Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Adnátok a pénzből a testvérete...

Adnátok a pénzből a testvéreteknek?

Figyelt kérdés
Örököltem dédnagymamámtól egy házat. A jövőben szeretném eladni. Szerintetek illene adni belőle a testvéremnek? Függetlenül attól, hogy milyen a kapcsolatotok és a testvér anyagi helyzete.
2016. nov. 18. 18:36
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
Adnátok belőle? Ha igen mennyit? Ha nem, miért?
2016. nov. 18. 18:36
 2/13 anonim ***** válasza:
71%
Azert a kapcsolat igenis szamit. A testverednek van koze a lakashoz? Jart volna neki is belole? Ha nem akkor nem latom okat hogy csak ugy adni. Ha igen akkor a megfelelo aranyban kapna a reszet.
2016. nov. 18. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

függetlenül attól milyen a kapcsolat, és az anyagi helyzet??? már hogy lehetne ettől függetlenül bármit is mondani??


Ha egyedüli örökös vagyok valamiben, akkor nem osztogatom el csak úgy, mert nekem is van családom, gyerekeim.

Ha közösen öröklünk tesómmal, akkor nincs kérdés...


Én jelen helyzetemben valszeg megfelezném tesómmal, de én jóban vagyok vele, mindig segítettük egymást, és én se szorulok rá, így könnyen dobálózom... De ez az én helyzetem. És tudom, ha épp rászorulnék, tesóm ha ő meg nem akkor is lemondana még a jogos részéről is. illetve ha tesóm szorulna rá, akkor az egészet odaadnám neki.


Ezt az egészet nem lehet kapcsolat, és anyagiak nélkül tárgyalni mint kérdés. úgy értelmetlen.

2016. nov. 18. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Dédnagymamánk háza volt. Halála előtt a nevemre iratta. Egyikünknek sincs ennél több köze hozzá. Azért én kaptam, mert elvileg engem jobban szeretett a nagyi, mert úgymond, magát látta bennem, nagyon hasonlítpk rá. A testvéremmel jelenleg semleges a kapcsolatom, nem is rossz, de nem is felhőtlen. Ő mogorva, magánakvaló, ezért sokszor beszól, ha pedig én is visszaszólok akkor kezdődnek a problémák. Mimdketten itthon lakunk még, nem vagyunk teljesen önellátóak. Én akkor szeretném majd eladni, ha férjhez megyek és családot alapítok.
2016. nov. 18. 18:52
 5/13 anonim ***** válasza:
29%
Igen, mivel igazságtalan, hogy ő nem örökölt belőle.
2016. nov. 18. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
73%

Nos, ez a tied. A régi tulaj azt akarta, hogy a tied legyen, ehhez joga volt. Innentől azt csinálsz vele, amit akarsz. Hogy támogatod-e a testvéredet, akár háztól függetlenül, az a te dolgod.

Én a házat sajátomnak tekinteném, hiszen az, s a körülményektől függően segíteném a testvéremet, ha kérné vagy legalább elfogadná. Mert ez, ugye, nem biztos.

2016. nov. 18. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
27%

szerintem úgy lenne fair,ha a fele az övé lenne.ő is ugyanolyan hozzátartozója volt az elhunytnak. szerintem megérdemli,hogy ugyannyit kapjon,mint te.

szóval én eladnám a házat, a felét betenném bankba, a másik felét odaadnám a testvérnek. aztán majd ő eldönti mire költi. ha van egy kis esze ő is meghagyja lakásalapnak, nem veri el. ha mégis, így járt. de legalább megkapta az esélyt.

egyébként ha még nem akarsz elköltözni otthonról,akkor pár év alatt kamatozna valamennyit az a pénz,jó kiindulás lenne belőle lakást venni szerintem.

én mindenképp most adnám el, a plafonon vannak az ingatlan árak. pár év múlva valószínű nem fog ennyit érni. de igazából te tudod,hogy mennyit ér,milyen helyen van stb

2016. nov. 19. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
83%

Én azon gondolkozom, hogy ugye dédnagymamáról van szó. Ha nem írta volna rád, akkor hányan örököltek volna? Mert lehet, hogy pl 8-10-en is, ekkor rád, illetve a tesódra nem is jut, ha még élnek a szüleid. Ha mégis a te felmenőid lemondanak a ti részetekről, akkor is lehetséges, hogy csak pl 1/8 rész jutna tesódnak, nem a fele.

Szerintem a dédi célja lehetett az, hogy a családban maradjon az ingatlan, mert sok tulajdonosnál nyilván azonnal eladják és egy személyre alig valami vagyonka marad, míg így, hogy egy tulajdonos lett egyben marad a vagyon és gyarapíthatóbb is. Szerintem a ház tulajdonjogáról ne mondj le, de add ki, csinálj vendégházat vagy nyaralót belőle. Ennek a hasznát viszont megoszthatod a tesóddal. Nem is feltétlen havonta, de, ha szüksége lesz valami családi segítségre, akkor te is beszállhatsz. Persze csak, ha akarod.

2016. nov. 19. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Én adnék mert így pofára ment az örökség őket mert kiahgyták belőle csak mert te szimpibb vagy.

Ha nem is harmadolnám, megtartanék annyit amiből kijön egy kényelmes kis lakás a többit meg felezem közöttük, ez a ház méretétől bármennyi lehet.

2016. nov. 21. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
51%
Ja egy tesó van. Akkor is, legalább egy kocsira valót adnék neki.
2016. nov. 21. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!