Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » A nővérem folyamatosan utánoz,...

A nővérem folyamatosan utánoz, mit tegyek?

Figyelt kérdés
Tudom, rengeteg kérdés van már ebben a kategóriában, csakhogy úgy érzem, ez már komoly gond... 18 éves vagyok, a nővérem 21. Fél évig a barátjánál lakott, de szakítottak, és most ideköltözött hozzánk. Az egész azzal kezdődött, hogy én már 11-12 éves korom óta felfedeztem a saját stílusom, azóta is ezt képviselem (bakancs, piercing, grunge szerű stílus). A nővérem mindig is amolyan hercegnős öltözködést preferált, de mióta itt lakik, folyton ugyan olyan ruhákba jár, mint én, sőt, sokszor kilop a szekrényemből 1-2 ruhadarabot. Nekem van piercingem, ő vett magának egy fake pc-t. Én írok (komolyabban, tervezek egy kisebb kötetet kiadni), ő is elkezdett írni. Minden szokásomat utánozza, sőt, a betegségemet is le akarja utánozni (gyomorfekélyem van, mostanában állandóan hangoztatja, hogy neki is fáj a hasa). Én szeretnék egy digitalizáló rajztáblát, most ő szerzett egyet magának, holott nem is ért hozzá, csak legyen neki. Egyszerűen nincsenek saját gondolatai, ha beszélgetünk, később az én gondolataimat mondja sajátjaként másoknak. Nem tudom mit tehetnék, kezd nagyon frusztráló lenni ...

2017. febr. 14. 10:00
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Nekem csak hasonlóm volt, tehát csak részben tudom átérezni. Egyik barátom csinálta ezt és egy idő után mikor már tényleg nem bírtam szépen leültem vele és elmondtam mindent normálisan azóta felfogta valamiért és minden oké, bár a ti esetetekben nem vagyok biztos, hogy ez működne, de egy próbát megér.
2017. febr. 14. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
79%
mondj neki hülyeségeket amiket ha leutánoz magát égeti be
2017. febr. 14. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
55%
Te sem vagy normálisabb így első ránézésre.
2017. febr. 14. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
45%
Ne foglalkozz vele. Neki is változhat a stílusa.
2017. febr. 14. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
74%

Engem nem zavarna.

Sőt, hízelgőnek érezném, ha valaki olyan érdekes személyiségnek tartana, hogy rám akarna hasonlítani.

2017. febr. 14. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
85%

Gondolom, szeretne új dolgokat kipróbálni. Ez elég gyakori szakítás után. Nem találja a helyét.

De ebben mi a rossz? Miért baj, ha ő is érdeklődik olyan dolgok iránt, amiket te csinálsz?

Ha nem megy neki pl. az írás vagy rajzolás, akkor úgy is abbahagyja majd.

2017. febr. 14. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
35%
Harmadik válaszoló a számból vette ki a szót..
2017. febr. 14. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
94%

a betegségemet is le akarja utánozni (gyomorfekélyem van, mostanában állandóan hangoztatja, hogy neki is fáj a hasa) lol ez már nevetséges


am testvérek vagytok nemcsoda ha van némi közös az érdeklődési körötökben

egyébként azt utánozzuk akit szeretünk többnyire.

2017. febr. 14. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

8-asnak igaza lehet. Akit kedvelunk azt neha akaratlanul utanozzuk.

Egyebkent meg tenylegesen a szakitas lehet az oka, hogy olyan lazongo pirszinges stilusba csapott at, amilyen a te kulso stilusod. En is ugy vagyok vele, ha szet mennek baratommal, egy kicsit valtoztatnek a stilusomon, mert ezzel egy korszakot akarnek le zarni magamban, ahogy gondolom a novered is akarta/akarja es erre egy olyan szemely stilusan vesszuk le, akie tetszik, ha nincs sajat otletunk. Ulj le vele beszelni, ha nagyon zavar foleg a ruha "ki lopas."

Az meg tok mindegy, hogy o is ir konyvet, a lenyeg, hogy legalabb ne ugyanarrol szoljon. :D


Nekem is volt egy osztalytarsam, aki ezt csinalta, miutan meghalt az apja, hogy amit en ki talaltam, hogy kell nekem azt o is megszerezte sot o mar szinte versenynek nezte, mert mindent o szerzett be elobb. pl ki talaltam, hogy egy samsung ace 3 kell es o mar be is szerezte. Akkor hogy kell egy laptop, nem sz@rozott vett egy nagyon szar nagyon olcso laptopot, de akkoris elobb volt neki mint nekem, szoval ha utanzasrol lenne szo, biztos en utanoznam. Mikor meseltem neki a hetvegi sztorikat, o is ki talalt olyanokat, amik abszurdok voltak. Ilyen 0,000000000001% eselyes dolgokat meselt. Le ultem vele beszelni, hogy miert csinalja, de tagadta.

Ruhabol is ugyanolyanokat vett, mint en, ha tudtam venni. Ha en voltam rossz tanulo, akkor o is, ha jo, akkor o is jo tanulo volt. Szoval erdekes. Ki talaltam, hogy be festem alul a hajam feketere, masnap o is be festette.. Ki talaltam valami uj hobbit, gyokerestul le masolta.. :/

Nekem is hizelgo, ha engem utanoznak, de mocskosul idegesito, ha ugy allitjak be, hogy en masolom ot...

20/L

2017. febr. 14. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
66%

"felfedeztem a saját stílusom, azóta is ezt képviselem (bakancs, piercing, grunge szerű stílus)."


Rajtad kívül, még kb. négymillió csaj néz ki pont ilyen idiótán.

Az cseppet sem zavar, hogy te meg őket utánozod??

Tele van veletek az összes aluljáró...

2017. febr. 14. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!