Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Mit tegyek a húgommal aki...

Mit tegyek a húgommal aki csak sajnáltatja magát, de nem tesz semmit?

Figyelt kérdés
23 éves, 3 szakmát kezdett el érettségi után (ahol egy évet ismételt, mert bukott), de mind a háromból kirúgták,mert nem járt be. Van egy emésztőrendszeri betegsége ami odafigyelést igényelne és diétát és tünetmentes lenne. Helyette nem eszik semmit, csak édességet és tortát és minden pénteken részegre issza magát. Közben arról beszél, hogy őt a sors mennyire megveri, milyen nagy beteg és az o betegségével úgysem él annyit mint egy normál ember, stb... Holott semmi ilyenről nincs szó. Dolgozni nem akar, mert nem akar eladónak menni, nem akar olyan munkát ahol állni kell (mert az o betegségével nem bírná szerinte), olyat ahol korán kell kelni (ugyan az az indok) de olyat sem ami keveset fizet. Egész nap a szobájában van, a függöny lehúzva és fekszik. Van egy kutyája aki még kicsi és nem tanítja szobatisztaságra, így a kutya a dolgát a szőnyegpadlóra végzi a ház különböző részeiben. Látogatóban voltam a szüleimnél és úgy kellett figyelni, hogy ne a kutyasz.rba lépjek odabent. A kutya 6 hónapos de egyszer nem vitte el sétálni, mert nincs kedve. A szüleink már idősek, ok beletörődtek a helyzetbe. A barátja nemrég hagyta el, mert minden nap munka után a sötét szoba várta és egy a bezártságtól goromba barátnő. fél év után így elhagyta. Én külföldön élek, fizettem neki repjegyet, hogy hátha itt jól fogja magát érezni, kimozdul, stb... de nincs változás. Próbálom motiválni, de nem akar semmit kezdeni magával. Mondja, hogy talán elkezd szeptembertől egy sulit, de csak olyat ahova max heti 2 napot kell bejárni. Pszichológushoz jár, de nem használ semmit.

2017. máj. 29. 21:50
1 2 3
 1/24 anonim válasza:
11%
Szerintem azt a kutyát akár szeretitek akár nem, adjátok, ajándékozzátok el, mert ez csak rosszabbítja a helyzetet. Esetleg van olyan amit a tesód szeret? (pl: kiskorában valami finom kaja, évszak, bármi?
2017. máj. 29. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
Vigyétek pszichológushoz, segítségre van szüksége.
2017. máj. 29. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:

Ha ez a pszichológus ennyit ér, akkor ne szórjátok rá feleslegesen a pénzt. Próbáljatok meg vagy egy olyat keresni aki ért is az emberekhez, vagy egy olyan terapeutát, akit sokan ajánlanak. Nem feltétlen szükséges egyetemet végzett szakpszichológus legyen, a lényeg, hogy megértse mi van a lelkében, tudjon hatni rá, és meg tudja változtatni maradandóan. Hajlandóságot mutat rá, hogy külső segítséggel megváltozzon, csak nem a megfelelő embert találtátok meg. A kutyát sajnálom, és ő is fogja ha elajándékozzátok. Vele kapcsolatban már kialakult egy szokása, hogy nem törődik vele, ez egyrészt nehezen fog változni, és őt is lassítja a változásban, miközben a kutya meg szenved. Viszont ha megvan az a szakember aki tud bánni vele, és akkor kap egy új állatot az már pozitívan hathat rá, mert a másik elvesztése miatt(és ha már jó úton jár a terápiával) kialakult negatív élménye, illetve lelkiismeretfurdalása miatt ezt elviszi majd sétáltatni, ami rá is kedvező hatással lesz.

A lényeg, hogy a változásra nyitott, csak külső segítség szükséges. Az viszont nagyon.

2017. máj. 29. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
22%

Szánalmas a hugod,más fiatal meggebed az ő koránan a suli és a diákmunka mellett.

Ő meg se nem tanul, se nem dolgozik.

A szülők helyébem már rég kiosztottam volna,hogy ez í gy nem pálya.

Nem akar boltos lenni,? Akkor tanuljon.


Én még akkor is dolgoztam,mikor érettségiz tem. Pénztárosként,pultosként. Vagy mentem málnát szedni 17évesen.

Mem szégyen az ilyen munka se. De én teszek is ellene,hogy ne csak itt ragafjak le. Hanem majd diploma után egy picit magssabb szintre emelem a pénzkeresést.

De addig úgy vagyok vele,ho gy bármilyen munkát elvállalok ,llegyen az egy mekis munka, takaritós,mosogatós.


Kiraknám a hugodat a családi házból az tuti. Azt nem értem egy ilyen s.zar alaknak miért lesz kutyája, mert azzal,hogy neü foglalkozik vele, aláírta a saját szegénységi bizonyítványát .

Gondolom hónapok kérdése és az uzcára kerül a kuyta ,vagy menhelyre,mert a hugocskád megunta. Jajj suegénynek van elég baja. Úgy saj álom szegény,komyolyan

2017. máj. 29. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
100%
Váltson a lány pszichológust, mert a mostani láthatóan nem segít neki. Ezen felül a szülők lehetnének kicsit határozottabbak is. Nem tarthatják el a végtelenségig...
2017. máj. 29. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
Ezt már egyszer kiírtad
2017. máj. 29. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
74%
Na ha ez a csaj odakerülne az én szüleimhez, 5 perc alatt összekapná magát, mert úgy elzavarnák dolgozni, hogy csak úgy porzana. Nem értem az ilyen embereket. Gyereknevelésről hallottatok már?
2017. máj. 29. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
100%

#4

Ez nem ilyen egyszerű.

Természetesen mindig van olyan szomszéd/ismerős/akárki, akit lehet szidni hogy a mocskoslustaállat, debezzegÉN, de meg kell látni mikor van komolyabb esetről szó. A kutyát nagyon sajnálom én is, remélem jó helyre kerül. A lány viszont most még elfogad, illetve kér segítséget kívülről. Ha ezt nem kapja meg, vagy csak látszólagosan kapja meg, de gyakorlatilag semmit nem ér vele(mint jelenleg), akkor egy idő után teljesen magába zárkózik, aminek három útja van, vagy a teljes elzárkózás, vagy ugyanez alkohol/drogok mellett, illetve az öngyilkosság.

2017. máj. 29. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
82%

4# Egoista, törtető, másokat lenéző, leszaró hozzáállásodat még kerékbe törheti egy betegség!


Kérdező! A húgod korábban is hajlott a depresszióra, vagy ez a betegsége óta van?

2017. máj. 29. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
37%

Itt csak saját magán múlik akar e változtatni.

Ha pedig ennyire beteg, akkor intézzetek neki ápolót,vagy vmi otthont

2017. máj. 29. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!