Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Meséljetek a testvéri kapcsola...

Meséljetek a testvéri kapcsolatotokról kérlek, hogy tudjam a miénk normális-e?

Figyelt kérdés
lány tesóm van és 2 év korkülönbség

2016. aug. 13. 18:53
 1/8 anonim válasza:
74%

Nekem van egy batyam es egy ikertesom

A batyammal megvagyunk nem sokat idot toltunk eggyut mint regen mar 18 eves van egy iker tesom 14 eves lanyok vagyunk mindent egyut csinalunk nem eszunk semmit egymas nelkul.De folyton mindenen osszeveszunk.

2016. aug. 13. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Van egy 29 éves bátyám aki már 8 éve elköltözött itthonról. Vele eddig amikor itthon lakott és időnként hazajárt jó volt a kapcsolatunk, sok mindent csináltunk együtt, és amikor elköltözött, akkor 2 éven át majdnem mindennap beszéltünk telefonon hogy mi történt velünk a nap alatt vagy megbeszéltünk 1-2 dolgot. De ez egyre kevesebb lett mert ő neki akkor született meg a lánya, és másik munkahelye lett, és igen csak megváltozott az élete. 4 évvel ezelőtt nagyon csúnyán összebalhéztunk ami már érett egy jó ideje, de akkor nagyon összevesztem vele amikor egyszer hazajöttek több napra "nyaralás" címszó alatt és kölcsön adtam neki a babettámat de ő szándékosan tönkretette amit később tudtam meg, és ezt is azért tette mert megakart tréfálni mivel tudta nagyon jól hogy másnap megyek horgászni és babettával akartam menni mert azzal gyorsabb meg kényelmesebb mint bicajjal, és bizony direkt olyan kárt csinált amit nem bírtam helyrehozni, a benzincsapot összevissza tekergette, és elállította a karburátort. Alig bírtam beindítani, de amikor beindult elég furcsa hangot adott, és persze hogy amikor mentem vele 300 méterrel arrébb leállt az egész, így tolhattam haza úgy hogy még jól meg is voltam pakolva. Persze hogy akkor nem derült ki és bár horgászás utáni napon meg akartam csinálni, nem sikerült, és egy szerelő ismerősömhöz vittem aki hát sorolta hogy sok hibája van és kár vele erőlködni mert a motor besült állítólag. Akkor eladtam alkatrésznek, kénytelen voltam, nagyon fájt a szívem mert amikor vettem akkor összesen 14 ezret adtam érte, és csak új gumikat kellett rá vennem. Mondanom sem kell hogy akinek eladtam ő neki alkatrésznek kellett, de pár héttel később amikor megtudtam hogy a bátyám tudatosan tette tönkre akkor vesztünk össze igazán. Mai napig csak a "kötelező" családi eseményeken látjuk egymást és beszélünk pár szót, de már tudom hogy rá nem számíthatok. Az idősebb bátyám aki igazából csak a féltesóm ő vele jó volt a kapcsolatunk de ő sajnos elhunyt balesetben. Van még egy húgom aki 6 évvel fiatalabb nálam. Nem tervezett gyerek, ő vele nagyon jó a kapcsolatunk, sok helyre járunk el együtt bulizni meg mindenhova. Annak ellenére hogy az ő korosztályával nem igazán jövök ki jól, meg én alapból a 30 éves korosztállyal ezerszer jobban elvagyok mint a sajátoméval, a húgomnak szerencsére normális baráti köre van, de a húgom kedveli az én baráti körömet akik közt rajtam kívül a legfiatalabb is 26 éves, és a második legjobb barátom aki 36 éves család anya (nem viccelek) vele is nagyon jól kijövünk mindketten. Ő a közvetlen munkatársam ezért lettünk ennyire jóba és ő nagyon sokat segített a húgomnak amikor gondjai voltak az angol tanulással.
2016. aug. 13. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 striga ***** válasza:
95%
19/L vagyok, húgom 7 éves, van egy "kis" korkülönbség és a kapcsolatunk amolyan hullámvölgyes. Sokszor esszük meg egymást, a másik pillanatban meg jól elvagyunk. Velem annyi a baj, hogy nincs türelmem. Minden nap veszekedünk egy adagot, de mind emelett imádom a kis szarost. :D ahova tudom viszem magammal, a haverjaimmal nagyon jól kijön. :)
2016. aug. 13. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
93%

3-an vagyunk lányok. A nővérem 41 éves, én 40 éves vagyok a húgom 37 éves.

Gyerekként én és a nővérem "öltük egymást." Mindenért összekaptunk, mindenért verekedtünk, irigykedtünk. Ha ne adj isten felvette valaki a másik ruháját az kész tragédia volt. Volt, hogy orrvérzésig összeverekedtünk. Amikor csak lehetett egymást beárultuk akár a suliban akár otthon. A húgom volt a legkisebb, aki mindig a kettőnk helyzetéhez függően volt jó vagy rossz húgi. Sokszor inkább nyűg volt, mert vinni kellett oviba-suliba, érte kellett menni napközi után. Vagy ahogy apám mindig mondogatta " csak akkor mehettek le játszani ha a húgodat is viszed." Ez sokszor zavaró volt amikor mondjuk fiúzni akartunk.

De felnőttünk. Fiatalon külön költöztünk, és amikor már nem éltünk egy fedél alatt, amikor már család, gyerek lett a testvéri kapcsolatunk is megváltozott. Már sehol nincs a veszekedés, irigység. Ma igazi testvéri kapcsolat van köztünk. Segítjük egymást ha kell, rendszeresen tartjuk a kapcsolatot (ami elég nehéz, mert nagyon messzire mentünk) Ma nagyon szoros a kapcsolatunk, összetartunk. Bármikor számíthatok a testvéreimre, ahogy ők is rám.

2016. aug. 13. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Bátyám 3 évvel idősebb és nagyon rossz a kapcsolatunk. Egyáltalán nem szeretem, sok rosszat tudnék róla mondani.
2016. aug. 13. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek! Nagyon sokat jelent a válaszotok,nem gondoltam ,hogy ilyen nyiltak lesztek nagyon meghatodtam es sajnalom ha nem Jo a kapcsolatotok a testvererekkel nekem szornyu kapcsolatom volt a testveremmel,Mar jol elvagyunk kb matol bekultunk ki megbeszeltunk mindent meg ma kiveszekedtuk magunkat es jwlwnleg beke van,remelem igy is marad,mert igy sokkal jobb minden :)
2016. aug. 13. 22:59
 7/8 anonim ***** válasza:
ocsem van rengeteget veszekszunk pufoljuk egymast de amugy sokszor jol kijovunk egymassal na meg szivatjuk a masikat nemtudom ez normalis testveri kapcsolat-e?
2016. aug. 14. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Szerintem igen :)..a veszekedés a kapcsolat része :)
2016. aug. 14. 10:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!