Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Utál a a párom testvére ezt...

Utál a a párom testvére ezt lassan már nem lehet elviselni, mit tehetnék?

Figyelt kérdés

5 éve vagyunk együtt Augusztusban lesz az esküvőnk és Januárban születik meg az első babánk.

A testvére első perctől kezdve nem kedvel, mivel nagy a korkülönbség köztem és a párom közt.

Néhány példa a sógornőmmel lévő tarthatatlan kapcsolatunkról.

Teljesen más életvitelt vallunk, mi egészségesen élünk, ők nem, azt esznek ami jól esik én ebbe nem szólok bele, az ő dolguk ha nálunk van a családi ebéd mindig csinálok "hagyományos"ételt is, amit ők is, az ő gyerekeim is megesznek.

Ha náluk vagyunk ilyen soha nincs, ha már rántott húst csinál és leszedjük a bundáját, mi vagyunk a bunkók.

Köretnek mindig tészta, krumpli, rizs van, legutóbb vittem egy nagy adag salátát (mindenkinek ízelett) hát akkor is nagy bunkó voltam a szemébe, ha ő hoz a mi ebédünkre süteményt, az persze nem gond.

A másik, hogy folyamatosan próbál okoskodni a gyereket illetően, én külön szobába akarom szokatni, de első perctől külön ágyba. Hát szerinte emiatt nem fog szeretni a gyerekem, megkérdezte, ha velem sem aludhat minek szülök?

Horgya ide a gyerekek régi ruháit, meg minden feslett sz@rt. Ha normális, ruhák lennének még meg is köszönném, de lyakas, foltos műszálas göncök...

A nyikorgós, retkes babakocsijukat is ide hozta és minden limet lomot. Mikor mondtam, hogy nincs rá szükségünk 2 napig megsértődött majd jött újra.

A legszebb, hogy a gyerekei mind túlsúlyosak, neveletlenek, elkényeztetettek.

Tehát nem is értem mire ez a nagy arc.

Legszívesebben megszakítanék velük minden kapcsolatot, de nagyon összetartó a családja, minden héten kötös ebéd, közös kirándulások, közös nyaralások.

Ja igen mi csak 2 hetente veszünk részt ezeken az ebédeken, hiszen az én szüleimmel is vagyunk a sógornőm szemében ez is szálka.



2017. júl. 20. 17:33
1 2 3 4 5
 1/48 anonim ***** válasza:
82%
Hát ahogy leírtad, tényleg semmi okod nem lenne tartani a kapcsolatot vele, szerintem az ilyen ember nem változik meg, kerüld el, amennyire csak tudod, mert csak az energiáidat pocsékolod erre, amit a saját életed építésére fordíthatnál. A család többi tagjával tarthatod a kapcsolatot, ha ők normálisak.
2017. júl. 20. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/48 anonim ***** válasza:
41%

ha nálam szednéd le a rántott husrol a bundajat, én is elkuldenelek a francba. Abban mi az egészségtelen? Elmondom, hogy nem a panirja, hanem eleve az, hogy olajba sütik. Meg ilyen gusztustalansagot ki hallott már? Vagy edd meg az egészet, vagy bele se fogjal.

Én azt hiszem 2hetente 1x nem kell belehalni a rántott hús bundajaba! Mint ahogy 2hetente ki lehet ezt az egészet hagyni. Minek mész?

Találd ki hogy tornaszni vagy vagy akármi, de nem kell neked ott lenni. A sogornot minek engeded be? Kapu becsuk, telefon kikapcs!

A tőle kapott cuccokat meg kivágnám a kukába, ki nem sz.arja le.

2017. júl. 20. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/48 A kérdező kommentje:

Mi nem eszünk fehér lisztet. Ő sem eszik sok mindent amit mi igen, én emiatt soha nem szólok semmit. Nem erőltetek rá senkire semmit amit nem akar megenni.

Sajnos ez nem ilyen egyszerű, hogy nem engedem be, tudna, hogy itthon dolgozom es itthon vagyok.

