Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Megszakítanátok a kapcsolatot...

Megszakítanátok a kapcsolatot végleg olyan rokonokkal, aki állandóan kritizál, bánt?

Figyelt kérdés
Egy pesszimista sérült családom van. Ahol rengeteg konfliktus volt/van. Apám alkolista, anyám terrorista...Ebből a családból én elmenekültem. Később más okból pszichiáterhez kerültem. Változok és egyre jobban hallom a bántásokat, mintha lehetetlen lenne kilépnem ebből a bántó környezetből. Rengeteget szenvedtem emiatt, már szinte mindent kipróbáltam, szeretettel, beszélgetéssel, sírással, veszekedéssel, a helyzet a családban változatlan. Megfáradtam, elegem van. Ti megszakítanátok végleg a kapcsolatot?

2017. ápr. 4. 13:09
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Igen
2017. ápr. 4. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Bántalmazó családban nőttem fel én is (egyik oldalon alkoholizmus, másik oldalon borderline személyiségzavar, amit nem volt hajlandó kezeltetni, folyamatos fizikai és lelki bántalmazás.. nem is ragozom tovább, ismerős gondolom). Amint nagykorú lettem, megszakítottam az egész vérrokonsággal a kapcsolatot - mivel a szüleim sem nagyon tartották a rokonaikkal a kapcsolatot, alapból csak a szűk családot ismertem. Ennek bő 10 éve, azóta sem vagyok rájuk kíváncsi, azt sem tudom, élnek-e még, de nem is érdekel és őszintén szólva emiatt minimális lelkiismeretfurdalásom sincs, amilyen gyerekkorom volt.

Ha nem lépsz ki belőle, nem fogsz megjavulni, szerintem pont itt az ideje, hogy saját magadat helyezd előtérbe. Sok sikert és kitartást kívánok, akárhogy is döntesz.

2017. ápr. 4. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
én megszakítottam a családom egyik felével(apám és a szülei) és most az anyóssal, boldog vagyok :) vége az állandó szapulásnak jeee
2017. ápr. 4. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Nekem szerencsére csak az egyik szülőm volt problémás. Nem tartom vele a kapcsolatot.

Barátok között is volt olyan, akivel megszakítottam a kapcsolatot az életmódja miatt.

Persze nem ez volt az első lépés, csak miután rájöttem, hogy nem vágynak segítségre és közben még engem bántanak.

2017. ápr. 4. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Mostohaanyámmal nem beszélek lassan 4 éve, de végre!


A családom többi tagja sem százas (lelki sérült, terrorban tartó emberek), de velük így 1000km-ről tök jól elvagyunk - csak hazamenni utálok.

2017. ápr. 4. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.
2017. ápr. 4. 17:32
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Igen, alkoholista anya, és egy bátty, aki gyerekkoromban csak megvert maximum. Mikor anyukám meghalt, jött a most már törődő bátty, hát 10 évig hagytam, hogy hálás legyek neki a nagy semmiért, hallgattam a folyamatos kritizálást, hagytam magam nem egyszer megalázni. Szerencsére idén lezártam a kapcsolatot, amit persze nem ért senki.
2017. ápr. 4. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!