont. A szüleink senkivel nem kivételeznek és nem hagynak ránk semmit.
2016. júl. 1. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Az igaz,hogy nem a gyereknevelés nagymesterei,de kitűnők vagyunk,és a suliban sincsenek velünk problémák.

Mondjuk a nővérem,aki 22 éves,próbálja átvenni a hatalmat fölöttünk,de nem csinálja túl jól.

2016. júl. 1. 20:22
 8/11 anonim ***** válasza:
19%
T írtad, hogy beszólsz neki. Ne csodálkozz. Mi az, hogy a szüleid nem a gyereknevelés nagymesterei!? Milyen jogon törsz pálcát felettük? Dolgoznak, hogy kajára, rezsire, telefonra, meg tabletre teljen nektek. Szállj magadba!
2016. júl. 2. 04:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:
21%
nem rossz válasz én nem tudok erre mit mondani de viszont tényleg a szüleid becsüld a testvéreden meg ne idegesítsd magad ha 11 éves akkor 2 év és már nem lesz ilyen gond de esetleg magánba egyedül elmehetsz egy gyermek pszichológushoz és megkérdezheted tőle hogy miért van ez így ha több dolog is érdekel írj privátba ide nem szívesen írok ki olyasmit ami magánügy!
2016. júl. 4. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
0%
Az természetes ha az apjával ért eggyet mert ő az apja akire felnéz mert ő keresi a kenyeret ő az "alfa hím" meg ilyenek és miért szólsz be neki ha unalmas dolgokrol beszél? Lehet neked ez unalmas de őt ez foglalkoztatja és ezert beszólni bántó, lekezelő és nagyképü is mint ha csak az lenne nagyon menő meg cool amit te szeretsz. De azért durva hogy beszólogat de ez is lehet met az osztájába piszkalják meg bántják stb. Mielött azt gondolnad hogy felnött vagyok elarulom hogy en is 11 vagyok
2016. aug. 29. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!