Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Mit tegyek? Segítséget kérek,...

Mit tegyek? Segítséget kérek, es valami hasznos tanácsot kérek.

Figyelt kérdés
Sziasztok,van egy testvérem aki eléggé sokat iszik ,egy héten 2x jön haza ittasan.Nincs barátnője de nem is csodálom,aki volt az megelégelte az ő baráti körét akikkel csak inni tudott .Engem nagyon idegesít mivel van amikor elmegy az esze , agresszív is tudd lenni.26 éves ,és van munkahelye de amióta dolgozik nem vett semmit magának csak úgy elment ,volt hogy egyik napról a másikra.Probaltam vele beszélgetni,mindig amikor józan de nem használ semmit .

2016. nov. 29. 21:38
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Egy héten 2x de van amikor gyakrabban... ,Van amikor 2x józan egy héten ez változó
2016. nov. 29. 21:39
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Semmit nem tudsz tenni.
2016. nov. 29. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Én is így gondolom,de már nagyon idegesítő amikor meglátom hogy milyen állapotban jön haza már ideges vagyok,ilyenkor kitalálja azt hogy ő neki fáj ez meg az..stb és hogy halálos beteg.A barátai meg olyanok hogy en 2 szót nem váltanák velük,es mikor józan a drága testvérem mindig el mondom neki hogy mennyire rossz az amikor iszik,de ez 1-2 napot tart aztán megy újra inni
2016. nov. 29. 21:58
 4/12 A kérdező kommentje:
És van amikor annyira agresszív hogy egy rossz szót szolnèk ami neki nem tetszene és lehet fogna egy kést es belém szurná.Van egy kutyám amikor józan nagyon örül neki,de amikor iszik szabályosan reszket ,és fél tőle
2016. nov. 29. 22:02
 5/12 anonim válasza:
Nem tudsz tenni semmit! Régen én is ittam! Mondjuk én most vagyok 26! Ez már régen volt, de én nem csináltam semmit hazajöttem ha éhes voltam ettem ha nem lefeküdtem aludni! Akkor nekem is hiába mondta bárki, hogy ne igyak nem érdekelt! Most az éven meg jó ha ittam max 5 alkalommal! Pedig lenne rá mód, de nincs értelme! Néha jó, de nagyon ritka!
2016. nov. 29. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
És mennyi az esély rá hogy ő is megváltozik mint te??Mikor józan normális ember,de ahogy iszik tőr-zúz ha kedve tartja ,és a pénzéből semmit nem tesz a házba azon kívül hogy minimálisan pótol havonta,de már ebben a korban jó lenne ha másképp gondolkodna .Az ami még idegesít hogy nagyon lusta ,ugy tudja mondani mit hogy kéne de nem csinál semmit ,ha szabad akkor vagy egésznap tvt néz,vagy elmegy es majd éjszaka jön haza részegen.
2016. nov. 30. 00:06
 7/12 anonim ***** válasza:
Csak annak lehet segíteni, aki akarja, hogy segítsenek. A szüleitek mit szólnak ehhez? Még együtt laktok? Te hány éves vagy?
2016. nov. 30. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
A szüleimet is ugyanúgy zavarja , ők is próbálták jobb belátásra bírni, ès másnap mindig kapta a fej mosást ,de ez ideig óráig tartott és következő alkalommal megint ivott.Van hogy hétköznap is iszik és másnap nem bír felkelni dolgozni,es már számtalanszor beszéltünk vele,veszekedtünk a vége ugyanez lett hogy tovább ivott,van hogy kevesebbet iszik hogy ne vegyük észre,de én mar látom rajta azt is mikor minimális szinten ittas.
2016. nov. 30. 08:52
 9/12 A kérdező kommentje:
Én 21 éves vagyok .
2016. nov. 30. 08:53
 10/12 anonim ***** válasza:

Pedig a szüleidnek kell a lépnie. Egy 26 éves férfit nem tartanék el. Akármennyire fáj egy szülőnek, de én közölném a gyerekemmel, hogy vagy elmegy elvonóra és elkezdi felépíteni az életét a segítségünkkel, vagy ott az ajtó, és akármennyire fájna, nem érdekelne, ha a híd alá megy, mert azt viszont nem engedném hogy a mi és a testvére életét, épségét veszélyeztesse.

A fejmosás itt nem elég, hisz nincsenek a tetteinek következményei, magasról lexarja.

2016. nov. 30. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!