Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Miért ilyenek velem? Hogyan...

Miért ilyenek velem? Hogyan állíthatom le a húgomat a legkönnyebben?

Figyelt kérdés

Húgom 12 éves,5.osztályt fogja kezdeni szeptemberben.

Kényes,érzékeny és rosszindulatú (szerintem).

Mindjárt leírom,hogy miért gondolom ezt!


Kiskorában rámkent mindent,emiatt sokszor leszidtak és meg is vertek.Simán elkiálltotta magát,hogy én bántottam,pedig nem.Egyszer megsimogattam és elkezdett visítani,hogy én megütöttem meg hogy bántani akarom.Természetesen nem volt igaz,de én magyarázkodhattam órákig úgysem hittek nekem.Szóval jöttek szüleim,ordítoztak velem meg felpofoztak.Onnantól kezdve nem nagyon mertem hozzáérni.

Sokat játszottunk mindig,de túl dúrva volt és verekedni akart,perszei mindig sírás lett belőle és engem újra leszidtak.Ha nem verekedtünk,akkor mást játszottunk,de abból is sírás lett,ha nem ő nyert.

Miután iskolába került egyre pimaszabb és bunkó lett.Persze én sem voltam/vagyok a legjobb,mert könnyen hergelhető lettem egy idő után.

Bunkó volt velem és én nem szólhattak,mert azonnal leszidtak.Ez a mai napig így van...

Pl.voltunk egy étteremen és megkóstolta a húsomat.Azt mondta,hogy rágód meg fújjogni kezdett.Én annyit mondtam,hogy szerintem nem az,erre ő:

-HOZZÁD KI SZÓLT ???

Erre mondtam neki,hogy ha így viselkedik,akkor tőlem ne várjon el semmit...erre anya engem kezdett szidni,hogy én hogy beszélek,meg fejezzem be azonnal...

Az senkit sem érdekel,hogy nyomoréknak hív a kis taknyos,még vissza sem szólhatok !!!

Jó tanuló vagyok,mindenben segítek,nem pofázok vissza és erre ez a hála :D

Komolyan mondom,én ezen már max.röhögni tudok :D

A mai napig a földbe döngöl otthon mindenki,de senki sem veszi észre magát.Legalább már nem vernek...

Zárkózott lettem és nem nagyon beszélgetek velük,otthonról sem járok el inkább otthon ülök.1 barátomhoz mehetnék,de hozzá nem engednek,mert nekik nem szimpatikus(pedig sosem beszéltek vele).


Nem értem,hogy miér ilyenek.Tervezett gyerek voltam és nem fogadtak örökbe.Szerintetek miért ilyenek velem ?

Húgomat hogyan állíthatnám le ?

Hogyan tudnám elfelejteni a régi rossz dolgokat ?


16l



2017. júl. 29. 14:59
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
0%

Hogy mi volt régen, az lényegtelen, ne azon rágódj, előre nézz!


Kamasz vagy, az a bajod. Ne rajta verd le, mert nem ő tehet róla. Egyébként meg már ő is kiskamasz, neki se könnyű. (A szülőknek így aztán halmozottan hátrányos a helyzetük. :D)

2017. júl. 29. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
84%

Ismerős:D

Ezen nem javithatsz.A hugom 13,en 17.Meg a mai napig mindig ot vedik,o a legjobb,o az artatlan.En vitatkoztam ezert 15 eves koromig az utan belefaradtam,mert nem javult semmit.Ez a legnagyobb testver atka.Mindig mi vagyunk a hibasok.Es ez mashol is igy van,nyugi.Tehat nem csinalhatsz semmit.

Amugy egy kerdes.Hogy lehet a hugod 12,mikor az otodiket kezdi?

en 11 voltam pedig evvesztes vagyok

2017. júl. 29. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
86%
"Kamasz vagy, az a bajod..." Megint ez...
2017. júl. 29. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
85%
Én a helyedben szanaszét verném a kis görcsöt, hiszen így is, úgy is kikapok, hát akkor nem mindegy? És megmondanám neki, hogy minden egyes árulkodás után a dupláját fogja kapni, eszerint tervezzen. Ha a szüleim megvernek miatta, akkor a verés mértékének a dupláját fogja kapni. A szüleid egyébként igazi férgek, használd ki őket amennyire lehet, aztán lépj le felnőttkorodban és ne nézz vissza...Az ilyenek mást nem érdemelnek.
2017. júl. 29. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
97%

Hagyjátok már ezt a kamasz dolgot :D nézzetek már szét kicsit a világban, hogy a gonoszság, a rosszindulat nem függ életkortól. Lehet ugyanúgy szemét másokkal egy kamasz, sőt, kapaszkodjatok meg, egy gyerek is!


Kérdező, nem sokat tudsz csinálni, sajnos az ujja köré csavarta a szüleidet, a te hangodat meg se hallják. Sajnos ebben az esetben nehéz tanácsot adni. Annyit tehetsz, hogy tűrsz, igyekszel nem kommunikálni vele, hiszen mindig te húzod a rövidebbet.

2017. júl. 29. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat !

Hát akkor nem sokat tehetek...


#2-es,a kérdésedre válaszolva :Elírtam....de végülis mindegy.


Javítok:

Aug.12-én lesz 11 éves(és évvesztes is,anyáék még akarták hogy maradjon az oviban)

2017. júl. 29. 15:50
 7/14 anonim ***** válasza:
65%

Általában a nagyobb testvér fenyíti be a kisebbet és vagy ha szükséges akkor megveri hogy a kisebb ne kötekedjen.

Nekem egy bátyám van de ő már mindenért fenyít.De igazából ha megvered akkor egy idő után tudni fogja hol a helye...

Addig amíg csak a sarokban ülsz bezárkózva és szomorkodsz addig semmi nem fog változni.

Meg kell mutatnod neki hogy te vagy az idősebb és tiszetelettel bánjon veled.

Ha már a szüleitek nem tanították tiszteletre akkor legalább te rakd rendbe.

Esetleg fenyegesd meg valamivel hogy ne legyen veled ilyen...

2017. júl. 29. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim válasza:
29%
#8 Igazad van. Kérdező állj a sarkadra és keverj le neki egyet. 5 éves tesóm is ha rossz néha megfenyegetem, stb..
2017. júl. 29. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
70%
Azt tenném amit irtak. Ha már ig is ugis lecsesznek,ütném
2017. júl. 29. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
68%

Bezzeg ha egy 16 éves arról panaszkodna itt, hogy a szülei verik...


Minden brutális állat idegyűlt?

2017. júl. 29. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!