Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Nagy bajban vagyok! Ha hazameg...

Nagy bajban vagyok! Ha hazamegyek meglátogatni az édesanyámat, az öcsém mindig megver. Hol a megoldás?

Figyelt kérdés
Nincs beszélgetés,vita,veszekedés,ha meglát,már üt.Szerinte semmi keresnivalóm nincs otthon.Nem vagyunk már fiatalok, tudom,miért teszi.Az öcsém világéletében édesanyámból élt,egy házban élnek,de soha egy fillért nem adott haza.Nem is csinált semmit,egy gazszálat arrébb nem tett.Viszont zavart elméje miatt állandóan bántalmazza a mai napig is.Édesanyám súlyos beteg most már demenciában is szenved,öcsémre nem számíthat, én messze lakom...szeretnék egy jó otthont találni számára.Ha oda kerülne,megszűnne az öcsém ingyen élése.El kellene tartania magát.Hazamentem, hogy ez ügyben tegyek valamit,de négy nap alatt háromszor vert meg,de nagyon.Mindháromszor kihívtam a rendőröket,harmadszor már orvos is kellett,aki hivatalból feljelentette,mert csont is tört.Visszajöttem ide,ahol lakom,de nem tudok megnyugodni.Hogy lesz így elintézve édesanyám dolga?
2017. júl. 15. 16:46
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
???Hány éves az öcséd?
2017. júl. 15. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Anyud nem tud hozzatok koltozni ameg talaltok neki valamit? Egyebkent anyudnak kellett volna ebben segiteni , es kirakni az ocsedet, de szerintem pszichiatrian a helye.
2017. júl. 15. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
92%
bérelj fel verőembereket
2017. júl. 15. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 Dzseri ***** válasza:
100%
Az édesanyádat (ha tényleg beteg) cselekvőképességet korlátozó vagy kizáró gondokság alá kell helyezni, lehetőleg a te gondokságod alá. Így te leszel köteles gondoskodni róla, biztosíthatód számára a megfelelő ellátást, elhelyezést.
2017. júl. 15. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
82%
Egyetértek a fentivel: meg kell veretni, addig, amíg megérti. Ebből az jön le, hogy másból nem ért...
2017. júl. 15. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Én biztos vennék egy paprika spray-t, és ha rám emelné a kezét, telenyomnám a képét, és ami a kezembe akad, azzal verném szét a fejét.

Amúgy miért mész egyedül egy ilyen állathoz? Nem félsz, hogy egyszer olyan sérülést okoz, hogy nem éled túl? Nincs senki olyan ismerősöd, aki elkísérhetne?

2017. júl. 15. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a válaszokat!Érdekes,hogy mindegyik lehetőség eszembe jutott.A 6-ik válaszolónál még el is mosolyogtam magam nagy kínomban:tegnap rendeltem az internetről paprika-spray-t,két munkanap alatt meg is érkezik.Az öcsém 55 éves,én 61 vagyok és nő...gondolom ez már kiderült.Édesanyám 84 éves és már járni alig tud.A súlyos demenciája miatt már nincs tisztában sok mindennel,a pénz értékével,az idővel...Verőlegényekre is gondoltam,de az veszélyes,rosszul sülhet el,nem merem.Hozzám költözni nem akar,igazából otthonba sem akar menni,pedig az ő érdekében kénytelen leszek megtenni ezt a lépést.A szadista fiával nem hagyhatom ott.Az egyik válaszoló írta,hogy pszichiátrián van a helye,amivel mélyen egyetértek.Vissza kell mennem intézni a dolgokat,de még megvárom,hogy a paprika-spray megérkezzen.Mégegyszer köszönöm mindenkinek!
2017. júl. 16. 17:06
 8/9 anonim ***** válasza:
96%
Kedves kérdező! Én nem ajánlanám, hofy egyedül visszamenj. Inkább fizess meg 2-3 embert, és hozzátok el az édesanyádat. Csak egyszer menj vissza, de segítséggel. Majd soha többet.
2017. júl. 16. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
95%
#8: egyetértek
2017. júl. 17. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!