Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Szerintetek ez normális?

Szerintetek ez normális?

Figyelt kérdés
A sztori ott kezdődik, hogy van egy nővérem (21) aki mindig próbál és próbált irányítani.. Kicsinek is ha pl anyummal összevesztem akkor ő állandóan beleszólt és természetesen anya helyeselte azt amit mondott.. Oké vannak dolgok amiben rászorulok a segítségre, de nr akarja már az életemet irányítani. Ma este 11kor, néztem a tv-t és arra utasít, hogy menjek aludni mert suli (már elkezdődött az egyetem) és mikor mondom neki, hogy nem mert még nézem a sorozatom akkor az van, hogy felhívja anyumékat 21éves létére, hogy nem vagyok hajlandó aludni. Természetesen ők mellé állnak és megkapom, hogy ha nem tetszik el lehet menni stbstb Kb lassan kikészülök ettől, hogy állandóan rám küldi a szüleimet ilyen semmitmondó dolgokkal. Eléggé hirtelen haragú vagyok és néha mondok olyat amit alapból nem mondanék ilyenkor külön felhívja őket, hogy mit mondtam.. Úgy érzem magam mintha az óvodában lennék és 2 egyetemistáról van szó aki együtt akarnak lakni. (Kolis már nem lehetek megvannak a szobák) Ti mit tennétek?

2016. aug. 23. 23:37
 1/4 A kérdező kommentje:
Az lemaradt hogy 18/F
2016. aug. 23. 23:38
 2/4 anonim ***** válasza:
18 eves vagy. Koltozz el
2016. aug. 23. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Hat elkoltoztem a pesti lakasunkba de 150km-re laknek eredetileg. Mellesleg az a baj hogy csak anyagilag tamogatnak a szuleim, lelkileg nem. Mindig az van amit a noverem mond engem meg elnyomnak.
2016. aug. 23. 23:45
 4/4 anonim ***** válasza:

Talán mert a nővéred az idősebb. Gyakran van olyan, hogy az idősebbnek van döntőszava.

Szerintem próbálj beszélni a nővéreddel, hogy hagyjon egy kis önállóságot. Esetleg alakítsatok ki saját teret. Próbálj kiállni magadért, pl. mondd hogy te se szólsz bele az ő dolgaiba és ő se tegye ezt veled, főleg hogy mindketten elmúltatok 18 évesek. Esetlsg kipróbálhatod a tükörtartási módszert is, hogy azt csinálod vele, amit ő veled. Te is árulkodj a szüleiteknek, ha olyat tesz, ami téged zavar. Vagy beszélj a szüleiddel, hogy nem szeretnél a nővéreddel lakni és találjatok ki valami megoldást.

2016. aug. 24. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!