Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Hogyan kezelhetem a legjobban...

Hogyan kezelhetem a legjobban ezt a helyzetet?

Figyelt kérdés
Az a helyzet, hogy 2 hónap múlva le hozza bemutatni a húgom a barátját. (Mind2 17 éves.) Én 18. vagyok. Nem vagyok valami jó az emberi beszélgetésekben, és most van neki 1.-nek barátja. De azért, valami "fölényt" is akarok mutatni, hogy tudja, hogy ha valami baja lesz miatta a húgomnak, akkor csúnyán megbánja. De viszont bunkó se akarok lenni. Hogyan csináljam úgy, hogy jó fej legyek, de közbe tudja, hogy megbánja, ha megbántja a húgomat? Aki élt már át hasonló szituációt, az kérem írja le a tapasztalatait. UI:(Általában jó fej vagyok, és ahogy hallotam a barátja is.) Köszönöm a normális válaszokat!

2017. ápr. 11. 15:37
 1/9 anonim ***** válasza:
86%
Ennek a fölényeskedésnek soha semmi értelmét nem láttam. Az ő életük, úgy alakul, ahogy, abba úgy sincs beleszólásod. És ha a húgod bántja meg őt, akkor a húgod is "meg fogja bánni"? Pfff. Legyél inkább egyszerűen normális.
2017. ápr. 11. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Valamilyen téren igazad van, de akkor is a húgom, és kötelességemnek tartom megvédeni. És a húgomat nem úgy ismerem, hogy megbántaná... Bár sose tudni. Várom még a válaszokat, köszi! :)
2017. ápr. 11. 15:53
 3/9 anonim ***** válasza:
88%

Én sem értem, miért kéne ezt éreztetni vele. Ez a fenyegetőzés nagyon ostoba dolog. Ha megbántja, megbántja, előfordul kapcsolatokban, főleg ilyen fiatalon. Majd kiheverik. A húgod is bánthatja meg őt ugyanannyi erővel, mégse örülnél neki, ha őt próbálná így fenyegetni bárki.

Ráadásul, ha lesz is valami balhéjuk, vagy szakítanak, ahhoz neked egyrészt semmi közöd, a húgod majd megvédi magát, másrészt meg ugyan mit csinálnál? Ha összevesznek, megvered a srácot? Vagy írsz neki egy csúnya üzenetet fészbukon?

Ha már a "fölényedet" akarod kimutatni, akkor próbálj meg értelmes, felnőtt emberként viselkedni.

2017. ápr. 11. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Lehet igazatok van, köszi az eddigi válaszokat, várom a továbbiakat!
2017. ápr. 11. 15:59
 5/9 anonim ***** válasza:
88%
Egyetértek a második válaszolóval, nem is nagyon tudok mit hozzátenni. Talán csak annyit, hogy ez a fölényeskedés borzasztó szánalmas, csak lejáratod magad vele, ráadásul a húgod előtt is, nem csak a srác előtt - nem beszélve arról, milyen kellemetlen helyzetbe hozod ezzel a húgod.. Nem élhetsz a húgod helyett, nem vívhatod meg helyette a csatáit. Addig ne mássz bele az életébe, amíg erre kifejezetten meg nem kér.
2017. ápr. 11. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha ezt eljatszod a budos eletben nem leszel tobbe a szemukben jo fej...
2017. ápr. 11. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 krisz996 ***** válasza:
Ezt a fölényt szerintem nem lehet eljátszani csak legyél természetes normális akkor tudsz csak fölényt mutatni ha nagy darab vagy nem összekeverendö a dagadt al és még az arc formád is olyan ránézésre kemény rosszarcu gyereknek tünsz és aklor egybpl tudni is fogja hogy nemkéne veled összeveszni ha nem ilyen vagy akkor tökmindegy micsinalsz csak bohocot csinalsz magadbol
2017. ápr. 12. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
61%

Szerintem leginkább úgy "védhetnéd meg" a húgod, hogy udvarias és jófej vagy a sráccal és még udvariasabb a húgoddal és anyukáddal. Hadd lássa nálatok mi a norma. Ha egy lányt komolyan vesznek otthon és tisztelettel bánnak vele, akkor a családon kívüliek is átveszik ezt a viselkedésmódot. Ha lekezelően bánsz vele, más is megengedi magának vele ezt a stílust.


Szóval légy jófej. De ha a srác csúnyán viselkedne a tesóddal, én akkor tenném csak helyre. Előre nem fenyegetném, én mindenkinek bizalmat szavazok elsőre, aztán meglátom ki hogy él vele.

2017. ápr. 13. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Linó03 válasza:
Hát, nálunk kicsit fordított volt helyzet, lány vagyok, és öcsém barátnőjével ismerkedtem meg nemrég. A lehető legbarátságosabb akartam lenni, de szegény szerintem így is fél tőlem. XD
2017. ápr. 14. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!