Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Hogyan vészeljem át a tanévet...

Hogyan vészeljem át a tanévet az öcsém mellett?

Figyelt kérdés

17 éves lány vagyok, 11.-be megyek. Öcsém 14 éves, most megy 9.-be, ugyanoda, ahova én járok. Közös szobánk van (egyébként szüleink tervezték a házat, adhattak volna hozzá még egy szobát...), ráadásul elég kicsi a szoba, emeletes ágy fér csak el, meg 1-1 íróasztal, de alig van hely menni.

Anno ballagásomra kaptam egy saját gépet, amivel azon a nyáron elvoltam. Az én példámra, öcsém is saját gépért könyörgött, és ma kapta meg. Igen, így szépen sulikezdésre megkapta... Az a baj, hogy mindig is sokáig tartott neki a tanulás, volt, hogy egy délután alatt nem tudott végezni vele (mondjuk hazaért 3-kor a suliból, és még hajnali 1-kor is a könyvek felett ült, mert közben csak szenvedett, vagy a falat bámulta), miközben én 1-2 óra alatt végeztem vele. Most pedig ugye jön a gimi, többet kell tanulnia, plusz gondolom gépezni is fog. Tavaly nagyon bosszantott, hogy éjfél után is még tanul, és nem tudtam tőle aludni, könyörögnöm kellett neki, hogy haladjon már, mindig fáradt voltam, 6-kor keltünk, a jegyeim is romlottak. Most pedig délután tanul, hajnalban gépezik? Esetleg fordítva? Az biztos, így elég nehéz lesz a tanév.


A másik, hogy én nagyon introvertált vagyok, jobban szeretek egyedül lenni. Sokszor idegesít, hogyha bent van, vagy ha ki-be járkál, matat, zörög, csapkodja az ajtót. Eddig kint gépezett a szüleim gépén, addig lehettem egyedül bezárkózva, de innentől kezdve ez is megszűnik... :(



2016. aug. 29. 17:17
 1/8 anonim ***** válasza:
88%
Hát ez így valóban nem túl egészséges, ennyi idősen már azért szüksége van az embernek külön térre ahol egyedül lehet. Nincs más szoba a házban, amit átalakíthatnának egyikőtöknek hogy külön legyetek?
2016. aug. 29. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

én sem helyeslem,hogyha nincs külön szobájuk a gyerekeknek. főleg,hogyha különböző neműek,vagy nagy a korkülönbség.

annyit tudsz tenni hogy leültök beszélni az öccséddel,hogy legyen olyan szíves és intézze el a dolgait estig. éjszaka ha nagyon gépezi akar,akkor háttal legyen neked a monitor.és csendben tegye. ha nem tartja be,akkor vondd be a szüleidet is.amúgy tényleg jó volna a külön szoba. nincs kevésbé használt helyiség a házban? pl nekünk volt anno étkezőnk és nappalink is. úgyhogy az étkezőt átalakítottuk gyerekszobának,hogy külön legyek a tesómtól.

mert ez így elég kínos,főleg ha neked is lesz kapcsolatod meg idővel neki is

2016. aug. 29. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Van még egy szoba a szüleim szobáján kívül, de az a nagymamánk szobája, és a húgom (10 éves) alszik még ott, mert itt már nem nagyon fért el, de neki kicsit rosszabb, mert ágya sincs helyhiány miatt, egy matracon alszik a mama ágya mellett :/
2016. aug. 29. 17:37
 4/8 anonim válasza:
100%
Szia. Megertelek, nekem is van egy 2 evvel fiatalabb ocsem es nem mindig jovunk ki egymassal. Van nappalitok? Probald neki elmagyarazni hogy szukseged van az alvasra es nem tudsz ugy aludni hogy ha eg a villany,stb...es kerd ot meg hogy ejjel menjen at a nappaliba vagy egy masik szobaba. En a tesomnak regebben azt mondtam hogy hagyjon egy kicsit magamra es amikor megkerdezte hogy miert azt mondtam "noi problemak" ez mindig bevalt. :-D ...Probalj neki segiteni a tanulasban egy kicsit ha nem ert valamit. Vagy csak nehezen jegyzi, tanulja meg? ...valahogy egyezzetek meg, kossetek alkut hogy cserebe veszel neki csokit vagy amit szeret ha nem ert meg teged. Sok sikert.
2016. aug. 29. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Most kezdődik neki a hiszti korszak, tavaly sem működött velem együtt, ha meg anyumnak panaszkodtam, nem tett semmit, sőt, én voltam a szar. Egyébként azért tanul lassan, mert közben minden eltereli a figyelmét, és alapból nagyon lassan olvas és ír. :D
2016. aug. 29. 17:43
 6/8 anonim ***** válasza:
28%

elég fura,hogy a 10 éves hugodnak van saját szobája. nem ám neked vagy az öcsédnek,akik már bőven kamaszodtok és jobban kéne a privát zóna.

én vagy azt tudnám elképzelni,hogy a két legfiatalabb tesó van egy szobában, és ahogy elköltözik a legidősebb mindektten külön lesznek. vagy hogy a két azonos nemű legyen egy szobában. gondoljátok át szerintem

2016. aug. 29. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Nincs saját szobája a húgomnak, eredetileg hármunknak szánták ezt a kicsi szobát, de nem igazán fértünk el, mert mikor itt volt ő is, akkor csak a 3 ágy volt bent. Aztán ő ment át a mamához, de semmije nincs, se ágya, se asztala, mert nincsen hely. Én nem tudnám elképzelni, hogy ott alszok a mama ágya mellett egy matracon, és szerintem öcsém sem.
2016. aug. 29. 18:00
 8/8 anonim ***** válasza:
Azt kell mondjam fantasztikus szüleid vannak...
2016. aug. 31. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!