Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Akik nincsenek jóban a testvér...

Akik nincsenek jóban a testvérükkel, de kénytelenek vele találkozni gyakrabban, azok hogyan viselik el?

Figyelt kérdés

Szituáció a következő: szüleimmel jóban vagyok nagyon, ellenben tesómmal igen megromlott a kapcsolatunk.

Régen jóban voltunk, de most 29 évesen egy igazi léhűtő bunkó lett belőle. Nem hajlandó dolgozni, mert hogy ő nem akart megszületni, nem hajlandó besegíteni a házimunkába sem, ellenben beszólogat anyámnak, hogy miért ezt főzi stb.

Próbáltak sok mindent a szüleim, igaz keményebbek is lehettek volna. Csak sajnos tesóm mindig durvább eszközökhöz folyamodott, ha büntetés volt, pl. lopott, eladta a cuccaimat. Undorító az egész ember és ráadásul dacos és nagyképű is, viszont szüleimmel jópofizik, ami reményt kelt bennük...Én egy ideig próbáltam rá hatni, de már engem sem érdekel, ez nem az én dolgom.

Amíg otthon laktam elvégeztem a házimunkát, de ő elvárta volna, hogy megcsináljak mindent helyette munka mellett, akkor lett elegem, nagyon durván elküldtem a fenébe. De semmi önreflexió nincsen benne. Egyszerűen semmi.

Szerettem hazajárni, de egy ideje, mióta mindent ráhagynak, nem bírok, akárhogy próbálom feledni tesóm dolgait, a hideg kiráz tőle, amikor megjelenik és pénzt kunyerál tőlem is, nyilván nem adok.

Bánt az egész, mert régebben jóban voltunk.

Akiknek hasonló a szituáció, azok hogyan viselik el ezt hazalátogatásnál, ünnepekkor?

Bocsánat, elég hosszú lett.

Tudom, hogy nincsen megoldás, de előre köszönöm a válaszokat.


2017. febr. 24. 11:47
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Meg nyugtatlak kedves kérdező, en is hasonló cipőben járok. Van két nővérem az egyikkel aránylag jo a viszonyunk de a másik az egyszerüen elképesztő! Rossz dolgokat mond rolam a hatam mogott ráadásul nem is igaz.jo tudom nagy koztunk a korkulombség es nem is egy apától vagyunk de az sztem meg nem ok arra hogy ezt csinálja.. Amikor édesanyanknal talalkozunk akkor ugy csinál mintha mi sem történt volna de en egyszerüen nem birom. Ahogy meg látom gyomor idegen van és alig is beszélunk.de azért jo pofizik. Undorító!! Úgyhogy nyugi kb tudom, gondolom mit érzel...
2017. febr. 24. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem meg tudomást sem kell róla venni, levegőnek nézni. A szüleiddal szeretnéd tartani a kapcsolatot, miattuk kénytelen vagy vele is találkozni. Megmondod a szüleidnek, részedről ez nem fog változni, amíg a tesód nem változtat az életvitelén. Nyilván a tesód azért bunkó veled, mert irigyli, h te viszed valamire és bunkósággal kompenzálja a maga tehetetlenségét, ami persze addig tök kényelmes, amíg a szüleid eltartják.
2017. febr. 24. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Első válaszoló, de remélem tudják, hogy a pletykák alaptalanok. Nem értem tesód.

Második igen tudatosítani fogom a szüleimben, hogy én nem akarom mélyíteni a kapcsolatot vele, mert mostanában eléggé mondogatták, hogy a családra lehet számítani, meg testvérek vagyunk, legyünk jóban, hát na ne.

2017. febr. 24. 13:37
 4/4 anonim válasza:
Elég nehezen viselem. Szeretek hazautazni a szüleimhez, de az öcsémtől már kb rosszul vagyok, gyűlölök egy légtérben lenni vele. Ő is az a tipikus ingyenélő, hosszú évek óta otthon döglődik, természetesen nem dolgozott még egy napot se életében, pedig 27 éves, és még a gagyi kis főiskolai alapképzését se volt képes befejezni, pedig már lassan a képzési idő dupláját tölti ott... Ebben a félévben például kemény kettő órája volt (abból az egyik tesi...), szóval egy ideje már ott tartunk, hogy hétközben is otthon döglik, nemcsak hétvégente meg nyaranta. Egy általános iskolás gyereknek több dolga van, mint neki, de persze fel se merül, hogy elmenjen valahova dolgozni. Szüleim soha nem is mondták még neki, sőt, soha nem is volt felelősségre vonva semmiért. Ha bármilyen konfliktus volt kettőnk közt, mindig őt védték. Legutóbb karácsonykor utaztam haza, a szentesti vacsora például egy tipikusan olyan alkalom, amitől előre stresszelek, mert egy asztalhoz kell ülni vele. De alapból nem tudok úgy hazamenni, hogy ne döglene otthon. És a poén, hogy úgy csinál, mintha bármit letett volna már az asztalra. Egyszer azt is megkaptam, hogy takarodjak otthonról, hogy merek én hazajönni... :D Szóval nagyon nem látja magát szerencsétlen. Én csak azt remélem, hogy előbb-utóbb elvégzi az ócska kis szakját és elkotródik otthonról. Nem kicsit tisztulna meg a levegő.
2020. febr. 2. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!