Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Húgom mindent kisajátít! Mit...

Húgom mindent kisajátít! Mit csináljak vele?

Figyelt kérdés

Köszönöm annak aki végigolvassa(kicsit hosszú lett) :D


Húgom most 10 éves.Mindent kisajátít,MINDENT!Elveszi a cuccaimat és mikor elkérem tőle elkezd velem ordibálni,meg hisztizne,hogy de ezt együtt kaptuk,nem az enyém meg hogy undok vagyok.Pl.:Egyik szülinapomra kaptam egy saját fésűt(dupla rétegű kefe),ami hajamat nagyon jól kifésüli,mert rengeteg hajam van és nehéz bírni vele.Amint megkaptam,drága hugicám elvette és elkezdte használni.Ez ment hónapokig.Mindig azt mondogatta,hogy de ezt közösen kaptuk,pedig nem.Amikor meg nem adtam oda,elkezdett anyámnak árulkodni,utána meg én lettem leszidva.Húgom is kapott egy jó fésűt,hogy nem veszekedjünk rajta.Használta pár napig,aztán újra az enyém kellett neki.Elkezdett vele fésülködni,és nekem is kellett volna.Nem adta vissza,szóval elkezdtem az övével fésülködni,hogy haladjak.Na mikor meglátta,odajött és kitépte a a kezemből és elkezdett hisztizni,hogy az az övé és hogy én nem vehetem el.Azóta kaptam egy Tangle Teezer fésűt,és húgom elhordja az iskolába és még a barátnőinek is odaadja.Nekem ezzel csak annyi gondom van,hogy nem mossa ki utána,és hogy az engedélyem nélkül veszi el.Nap mint nap nem találom a fésűt,mert mindig elrakja és a sajátjának tekinti.Azt csinálja a TV-mel is.Van neki is csak átjön hozzám egyfolytában.Az én szobámban van egész nap,és nem hajlandó kimenni.Egész nap piszkál,árulkodik,rám ken dolgokat.Engem egész nap ugráltathat,mert ha nem csinálom akkor elkezd hisztizni és megy anyáékhoz árulkodni,hogy én nem segítek neki.Na a segítség annyiból áll,hogy nekem mindent oda kell vinnem neki.Ebédnél ülök és eszek,és amikor felállok érdekes módon pont akkor lesz szomjas(MINDIG EZT CSINÁLJA)Ha meg ő ül közelebb és SZÉPEN megkérem,hogy dobjon egy poharat akkor jön hogy :Nem !Álljál föl te !

Ilyenkor leszek mérges és a dühroham szélén állok lassan.Ha meg elkezdem neki mondani,hogy bezzeg én mindig felállok és mindent odaadok neked,akkor meg anyámék elkezdenek szidni.Ha én csinálom azt amit ő,akkor is le vagyok szidva.Van egy kutyánk.Reggelente húgom majdnem egy órával hamarabb kel fel,mint én,így mindig hamarabb kész van.Reggelente ha kész van,akkor csak leül valahova és semmit sem csinál.Egyszer megkértem,hogy ha már itt ül,akkor menjen már ki és cserélje már ki a kutya vizét,mert én még nem vagyok kész.Erre is rávágja hogy NEM !Mindig van valami kifogása,csak nem kelljen neki semmit csinálnia.Ezek után meg én vagyok a lusta dög,és ez nagyon rosszul esik.Ő akármennyit bánthat,meg elveheti a cuccaimat,de én nem tehetek ellene semmit.Főleg hogy az utóbbi időben egyre ,,agresszívebb" és könnyebben irritálható vagyok,emiatt meg végképp nem szólhatok hozzá,mert így is,úgy is ordibálni fogok,ő meg sírni,és megint le leszek szidva.Mosogatni sem mosogat el.Hazaérek kb.3 óra körül,a mosogató meg tele van pakolva mindennel.Mintha minden egyes korty meg morzsa után új poharat és tányért venne elő.Megkérem hogy mosogassa már el.Rávágja hogy oké.Lejövök egy óra múlva,és még mindig fekszik.Megkérdezem miért nem mosogattál el ?Erre ő :MERT !

Ha meg nem mosogatok el helyettem,és apám hazaért elkezd ordibálni velem,hogy lusta disznó vagyok,egész nap nem csinálok semmit.

