Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Hogy kezeljem a helyzetet?

Hogy kezeljem a helyzetet?

Figyelt kérdés
18 éves lány vagyok. Anyukám és apám kapcsolata kicsit rövid volt, kb 3 hónap. Abból a kapcsolatból születtem én. Apám, soha nem látott, nem is akart, soha semmit nem kaptam tőle, nem is fizetett utánam soha semmit. Egyszóval soha nem volt az életem része és most már nem is akarom, hogy az legyen. Anyukám teljesen egyedül nevelt fel. Nem sokkal anyum után lett egy nője, akit elvett és onnan is született egy gyerek, egy fiú. Én ezt mindvégig tudtam, de nem voltam sosem kíváncsi rájuk, ahogyan most sem. Viszont most megkeresett a féltestvérem. Nem tudom hogyan tovább. Az anyukámnak is elmondtam és ő teljes mértékben rám bízta a döntést.
2017. máj. 26. 00:12
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
96%
Én szinte testvérként elfogadnám ha tűrhető a gyerek, az sokat elárul hogy ő keresett meg. Nem ti tehettek erről az egészről. Sok közöd nincs hozzá de ha anyukád rád bízta akkor őt sem zavarja ha néha elmegy hozzátok.
2017. máj. 26. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Abban nincs semmi, ha egyszer találkozol vele. Beszéltek és aztán meglátod, hogyan tovább. Nyilván el fogja mondani, hogy miért keresett meg és mit vár a jövőben. Te pedig mondhatod nyugodtan azt, hogy átgondolod a dolgot.
2017. máj. 26. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim válasza:
95%
Az hogy ő keresett meg egy jó jel szerintem. Állj pozitívan a dologhoz. És ne feledd, ne rá neheztelj, ő nem tehet semmiről.
2017. máj. 26. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
96%
Ő a féltestvéred. Egyikotok sem tehet arról, hogy közös az apátok. Apadra haragszol, ez teljesen érthető, de ezt ne a testveredre vetitsd ki. Jó pont, hogy ő önként megkeresett téged. Szerintem légy nyitott. Anyukád nagyon helyesen döntött, hogy rád bízza, mit teszel. Én nem zárkóznak el.
2017. máj. 26. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
29%

"Nem tudom hogyan tovább."


Rajtatok múlik, hogy "hogyan tovább".


Javítsátok ki a múltat a jelenben.

(Csak óvatosan)

Visszamenőleg lehetetlen.

Kezeld úgy, mint rokonod.

Adjátok össze a tapasztalataitokat, és vonjátok ki belőle a múltat = Jövő

Amennyiben közös nevezőre tudjátok hozni a sorsaitokat.

- és úgy gondoljátok, érdemes.


Bocsánat a matek rébuszért.

2017. máj. 26. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
16%
Velem a szüleim válása után az "apám" soha többet nem törődött, mintha onnantól nem is léteztem volna. egy gyáva féreg, a gyerekeinek nem is merte elmondani, hogy én létezem. nehogy rosszat gondoljanak apuciról...Ha engem a gyerekei megkeresnének, akkor nem lennék hajlandó velük szóba állni. Hogy miért? Mert van egy aljas féreg apjuk, az anyjuk pedig egy irigy, gusztustalan paraszt nő. Szóval a gyerekek sem lehetnek különbek.
2017. máj. 26. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
83%

Én a sráccal ismerkednék, ha alapvetően normálisnak, kedvesnek tűnik. Mondjuk neki is elmondhatod azt, hogy ne sértődjön meg, biztos szereti az apját, de vele te nem akarsz találkozni, mert soha semmiben nem támogatott téged... tehát vele szívesen ismerkedsz, apáddal viszont nem... már ha így gondolod.

Anyukád meg ritka normálisan áll hozzá a dologhoz :).

2017. máj. 26. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Nos ma találkoztam vele. Képzeljetek el egy olyan valakit, aki megjelenik egy fekete farmerben és pólóban, tetoválásai vannak, láncdohányos, szóval nagyon büdös volt. Szabályosan rosszul éreztem magam és ezerrel kalapált a fejemben a vészcsengő is...rossz érzésem volt vele kapcsolatban. Gondoltam egy üdítő mellett szépen elbeszélgetünk, de tévedtem, sörrel és cigivel indított. Nem sokat beszélgettünk talán 1 órát, majd kapott egy telefont valami haverjától, felpattant és csak annyit mondott hogy csá és elviharzott. Köpni nyelni nem tudtam. Elsírtam magam, kifizettem a sörét meg a vizet és hazamentem anyukámhoz. Itthon semmit sem kellett mondanom, minden az arcomra volt írva, de azért elmeséltem anyukámnak, hogy mit mondott. Anyukám megölelt és azt mondta, hogy én mindent megtettem. Imádom az anyukámat, amiért ilyen, nála jobban nem is kívánhatnék, apámék meg tehetnek egy szívességet.

Köszönöm a válaszaitokat!

2017. máj. 27. 22:28
 9/11 anonim válasza:
Hát sajnálom, hogy így alakult.
2017. máj. 27. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
A tetvedék...
2017. máj. 28. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!