Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Csak hátránya van a nagy...

Csak hátránya van a nagy korkülönbségnek testvérek között?

Figyelt kérdés
A kisöcsém most 3 éves, röpke 14 év a korkülönbség közöttünk. Imádom, mert nagyon aranyos kissrác, meg csak a testvérem, de 31 leszek, mikor ő 17. Ez azért hatalmas korkülönbség. Ti hogy viszonyultok a nagyobb korkülönbséghez?

2017. júl. 30. 10:03
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%
Ennek is megvan a maga előnye: Kiesik a testvérek közötti féltékenykedés. Igaz, néha ekkora korkülönbségnél a kisebb nem testvérként, hanem szülő-féleként tekint az idősebb testvérre, de nem hiszem hogy ez probléma lenne.
2017. júl. 30. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
100%

A lányom 13 éves a fiam 5 éves. Nem ezt a 8 évet terveztük korkülönbségnek, de így alakult.

Előny: A nagyobb sokkal elfogadóbb a kicsivel szemben. A kicsi isteníti a nagyobbat. Pl: bobozni csak a nővérével hajlandó, velem nem.

Hátrány: Nem nagyon tudnak együtt játszani a gyerkőcök.

2017. júl. 30. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
100%
Mi a tesoimmal négyen vagyunk. Én vagyok a legidősebb, most 20 éves. A legidősebb nővérem hamarosan tölti a negyvenet, bátyám a 39-et, másik nővérem meg a 30at.. Én kicsiként csak annyi hátrányt éreztem, hogy mivel a tesóim addigra kirepültek otthonról, eléggé egyedül voltam. Tanácsolom, hogy csinálj azért a tesóddal majd közös programokat. Jusson rá időd.
2017. júl. 30. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
95%

A család szerkezetétől és a tagok természetétől is függenek ezek a dolgok.

Nekem két nagyobb testvérem van, az egyik 3, a másik 8 évvel idősebb nálam. Tehát van tesóm kisebb és nagyobb (ha nem is akkora, mint nálatok) korkülönbséggel.

A kisebb tesómmal folyton piszkáltuk egymást, úgy érzem, hogy néha nagyon megnehezítette a gyerekkoromat. Most már jóban vagyunk, de a mai napig extra figyelemre és megkülönböztetésre vágyik.

A nagyobbik tesómmal meg sokáig nem tudtunk mit kezdeni egymással, teljesen külön utakon jártunk, ami a nyolc év miatt érthető. Ráadásul ő amúgy is függetlenebb típus. Felnőttként kerültünk kicsit közelebb egymáshoz. Kb. akkor, amikor a húszas éveim elején én is elkezdtem a magam életét élni. Szerintem ez nálatok is így lesz. Te leszel harmincas, ő meg korai húszas. Így is lesz generációs különbség, meg majd attól is függ, kinek hogy alakul az élete. Akkor fognak igazán kiderülni, milyen közös dolgok vannak bennetek, ha vannak.

2017. júl. 30. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nem. A nagyobb(ak) sokat tud(nak) segíteni a kicsi körül, jobban elfogadják. Nem fogják annyira hiányolni az anyjuk kieső figyelmét.


Szóval nem látom kevesebb hátrányát a most divatos 1-2 éves korkülönbséggel szemben, ahol jól láthatóan a nagyobbik még nagyon igényelné az anyjuk figyelmét, de már borít mindent a pici...


Köztünk négy év van öcsémmel, pont ideális minden szempontból.

2017. júl. 30. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
*kevesebb helyett több
2017. júl. 30. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
96%
Nekem a testvérem 9 évvel idősebb nálam. És nem is akarnék mást. Mikor kicsi voltam ő tanított engem írni, olvasni mert vele jobb móka volt mint anyuval, meg hát ő sokat dolgozott. És volt egy időszak amikor tudtunk együtt játszani. De persze nem volt egy álom velem játszani elismerem de türelmes volt velem :D Néha ki voltam szorítva mert van egy uncsim akinél csak 5 évvel vagyok fiatalabb és ők ketten mivel fiatalabb voltam nem mindig vittek oda ahová mentek, de összességében szerintem nem volt rossz így hárman. Egyik oldalról nekem jobb, másikról tesómnak. Már férjhez ment és elköltözött és szerintem jókor is mert 16 évesen szükségem volt már saját szobára (sajna nem volt előtte) és most lettem 17 és még mindig nem bánom hogy elköltözött, na meg persze itt lakik szinte mellettünk :D És mivel babájuk is lesz én leszek majd a bébiszitter. :)
2017. júl. 30. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
81%

Csak hátránya van.

A testvérem és köztem 17 év a korkülönbség.

Sokat voltam egyedül kicsiként és szinte sose találkoztunk. 9 voltam mikor neki gyereke született. Sose alakult ki bennem igazi testvéri kötelék iránta. Inkább félegykének éreztem magam mindig.

2017. júl. 30. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
100%
Köztünk bátyámmal 8,5 év van! Semleges a kapcsolatunk.
2017. júl. 30. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk semmilyen hátránya nincs.
2017. júl. 30. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!