Takarítani sem segít.Anyám csinálja nála,de nemhogy odamenne segíteni.Nem..ő ül és néz ki a fejéből !+megkér hogy menjek már aztán rakjam már föl neki a tabletet a töltőre.Én meg egész nap tanulok és se kedvem,se erőm nincs már felállni.Ezek után meg elkezd ordibálni,hogy menjek már oda.Ezt többször eljátssza.Egyszer meg kérdeztem,hogy miért nem rakja fel ő ?Erre:Mert én nem nyúlhatok a konnektorhoz !

(Másnap saját maga rakta fel a töltőre :/)


Mit tudok vele csinálni ?Egyáltalán kiszúrni vele és visszaadni hogy tudom neki(hátha egyszer rájön) ?



2017. febr. 5. 10:22
1 2 3
 1/24 Ulquiorra77 ***** válasza:
89%
Nekem lenne ilyen tesom akkorat kapna, hogy eszhezter.
2017. febr. 5. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
85%
Anyádnak kellet volna rászoktatni a házimunkára én 10 éves koromban anyámnak segítettem már a házimunkában.Most van itt az ideje annak hogy anyád az életre és az önállóságra nevelje.A saját szobámat is egyedül porszívóztam ki ennyi idősen meg én tartottam rendbe.Nem tudnád esetleg kulcsra zárni a szobád ajtaját?Ha nincs akkor csináltassatok rá zárat.Anyádékról megvan a véleményem.
2017. febr. 5. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 A kérdező kommentje:
Van zár is és kulcs is az ajtómhoz,csak nem tudom hol.Egyetlen egy kulcs van,mert a zár az ajtókon egyforma,de valahol lent van,majd előkotrom.Max.az íróasztalommal tudom eltorlaszolni,mert csak oldalra kéne elmozdítanom.
2017. febr. 5. 10:44
 4/24 A kérdező kommentje:
Vagyis a zár tudom hol van (az ajtón) XD ,csak a kulcs nem tudom merre van.
2017. febr. 5. 10:44
 5/24 anonim ***** válasza:
83%
Mondd neki, hogy NEM. Nem lesz kellemes, de sz**rj rá a szüleidre - ülj le velük, és mondd el hogy ez így nagyon nem jó. Igazságtalanok veled, és vele is, hiszen nagyon nehéz lesz neki később ha megszokja hogy csettintésre megkap mindent.
2017. febr. 5. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
100%
De szerencséje ennek a hisztis, elkényeztetett sz@rn@k, hogy nem rokonom. Anyádnak pedig kár volt szülni. Gyereket neveleni nem tud semennyire.
2017. febr. 5. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
100%

Hány éves vagy?

A kulcsos dolog nem rossz, de valószínűleg lecsesznek azért is majd.

Én a helyedben amikor bemegy a szobádba átmennék az övébe és forditva, panaszkodni nem tud és ha midig az kell neki ami pillanatnyilag a tiéd, akkor itt majd elgondolkozik...

2017. febr. 5. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
100%

Vegyél egy ilyen pénzkazettát vagy nem tudom hogy hívják, az a lényeg, hogy kulccsal zárható doboz. Amit nem akarsz, hogy a húgod elhordjon, fésű, smink ilyeneket, azokat szépen elzárod, a kulcsot elteszed.

Ha zavar, hogy bejár a szobádba, akkor tegyél fel egy reteszt. Aztán nem fog bemenni. Anyudnak mondd meg, hogy zavar a húgod, hogy állandóan bejára szobádba és zavar a tanulásban. Hátha ez segít. Amúgy le kéne ülni családilag és meg kell ezeket beszélni.

2017. febr. 5. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
100%
Egyszer adj neki egy jó nagy pofont és mond meg ha még egyszer elveszi valamidet vagy bemegy a szobádba kap még egyet. Egyébként hány éves vagy?
2017. febr. 5. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 A kérdező kommentje:
14 éves vagyok.A zàrható dobozon meg a három érdemes elgondolkodni.A doboz talán jobb,mert amiatt nem szidhatnak le.Ja és megtalátam az ajtón kulcsát :D
2017. febr. 5. 12:09
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!