Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Mit tegyünk? Miért nem akarja...

Mit tegyünk? Miért nem akarja megünnepelni a szülinapját?

Figyelt kérdés

Nagykorú lesz a nővérem a napokban, de azt mondja, nem érdekli, és legszívesebben meg sem ünnepelné a szülinapját. Ajándékot sem akar, és azt sem, hogy felköszöntsük. Mi lehet a baj?

Én szívesen tiszteletben tartanám a kérését, de én alig várom, hogy végre 18 legyek (ami majd 1 év múlva lesz), ő pedig így viselkedik. Volt már valakivel hasonló?



2016. júl. 20. 17:20
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Az ő dolga. Talán az frusztrálja, hogy hivatalosan is vége a gyerekkornak, ki tudja. Mindazonáltal valahol megértem, én sem 18 évesen éreztem magam először felnőttnek, hanem amikor egyedül kellett helytállni külföldön. Ha nem akar felhajtást, ne erőltessétek, akkor sem, ha Te másképp látod a dolgot - ez az ő születésnapja.
2016. júl. 20. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Ezt talán kérdezd meg tőle.

Én is éreztem már úgy, hogy semmi kedvem felhajtást csinálni miatta, általában ilyenkor felköszöntenek a kicsit távolabbi rokonok is, és nem akartam ott tetszelegni előttük. De azt, hogy ő miért nem akarja, csak tőle tudhatod meg. Ettől viszont nem probléma, ha te várod a sajátodat, neked attól még ugyan úgy megtarthatjátok.

2016. júl. 20. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Én sem szeretem a saját születésnapjaimat, én 13 évesen jelentettem ki, hogy se torta se felköszöntés, sem ajándék nem kell. Azóta sem történt semmiféle felköszöntés és így a jó.
2016. júl. 21. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

Nincs egyedül.


Az én unokahúgom se akarta megünnepelni most nyáron a 18.születésnapját. De az anyja rendezett neki egy meglepetés bulit. És beállított az egész nagycsalád hozzájuk ebédre tortával. Végig a szobájában volt és nem is izgatta a dolog. A tortát kijött felvágni. Aztán kis idő múlva megint elvonult. Képet se engedte, hogy készítsünk róla. Szóval hidegen hagyta, hogy éppen az ő születésnapját ünnepeljük.

De az ajándékoknak örült. Akkor mondjuk csak lepakolta őket a földre és rájuk se hederített, de aztán másnap felhívott minket, hogy tetszik neki.


Nekem is volt ilyen időszakom kb.13/14 évesen amikor mondtam, hogy én már nem akarok születésnapot ünnepelni. Ezt tiszteletben is tartották. Ajándékot csak elküldték vagy odaadták személyesen a rokonok aztán ennyi.

De viszont a 18.születésnapom előtt szóltam, hogy azt már szeretném megünnepelni. És rendeltek is szép tortát. Atjöttek a gyaládtagok és barátok. Jó volt nagyon! :) És azóta már minden évben megtartjuk a születésnapomat ugyan így. Most 21éves vagyok.

2016. aug. 16. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!