Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Miért viselkedik így velem a...

Miért viselkedik így velem a testvérem? És miért kedvelik őt jobban a családban? Kicsit hosszú, nagyon megköszönöm ha elolvasod

Figyelt kérdés

Először is, köztem és a bátyám között 7 év kor különbség van, én most vagyok 14 ő pedig 21 éves. Állandóan csak szekálni tud engem, azt mondja egész nap nem csinálok semmit, hogy egy nagy semmirekellő vagyok. Folyamatosan csak okoskodik, egy jó szava sincs hozzám.

Ami pedig a kérdés másik feléhez tartozik... Családi ebédeknél mindig ő beszél, tőle kérdezgetnek, ha nagy ritkán rólam szeretnének megtudni valamit a szüleim/nagyszüleim/rokonaim mindig belevág a szavamba, eltereli rólam a figyelmet, nem hagy szóhoz jutni.Vagy hogy egy konkrét példát hozzak, a nagybátyám kint él Németországban, ő és a testvérem rendszeresen beszélgetnek, írogatnak egymásnak, mi meg kb 2 évente beszélünk.

Elegem van abból hogy a bátyám árnyékában kell élnem, szerintetek mit tehetnék, mit kellene tennem? Előre is nagyon-nagyon köszönöm a válaszokat



2017. máj. 14. 15:47
1 2
 1/12 anonim válasza:
75%
Ez nalunk is igy volt majd elmulik ez az állapot
2017. máj. 14. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
58%
A tesvéred irigy,és azt akarja ő legyen a középpontba.Ugye érted mire akarok ki jukadni?
2017. máj. 14. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat :)

Második válaszoló, nem igazán értem mire gondolsz...

2017. máj. 14. 16:32
 4/12 anonim ***** válasza:
90%
Ugy értem h a testvéred azt akarja hogy csak rá figyeljenek,vele foglalkozanak őt szeressék,ezt vettem ki a történeted alapján.
2017. máj. 14. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
oh, értelek :) köszönöm a segítséged
2017. máj. 14. 16:52
 6/12 anonim ***** válasza:
83%
Mindig ilyen volt? 7 év elég nagy korkülönbség, lehet, hogy a lelke mélyén azt nem tudta/tudja feldolgozni még mindig, hogy annyi idő után nem ő az egyedüli gyerek. Ezt teljesen tapasztalatból mondom, nálunk én vagyok az idősebb 10 évvel, és néha nekem is rosszul esik, amikor csak a tesómmal foglalkoznak. Igaz, én nem szoktam kimutatni, de ahány ember ugyebár...20L
2017. máj. 14. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
63%

Ha irigy, hát nem tudom mire! Ő vele foglalkoznak többet, mire is irigy? Ő bánt téged, mire is irigy?

Te soha se legyél olyan, mint a testvéred! Soha se irigykedj, és soha ne bánts senkit! Ha irigy a semmire, hát akkor majd szakítsd meg vele a kapcsolatot.

2017. máj. 14. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
77%
Nem irigy! Nincs mire irigynek lennie! Egyszerűen csak kegyetlen! Ez így jön ki nála. A szüleiddel meg majd beszélj erről.
2017. máj. 14. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Nem tudom mire lenne irigy. A szüleim, leginkább anyukám,nagyon szeretné hogy ugyan abba a suliba járjak majd jövőre, mint ahova a bátyám járt, azt szokta mondani a tesvérem hogy ne oda menjek, mert hogy fél hogy lerombolom az ő sikereit, mivel ő nagyon,népszerű volt a suliban, tipikusan az a gyerek aki okos, a tanárok kedvence de nem azért mert az akar lenni, a fél iskola ismeri, szalagavatóra vagy hatan kérik fel... az övé lett a legjobb érettségi az évében, az iskola büszkesége lett, külföldön is járt egyedül, nyelvvizsgái vannak... nem értem mire lenne irigy. Velem nem foglalkoznak többet a szüleim, sőt... és nem is az,hogy féltékeny lennék, csak úgy érzem nekem is járna valami, és kissé fáj a tudat hogy a szüleim, és a családom valahogy mindig büszkébb lehet majd rá... de köszönöm szépen mindenkinek, aki segített, és válaszolt
2017. máj. 14. 20:20
 10/12 anonim ***** válasza:

Gonosz. Van ilyen.

Amúgy az irigység okát, lehet, ő sem tudja megfogalmazni.

Lehet, hogy vele szigorúbbak voltak, mikor kicsi volt, mint veled. Lehet, hogy neked van valamihez tehetséged, amihez neki nincs. A háttérbe akar tolni, ez egyértelmű.

2017. máj. 19. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!