Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Diplomás testvérem nem áll...

Diplomás testvérem nem áll velem szóba, szíd, irigykedik amiért gazdag a feleségem és jól élünk. Kibélkülhetünk még valaha?

Figyelt kérdés

Feleségemnek gazdag a családja, meg saját tudásból ő is sokat keres egy családjától független munkahelyen. Én se keresek rosszul, nem jártam egyetemre, de a szakmámban tapasztalt diplomás fizetést viszek haza.

A testvérem mindent mond rám másoknak, együttesen szidnak engem. Mert szerintük én nem érdemlem meg hogy olyan házban éljek amiben (feleségem családjának köszönhetően pontosan 2x olyan házban lakunk mint amit magunktól fizettünk volna) Fáj neki hogy én nem egy fele ennyit érő házban élek, mert nekem az járna.

Mindenre irigykedik, pedig egy szót nem szólunk semmiről. Szerinte mindez neki járna mert ő egyetemre járt, komoly szakon. Ehhez képest 1 évnél tovább sehol nem tudott megmaradni, valamiért csak kirúgják.

Én jóban akarok lenni vele de így lehetetlen! Azt akarom hogy megbéküljön ezzel, de hiába beszélek vele. Feleségem szerint hagyjam, ne találkozzak vele, kár teperni. Csak égetem magam hogy mindig lealáz miközben próbálom kibékíteni.


Szerintetek?



2017. aug. 5. 08:40
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
94%
Tényleg hagyd. Ha egyszer úgy dönt, hogy a testvéred akar lenni akkor majd keres téged.
2017. aug. 5. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
91%

Hagyd rájuk.... engem is utálnak mindenhol, mert "csak érettségivel", cégek altal beirt tanfolyamokkal jól keresek....

Ez olyan ovodás dolog... nap mint nap szembesülök vele... engem nem zavar.

2017. aug. 5. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
95%
Ez felejtős komám. Pofon után miért tartod oda a másik arcod is? Miért fontos hogy folyamatosan beléd tudjon rúgni? Nem vágom ezt az irígység dolgot. Bratyóm keres vagy 1millát havonta mert qrva okos. Én keresek 250körül, de valahogy egymás pénze NEM TÉMA NÁLUNK. Jó neki. Örülök hogy jól keres. Ennyi.
2017. aug. 5. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
96%
A testvéred leragadt azon a szinten, hogy a diplomával rendelkező ember értékesebb a diplomával nem rendelkezőnél. Én is hagynám, fortyogjon csak magában, próbálj ne törődni vele. Ha bánt is, ne mutasd neki, inkább ignoráld.
2017. aug. 5. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
71%

Hasonlo miatt en nem teperek a testvéremnél.neki mindene megvan es megis rosszindulatu, lenéz, lehord a hátam mögött, irigy a legkisebb dologra is. Es a legfőbb, ha baj van(egyetlen egyszer kertem tőle segitseget), hátat fordit, pedig segiteni tudna!

Ugy kezelem magamban, mint egy ismerőst es nem testvérként.

2017. aug. 5. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
83%
Senkinek nem jár semmi. Főleg nem, ha a munkahelyén is csak duzzog, meg okoskodik. A többi, a szerencse, a támogatás, csak bónusz. Ne vedd magadra, mert tesódnak elsősorban magával van valami rejtett baja. Amíg ezt helyre nem teszi, senki és semmi se lesz jó neki. Lásd munkahelyek. Gondolom ott is mindenki sík hülye, csak ő egyedül a helikopter.
2017. aug. 5. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
63%
Szerintem ne erőltesd a békét, - van egy szint, ahonnan már nem térül meg a befektetett energia (és ez is az már, többek között)! Természetesen ez nem jelenti azt, hogy ellenségeskedned kellene, de azt senki ne gondolja komolyan, hogy egyoldalúan fogsz alkalmazkodni bárkihez is annak érdekéban, hogy mindketten jól érezzétek magatokat. Speciel, azt szoktam tenni az ilyen emberek irányába, hogy nem keresem velük a kapcsolatot, ugyanakkor ha megszólítanak, nem keresem a konfliktust. Ezzel szemben kíméletlenül átnézek rajtuk, - mint egy üvegfalon, - amint azt észlelem, hogy negatív irányba mozdul el bármi is, - irányítani próbálnak, okoskodnak, egyszerűen nem hajlandóak meghallgatni a másik ember álláspontját, csak mondják a magukét, mint egy műsorszóró rádió riportere, aki leszarja, hogy hányan és milyen indulatokkal hallgatják a megnyilvánulásait. Mindazon által én már rájöttem arra, hogy sajnos nagyon sok ember mentalitásának része Magyarországon, hogy "Egyszerűbb gyűlölködni, mint gondolkodni!" a magyarok úgy vannak genetikailag kódolva, hogy a fene megeszi - a többségüket, - ha azt veszik észre, hogy a környezetükben boldogul vagy kifejezetten sikeres valaki. És ilyenkor nem felzárkózni próbálnak az újra fogalmazódott igényeikhez, hanem másokban kerenek tudományos mgyarázatként hibát, amivel lehet mindenkit ostorozni, okolni, szídni, bántani...
2017. aug. 5. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
92%
Azzal foglalkozz,hogy van egy párod,aki szeret és xard le az irigykedő tesódat is.
2017. aug. 5. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Diplomás vagyok és nem büfé szakon végeztem, de a hócipőm eléggé tele van a magukat magasabb rendűnek képzelő diplomásokkal. Senkinek nem jár semmi sem csak azért, mert van diplomája. Sokan csak azért járnak egyetemre, mert úgy gondolják, hogy könnyű, irodai munkával majd megkeresnek nagy összegeket. Ne érts félre, az irodai és a szellemi munka nyilván nem könnyű, magam is tudom, de tényleg vannak ilyenek. Hagyd a fenébe a testvéred, én ezt mondom. Menjen és dolgozzon, majd lesz neki is.
2017. aug. 7. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Szüleitek mit reagálnak?

Én megmutatnám nekik ezt a kérdést, így, ahogy van, cenzúrázás nélkül, hátha megértik a helyzetet és tudnak valahogy segíteni.

2019. nov. 18. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!