Most egy irigy ember miatt nem akarok minden családi programból kimaradni.

2017. júl. 20. 18:05
 4/48 anonim ***** válasza:
62%

Miért lenne rád irigy???

Az egész megnyilvánulásodból azt szűröm le hogy egy kényes finnyás kis hercegnőcske lehetsz. Főleg hogy írod a nagy korkülömbséget gondolom nem te vagy az idősebb a párodtól. én se tudnék jópofát vágni egy olyanhoz mint te. Eltudlak képzelni a szöveged alapján.

2017. júl. 20. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/48 anonim ***** válasza:
93%

Te nem az a csaj vagy akiről anno a húsos-csontos kérdező írogatott ? (Vagy esetleg az vagy aki azokat is kiírta?)

Ott is volt olyan h a rántott húsról leszedték a bundát

2017. júl. 20. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/48 A kérdező kommentje:

Az irigyet nem en mondom rá, a saját férje, anyja is ezt mondta.

Nagyon korán szült, mindig jokkal jobb életet akart magának, kariert, egyetemet, jó alakot, szép házat. Ez az ami nekem megvan és neki nincs. Az anyja is mindig mondja, hogy csak az irigyseg beszel belole amikor undorito stilusban szol vissza az én teljesen normalis válaszomra, de amin meglepődtem, hogy eg kirihanása után én kimentem levegőzni es a ferje jött utánam es elnondta, hogy sokat beszél otthon rólam, irígy rám, ránk, az életúnkre és kérte, hogy viseljem el, hogy ilyen. Ennek már több éve, de ez nem változott :(

2017. júl. 20. 18:23
 7/48 anonim ***** válasza:
91%

És a párod ehhez mit szól?

Szerintem neki kéne lerendezni a testvérrel, hogy nem kéritek a gyerek cuccokat meg hogy ne szóljon be ha máshogy esztek pl.

Nem csak neked kell megvívni ezt.

Meg ha ennyire kellemetlen neked, akkor miért kéne menned minden családi ebédre?

2017. júl. 20. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/48 anonim ***** válasza:
92%
Eleve nem jarnek oda 2 hetetne. Felnott emberek vagytok, van sajat eletetetk is. Nehogy mar masok osszak be a szabadidotoket! Fel kene noni mindenkinek, es elszakadni anya szoknyaja mellol. Ez igy lenne normalis! Ertem en hogy osszetarto csalad, de allandoan egyutt nyaralni meg kotelezoen utem szerint oda jarkalni...haaat ne, tudom. Ez mar szerintem mem egeszseges. Majd a 2 hetes csecsemot is cipelitek anyoshoz vagy hogy? Van akik messze laknak a csaladtol, es nem tudnak csak havonta vagy 2-3 havonta latogatoba menni, de az ne, jelenti azt, hogy a csaladtagok nem szeretik egymast, vagy nem tamogatnak egymast szukseg eseten. Nem kell ennyire egymas seggeben elni, es akkor megoldodik a problema!
2017. júl. 20. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/48 anonim ***** válasza:
95%

Először én is azt hittem hogy a fagyasztós csontpakolós nő a sógorasszony, de rájöttem hogy nem.

Úgy emlékszem, annak a nőnek fociznak a gyerekei, itt meg elhízott gyerekekről van szó, meg ott a csinos sikeres sógornő valami humán szakon csinálta a doktoriját. Biztos nem írna le olyan szót, hogy horgya.

Szóval ez más sztori akar lenni :D :)

2017. júl. 20. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/48 A kérdező kommentje:

A családi ebéddel, nyaralással semmi gond :) szereti mindenki. Nagyon kedves a család, tényleg csak a sógornő ilyen. A párom, a párja és az anyósom is sokszor rászolnak, de nem használ :(

Tényleg ő mérgezi ezt meg, sajnos. Én soha egy szót nem szólok sem rá sem a családjára, pedig lenne mit.

2017. júl. 20. 18:47
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!