Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » A Testvérem állandóan az én...

A Testvérem állandóan az én pénztárcámban turkál, miért nem képes a saját pénzügyeit rendbe rakni?

Figyelt kérdés

Persze átvitt értelmben, van köztük legalább 400km. Ez úgy megy, hogy megkérdi Facebook-on mennyi pénzem van, mondom nem sok 60ezer(nem dologztam akkor csak suli mellett spóroltam+ösztöndíjak stb. ) erre azt mondja és honnan van ennyid és vettél e valami drágát, mióta legutóljára voltam otthon(kb. 4éve nem jött haza, mióta nem tudják a szüleim anyagilag támogatni) .


Vettem egy notebookot a sulis dologhoz, de nem mondtam neki, mert legutóbb két éve is megkaptam, hogy ilyen olyan hülye vagyok mert 60ezerért telefont vettem...(persze fogalma sincs, hogy mi a különbség egy 20ezres és Drágább között)


ő csak szorja a pénzt nagyjából keres nettó 200-at, de ő Cigire lazán nem sajnál 30-40ezret elverni, aztán kifizetni a többit(hitel stb. és csodálkozik nem marad semmilye... Kb 10 éve ezt csinálja, megtakarítása nulla.


Mondtam már többször neki, ha félre rak havi 1000-2000Ft-ot vagy esetleg leszokik a cigiről akkor sokkal könnyebb lenne neki egy váratlan kiadás például most a csoda telefonja(25ezres sony) behalt és rögtön előfizetéssel vagy hitellel ment venni egyet.



2016. aug. 18. 18:52
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

szerintem ne oszd meg vele,hogy neked mennyid van. látod,hogy felesleges,úgyis csak kötözködik.

abban persze adhatsz tanácsot,hogy ne csodálkozzon,hogy nincs pénze,hogyha mindent hitelre vesz meg 30-40et elver cigire stb.. a magyar minimálbér 2,5x-esét megkeresi kb. nem sok, de azért ki lehetne belőle jönni,hogyha valaki tud bánni a pénzzel. szóval próbálj neki tippeket adni,hogyha irigykedik,hogy neked hogy van pénzed.

2016. aug. 18. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Mond neki hogy van 3 ezer forintod és csók. Probléma megoldva.
2016. aug. 18. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Mondd neki, hogy ezentúl mindkettőtök magánügye legyen a pénzügyekkel kapcsolatos dolgok, ezentúl nem válaszolsz ilyen kérdésekre, ne kérdezzen, te se kérdezel tőle ilyen témában.

Véleményem szerint ha ezt így nem zárod le, akkor örökösen folytatódni fognak a "mennyid van-honnan-miért-mitvettél-mennyivolt-nemkellettvolna-jódenem-nahát" jellegű mondatok.

2016. aug. 18. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Egész véletlenül pontosan ugyanazt csinálod, amit ő. Tudod mennyit keres, tudod mennyit költ és mire, és mondogatod neki, hogy mire mennyit kellene költenie.
2016. aug. 18. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
ahogy tesodnak semmi koze a penzugyeidhez , ugy neked se ahhoz , ha cigire veri el a sulyos tizezreket...
2016. aug. 18. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Az enyém egy fokkal rosszabb, kinyomozza a fizetésem, és követeli, hogy adjak neki pénzt, mert éppen most nincs pénze.


Persze sminkcuccra és ruhára mindig van.

2016. aug. 19. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!