Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Szerintetek normális amit a...

Szerintetek normális amit a húgom művel velem?

Figyelt kérdés

A 8 éves húgom mindig bánt engem. Csapkod, karmol, mardos stb. A szüleim dolgoznak ezért nagyon sokat kell rá vigyáznom. Olyankor ott kell vele ülni amikor tanul, különben fogja a telefonom és sírva hívja Anyát,Apát, Mamát. Anya az egyetlen aki megért, mert kéttannyelvűbe járok és a tantárgyak 60%-át idegen nyelven tanulom, így az van, hogy 15-kor végzek, ha úgy van megvárom a húgom, aki 16-kor jön csak ki, mert neki kötelező még a napközi. Hazaérünk kb. 17-kor (busszal) és este 8-ig tanulok. Sokszor próbáltam már a húgomnak segíteni, de múltkor is az volt, hogy megpróbáltam neki elmagyarázni a matekot és ő lekevert nekem egy nagy pofont, erre én otthagytam. Ő sírva hívta Apát aki elkezdte nekem mondani hogy ne verjem a kistestvéremet mert ha hazaér megkérdezi a húgom, hogy azután bántottam-e még miután beszéltünk, mert ha igen akkor majd nagyon megbánom. Van amikor a húgom csak úgy ok nélkül belém mar. Normális ez egy 8 évestől? Az meg a másik hogy nem hagy tanulni. 20:30-kor alszik el és én utána 23-ig fent maradok, hogy megtanuljam amit nem hagyott. Anya az egyetlen aki már többször felemelte vele a hangját emiatt. Pofont nem kapott, mert anya sosem bántana egy gyereket. Erre mi volt? Egy napig kisangyal volt utánna kezdődött előlről. A húgom most megy harmadikba és ugyanabba az iskolába jár mint én. Nem egyszer cikizett osztálytársaim előtt, hogy milyen nehezen tanulok. Az oké, hogy otthon 3-4 órákat szánok a tanulásra de hatodikos létemre mimdig kítűnő voltam, ő meg örül, ha eléri a négyest. Apa és Mama mindig azt mondja, hogy 'ő a kisebb' ezért mindenért engem szidnak le. Az a legidegesítőbb, hogy ha megölelem a testvérem akkor elkezd kiabálni, hogy 'segítség, Anna mindjárt megfojt. Ne szoríts már, ez fáj'. Erre nekem mindig azt mondják, hogy 'tünés a másik szobába' és jól leordítják a fejem. Az a legrosszabb amikor gyakorlok zongoraórára és mellettem hangosan elkezd énekelni egy dalt miközben zongorázok.

Mit csináljak vele? Bántani nem akarom. Azért most kérdezem mert nemsokára sulikezdés, jön egy csomó új tantárgy és nem akarok rontani a tanulmányi eredményemen, mert ő nem hagy tanulni. Előre is köszönöm az értelmes válaszokat.

12/L



2016. aug. 16. 15:58
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem tudatosítsd vele, hogy ő még milyen kicsi és úgymond "buta" hozzád képest, túlságosan hagyod hogy ő legyen a domináns a kapcsolatotokban, pedig te vagy a nagytesó. A szüleiddel feltétlen beszéld meg a helyzetet, az nem állapot hogy nem hagy tanulni, így is elég megvárnod mindig suli után. Anyudnak vagy apudnak négyszemközt, komolyan el kéne a lánykával beszélgetni, hogy értékeljen téged mert te szereted, és próbálsz neki segíteni, különben még jobban elkanászodik.. Egyébként én is "kistesó" vagyok, régen sokat idegesítettem a bátyámat de ha tanult, mindig elpucoltak a környékről, a tanulás szent.
2016. aug. 16. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
13%

Valami nagyon nem stimmel ebben a kérdésben kedves "12/L"

Kamu szaga van a dolognak

2016. aug. 16. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
91%
Hol a pi.csában vannak a szüleitek mikor délután hazaértek? Legalább az egyikük? Felügyelet nélkül vagytok?
2016. aug. 16. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
94%
Adhatnal neki most mar igazi okot a hisztire. Tenyleg hagyd fakepnel, vagy csapj le neki egy figyelmezteto ertekut. Mindegy, ha igy is, ugy is kapsz erte. De ez nagyon durva, hogy hagyod neki, hogy terrorizaljon. A szuleid meg szegyelljek magukat, amiert rad haritjak a neveletlen kis maki neveleset. Azt mondod, anyukad meg csak-csak kiall erted. Akkor mutasd csa
2016. aug. 16. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
Bocsanat, megorult a telefonom. Szoval, mutasd csak meg anyukadnak a kerdest, es mondd neki, hogy ne tolja rad a sajat dolgat es felelosseget. Nyilvanvalo, hogy meghaladja a kepessegeidet, hogy te neveld a kis szornyeteget helyette.
2016. aug. 16. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim válasza:
93%

Pár év múlva mikor már magassarkút is hordani fog,akkor lesz neked szar,mikor rugdosni-taposni fog téged!

A húgod egy elkényeztetett királyisasszony aki ráadásul szadista is!Nem irigyellek!

2016. aug. 16. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim válasza:
91%
felvehetnéd videóra azt ahogy bánt úgy hogy ne vegye észre és bizonyisd be a szüleidnek hogy ő a rossz és nem te
2016. aug. 16. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként esetleg beszélj anyuddal, hogy beszéljen a rokonokkal, hogy nem mindig te vagy a hibás, hanem a kiscsaj van marhára elkényeztetve. Egyébként, ha ennyire nem tisztel, akkor ne segíts neki, ne ölelgesd, kerüld el, tanulás közbe zárkózz el a szobádba és egyáltalán ne figyelj rá. Egy idő után megunja. Esetleg próbálj meg tanulás közbe zenét hallgatni, ha melletted óbégat. Ha meg belédmar, akkor mutasd meg apádnak, hogy nem annyira jó gyerek, mint gondolja.
2016. aug. 16. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
14%
Van néhány szófordulat amit 12 évesek nem használnak, továbbá jó néhány ellentmondás a kérdésben, továbbá van egy másik kérdés aminek a stílusa kísértetiesen hasonlít erre a kérdésre csak ott 23 éves egyetemistának adja ki magát akit a 18 éves öccse "bánt" reggeltől estig. Szóval várom az idegen nyelvű bejegyzést!
2016. aug. 16. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
95%
Mi lenne, ha nem azt kutatnád, hogy hol hazudhat, hanem próbálnál neki segíteni vagy csak szimplán befognád? -.- Eszem megáll a GyIK közösségétől néha.
2016. aug. 16. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!