Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Testvérem szerződést akar és...

Testvérem szerződést akar és kamatot kér. Jogos?

Figyelt kérdés
Lakást szeretnénk venni a párommal, és szeretnénk minnél kevesebb lakáshitelt felvenni. A testvérem felajánlotta hogy segít, amit el szerettünk volna fogadni, de olyan feltételeket támasztott, hogy inkább elálltunk tőle. 5 milliót kértünk volna kölcsön és 10 év alatt visszafizettük volna havi részletekben. Ő egymilliót kért volna kamatként, és mindenképp szerződést akart a pénzről, mert szerinte 10 év múlva semmit se fog érni az a pénz. Szerintem jól járt volna ha havonta megkapta volna a részletet, mert így mindig van bevétele. Másnál is így van ez? Máson is nyerészkedik a rokona?
2017. ápr. 29. 03:45
1 2 3 4 5 6
 1/55 anonim ***** válasza:
100%
Ekkora összegnél alap, hogy legyen szerződés, családtagok közt is. A kamatot nem tudom, mennyi reális, szerintem ennyit egy bank is elkér...
2017. ápr. 29. 04:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/55 anonim ***** válasza:
34%
Mármint úgy értem, hogy ennyi erővel a banktól is kérhetnéd, testvérnél szerintem fura ekkora kamat.
2017. ápr. 29. 04:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/55 anonim ***** válasza:
95%

Jogos, hogy szerződést akar, ekkora összegnél, ráadásul 10 évig nem férne hozzá a saját pénzéhez, ezért a kamatot is reálisnak tartom, hiszen inflálódik a pénz, de ennyit enyhén szólva túlzásnak. Akkor hol a segítő szándék? Mert ha nem tud gond nélkül nélkülözni 5 millát 10 évig, mert tervei vannak vele, akkor inkább ne adjon, hiszen rámehet a jó viszony, ha 6. évben kérné vissza az egészet, vagy a javát. Te is védve lennél a szerződéssel.

Pont ezért, másrészről: ha én lennék a helyébe, és te kiakadnál azon, hogy szerződést akarok veled íratni, és még kamatot is kérek, akkor felmerülne bennem, hogy azért nem banktól akarod a pénzt, mert el akarod mismásolni visszafizetést, vagy csak alkalomadtán, ha megszorulsz, nem fizetnél, pl. ha épp gyerek születik, és az jobban viszi a pénzt, vagy elváltok stb? Elvégre a bank esetében ezeket következmények nélkül nem tudnád megcsinálni.

Ha keresni akar rajta, akkor vegyen inkább lakást és adja ki, te meg vegyél fel kölcsönt a banktól.

2017. ápr. 29. 04:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/55 anonim ***** válasza:
98%

Abszolút jogos, a szerződés egyértelmű, akarat pedig közel azonos egy átlag lakashitel kamataval.

Értem, hogy te azt gondoltad, ajándék lesz a kamat és szerződés nélkül bármikor dönthetsz úgy, hogy hoppá, mégsem fizeted. Mondjuk én eleve nem adnék kölcsön rokonnak

2017. ápr. 29. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/55 anonim ***** válasza:
96%
Jogos, buta lenne a testvéred, ha nem így tenne. Sokan annak is örülnének, ha lenne egyáltalán valaki, aki kölcsönt ad nekik. Ráadásul itt nem párszáz ezer forintról van szó.
2017. ápr. 29. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/55 anonim ***** válasza:
96%
Az írásba foglalás, az tárgyszerű. A kamat kérdés nehezen megítélhető, mert sokféle szempont merül fel. Egyrészt, hogy a jelenlegi igen-igen alacsony bankbetéti kamat mellett bankban nem érdemes a pénzt tartani, de előre látni sem lehet a bankkamat alakulását (magánszemély pláne képtelen erre), viszont magánszemély a pénzügyi hasznot hozó tevékenysége után köteles jövedelemadót fizetni (erre meg nyilván nem terjedne ki az írásos szerződés), szóval a dolognak ez a része áttekinthetetlen. Egyébként is, családtaggal nem szabad üzletelni !!! Ahol az üzletbe érzelmi szempontok keverednek, ott jó nem sül ki.
2017. ápr. 29. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/55 anonim ***** válasza:
98%

Ahogy már írták is, a szerződés teljesen jogos. Nem egy két ezer forintról van szó! Ez normális testvérek között is. Semmi kivetnivaló benne.

A kamat része is valahol elfogadható, de azon lehet tudtok módosítani, beszéljétek meg. Az egy milla az sok. Ok banknál is lenne annyi... De csak puszira nem várhatod el.

Ha szerződés van, meg lementek 500-800 ezer kamatra akkor örülj neki! Simán megbeszélhetitek ha olyan a kapcsolatotok.

2017. ápr. 29. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/55 anonim ***** válasza:
96%

Én meg a testvéred helyébe nem adnék kölcsönt. Mi van ha nem lesz munkád vagy lebetegszel? Soha nem kapnám vissza.

Vagy maradna utána az állandó pereskedés .

2017. ápr. 29. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/55 anonim ***** válasza:
86%

Szerintem is jogos. Gondolj bele, azért 5 millió nem kis pénz pláne mai világban. Az meg teljesen természetes hogy többet adnék neki vissza, hiszen szivességet tett nekem, nem keveset. Jó, az 1 millió sok, de 5-600 ezer reális lenne kamatnak. Amúgy még mindig olcsóbban jöttetek volna ki mint banknál fogtok.


Vagy hogy vártad? Minden papír nélkül, egy fillérrel se több plusz pénzért adjon nektek ekkora összeget?

2017. ápr. 29. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/55 anonim ***** válasza:
88%
Ha nem számol fel legalább a jegybanki alapkamatnál 5 százalékponttal többet, akkor neked kamatkedvezményből származó jövedelmed keletkezik és adóznod kell...
2017. ápr. 29. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!