Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Én vigyázok öcsémre pár napig...

Én vigyázok öcsémre pár napig és nagyon felbosszantott. Ha nem törődöm vele, a szüleimmel szúrok ki. Mit javasoltok?

Figyelt kérdés

Anyukám továbbképzésen van, apa pedig reggel korán kel és megy dolgozni, ezért én keltem fel a 12 éves öcsémet, és készítek neki reggelit. Eddig is folyamatosan piszkált és semmibe nézett, nem érti, hogy miatta vagyok itthon és ez nekem kicsit teher, de ha értékelné, jobban érezném magam, nem lenne gond. Viszont most összevesztünk, odapakolt a pultra én meg a mikróba szerettem volna melegíteni a kajámat, kedvesen megkérdeztem, hogy arrébb rakhatom-e a dolgait, erre belém kötött, hogy csináljam máshol a dolgom meg minden (de a mikrót nem tudom átrakni). Aztán mondtam neki, hogy ha nem képes értékelni, amit teszek érte, akkor csinálhatja magának a kaját, erre azzal jött, hogy az nem nagy dolog. Szerintem komolyan megérdemelné, de még felkelni se tud egyedül. Ha nem rakok mindent a s.gge alá, anyám ki fog borulni, hogy ő kért meg és nem segítek neki a gyerekkel. Most is itt bőgök, tehetetlen vagyok, utálom, ha nem értékelik, amit teszek másokért. Olyan flegma és paraszt, de nem érdemelné meg, hogy elkéssen a suliból.

Mit javasoltok? 20L


2017. máj. 11. 19:44
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Nem is pár napig... május végéig hétközben
2017. máj. 11. 19:46
 2/11 anonim ***** válasza:
15%
Regulázd meg pofonnal!
2017. máj. 11. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
el sem tudod képzeni, mennyire vágynék rá
2017. máj. 11. 19:48
 4/11 anonim ***** válasza:
92%
Ignorald amig eszhez nem ter! Csinalj magadnak finom kajat, majd ha csorog a nyala hogy o is ker, akkor mondd meg neki hogy ahhoz viselkedni kell. Nem 6 eves mar hogy igy viselkedjen. Ja es reggeli nelkul is bevaghatod a suliba ha nem tud reggel rendesen felkelni. Nem kell selyemkesztyuvel fogni az ocskost, kinyilt mar a csipaja rendesen ha igy flegmazik veled. Nehogy mar a vakond vezesse a metrot!!
2017. máj. 11. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
90%
"flegma és paraszt, de nem érdemelné meg, hogy elkéssen a suliból." - ha nem képes egyedül felkelni, akkor de, megérdemli. Elkényeztetett kis genyó, ezekből lesznek a "párom nem csinál semmit itthon, csak ül a tv/xbox előtt, és elvárja, hogy mindent a s.gge alá tegyek"-"férfiak".
2017. máj. 11. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
70%
Ha szerinte nem nagy dolog amit csinálsz, teszel érte, akkor próbálja meg nyugodtan egyedül. Manapság egyre több tízen éves kis kölyöknek ki van nyílva a csipája, fiúknak lányoknak egyaránt. Nem azt mondom,hogy maradjon egész nap csendben, meg se mozduljon, hülyéskedjen, viccelődjön, oké, de azért tudják már,hogy hol a határ!
2017. máj. 11. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
18%

Készíts neki reggelit, de mondjuk csípős pirosarannyal, vagy sima üres zsömlét csomagolj be neki vagy valami olyasmit amit tuti nem szeret.

Ébresztőnek valami jó kis dobszóló vagy egy pohár hideg víz...

2017. máj. 11. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Bocs, de nem értem, hogy miért kell egy 12 éves gyereket kelteni és ilyen szinten kiszolgálni. Nem óvodás, vagy kisiskolás pici gyerek.

Ennyi idősen simán fel kell kelnie óracsörgésre, felöltözik, csinál egy szendvicset és elhúz suliba. Azt még csak-csak megértem, hogy a szüleitek nem akarják, hogy sokáig felügyelet nélkül otthon legyen. De azt nem, hogy miért ennyire önállótlan?

Bakker: nekem már a 7 éves lányom is tud csinálni magának egy szendvicset, meg egy pohár teát vagy kakaót. Gyakorlatilag simán el tud indulni egyedül suliba. A nagyfiam 13, ő szintén. Nem hogy szendvicset tud csinálni, de nemrég kitalálta, hogy ő főzni tanul. És nagyon büszke vagyok rá, mert egész ügyes! (Természetesen felügyelem és segítek, pl. hagymát kockázni.)

Ketten megoldják a reggeleket, többnyire annyi a dolgom, hogy támasztom a pultot és kávézok, vagy rázom a kistesó popsiját.


Ha a 12 éves öcsédet kelteni kell, reggeliztetni és indítani, akkor elég rendesen el van kényeztetve.

Délután beszélj vele, hogy tök igaza van, nem nagy dolog kaját csinálni, úgyhogy innentől ő csinálja. Te csak felügyeled a műveletet. Természetesen a morzsa letörlése, és a vajazó kés, pohár, kistányér elmosása is a reggeli készítés része!

Beszélj vele, hogy ha egész héten odafigyel, szombat reggel ágyba tudja vinni a reggelit a szüleiteknek, akik el lesznek ájulva. Hidd el, hogy motiválni fogja!

2017. máj. 12. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
12 éves öcséd otthon a kiskirály, vagy mi? Ülj le vele és tisztázd a szabályokat, most te vigyázol rá, ha nem fogad szót, leszarod te is. Ahogy fent írták, ekkora gyerek már önálló kell, hogy legyen!!
2017. máj. 12. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
Szúrd le :)
2017. máj. 12. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!