Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Eltávolodok a tesómtól?

Eltávolodok a tesómtól?

Figyelt kérdés

Van egy ikertesóm, akivel eddig mindent együtt csináltam. Úgy terveztük, hogy majd együtt megyünk gimnáziumba, utána pedig egyetemre (7.-esek vagyunk most).

Ő azonban tegnap kitalálta, hogy amint lehet, külföldre szeretne költözni, és au-pair lenni. Mivel ehhez nem kell diploma, nem akar gimnáziumba jönni velem, hanem divattervező szakra akar menni, mert az érdekli is, meg nem akar megszakadni a tanulásban sem. Így viszont nem tudom, hogy oldjam meg, hogy vele járhassak egy iskolába, mert engem annyira az iparművészet nem vonz.

Tudom, hogy hozzá kell szoknom, hogy előbb-utóbb külön életünk lesz, de azt hittem, még lesz 5 évünk együtt. :( Mi van, ha már nem leszünk annyira jóban, mint most?


2017. máj. 26. 15:23
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Attól, mert ikrek vagytok, nem kötelező ugyanazt szeretnetek.

Mért mennél el vele olyan suliba, ami téged nem érdekel, és neki mért kellene abba a suliba mennie, mint neked, ha őt nem az vonzza?

Attól, mert nem lesztek egymás szájába mindennap, attól még az nem azt jelenti, hogy kész, vége mindennek, soha nem fogtok beszélni.

Nem kell eltávolodni a másiktól ezért, csak más módot kell találni a kapcsolattartásra. Persze, ha ő is akarja, és esetleg nem lett neki elege abból, hogy te mindenhova vele akarsz menni, mindenhol vele akarsz lenni, és mindent vele akarsz csinálni.

2017. máj. 26. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
Szerintem, a legjobb a legelején külön iskolába járatni az ikreket. Így nem alakul ki túl szorosan az egymáshoz való ragaszkodás. Igaza van a z első válaszírónak: semmi értelme ugyanabban a suliban tovább tanulnotok. Gondolj bele! Attól még, ha ugyanazt a szakmát teszitek le, a jövőben nem biztos, hogy ugyanott kaptok munkát.
2017. máj. 26. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Anyumék annak idején azért irattak minket egy helyre, hogy ne kelljen kétfelé hozni-vinni minket. Igazatok van egyébként. Meg ha ő au-pair lesz, akkor ő teljesn egyedül fog külföldre menni, nem viheti a befogadó családhoz az ikertesóját is. :(
2017. máj. 26. 18:22
 4/4 anonim válasza:
Ezt csak a 14 éves testvéred szeretné, még a szüleitek nem mondtak semmit, szerintem nem fognak belemenni ebbe, úgyhogy korai ezen aggodalmaskodnod.
2017. máj. 27. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!