Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Meg kellene hívni gyermekem...

Meg kellene hívni gyermekem keresztelőjére sógornőm (férjem nővére) pasiját?

Figyelt kérdés
Elég friss kapcsolat 4 hónapja tart, mi még nem is találkoztunk személyesen.Valószínű az eseményig már nem is fogunk, tehát a keresztelőn találkoznánk először. Nem érzem úgy hogy helye lenne még egy ilyen családi eseményen. Ki mit gondol?

2017. júl. 10. 09:36
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
94%

Én úgy lennék vele, hogy rábízom a döntést a sógornőmre. Nem az én tisztem megítélni, hogy mennyire komoly a kapcsolatuk, pláne nem annyiból, hogy még csak 4 hónapja vannak együtt.

Meghívnám a sógornőt, és megmondanám neki, hogy ha szeretné, hozza el a párját is. Aztán majd ő eldönti, hogy gondolja-e annyira komolynak a kapcsolatot, hogy vállalja a párját az egész család előtt.

2017. júl. 10. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Pont hogy ő szeretné ha meghívnánk a srácot. Rákérdezett hogy nem lenne e gond,ha plusz egy fővel jönne...
2017. júl. 10. 09:45
 3/18 A kérdező kommentje:
Csak tudod azt se szeretném ha "ellopnák a sót" azzal,hogy akkor mutatja be a szűk családi körnek a pasiját. Ez a fiam napja lesz, róla kell hogy szóljon.
2017. júl. 10. 09:47
 4/18 anonim ***** válasza:
93%

Ha a sógornöd úgy érzi, hogy komoly a dolog, akkor meghívnám. Ez nem annyira intim dolog, hogy emaitt érdemes lenne problémázni - és ö tudja jobban, mennyire fontos neki a párja.


Gondolom, nem 5 embert hívsz meg, eggyel több nem jelenthet gondot és neki meg számítana.

2017. júl. 10. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
94%
Szerintem illik mindenkinek megengedni, hogy a párjával menjen ilyen eseményekre.
2017. júl. 10. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
94%

"Csak tudod azt se szeretném ha "ellopnák a sót" azzal,hogy akkor mutatja be a szűk családi körnek a pasiját. Ez a fiam napja lesz, róla kell hogy szóljon."


Ugye ezt te sem gondolod komolyan? Hacsak a sógornőd pasija nem valami világsztár, akkor nem valószínű, hogy a keresztelőn ő lesz a fő attrakció... Nekem úgy tűnik, hogy nem csíped a sógornődet, és nem akarod, hogy bárkit is vigyen magával.

2017. júl. 10. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
16%

"mi még nem is találkoztunk személyesen"


Tök egyértelmű, hogy nem kell meghívnod.

2017. júl. 10. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
91%
Egy családi esemény tök jó alkalom (kivéve ha temetés), hogy bemutassa egy családtag az új párját. Minden családtag ott van, mindenkinek betudja mutatni. Nem tudom nálatok hogy megy, de nálunk, ha bemutatunk egy új embert, akkor általában valaki megkérdezi tőle, hogy mi a foglalkozása, hány éves, és kb. hasonló alap dolgok, de amúgy hagyják, hogy beilleszkedjen, max egy-két emberrel elbeszélget egy témáról. Nem szokás egy kör közepére állítani, és vallatni. Senki nem lopja el a másiktól a showt, mert nincs show. Ünnepelni szoktunk, de nem ajnározunk egy embert, főleg nem olyan dolog miatt, mint hogy megkeresztelték... :D
2017. júl. 10. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 Noblesse Oblige ***** válasza:
88%

Engem párom a karácsonyi vacsorán mutatott be a családjának, úgy, hogy akkor 22 napja jártunk. (csak)

És kb. a családban max fél óra volt, a bemutatás, kérdésre válaszolás, és utána ment minden ahogy ott szokott. Egymással foglalkoztak, ki mit csinált az éveben, merre volt, poénkodtak stb. Szóval nem értem ezt az attrakció ellopást???

Egy ember bemutatása nem egy egész napos program, és főleg nem egy nagy esemény.


Én is a sógornőmre bíznám, mennyire érzi komolynak a dolgot, de nem kezelném idegenként a férfit. Fő a családi szerettet és összetartás! ;)

2017. júl. 10. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
92%

Általában szoktak számolni a meghívottak párjával.


Hasonló szituációban vagyok, nagynéném ingyenélő, alkoholista pasiját nem akarjuk meghívni. Mivel hozni akarja, megoldottuk úgy, hogy a keresztelő alkoholmentes lesz, plusz elpakoljuk az itthon található alkoholt. Sajnos nagyon gáz a pasi, már reggel vedel, de megbeszéltük, hogy negyven ember között elfér, ha meg nem tud viselkedni, elküldjük.


Szerintem nincs miért aggódnod, a kicsid lesz majd köéppontban.

2017. júl. 10. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!