Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Mivel téríthetném észhez a 17...

Mivel téríthetném észhez a 17 éves bátyámat?

Figyelt kérdés

17 éves fiú, alapjában véve jó gyerek, színjeles tanuló, de az utóbbi 1 évben elég sokat füvezik. Van hogy éjjel teljesen beállva jön haza, iskolaidőben az iskolába is gyakran be van tépve, most hogy szünet van itthon is be szok tépni.

Szüleinket nem "nagyon zavarja", mivel jó tanuló, sosincs rá panasz, itthon is megcsinálja a házimunkát...

Mivel lehetne észheztéríteni hogy ne füvezzen ennyit?



2017. aug. 7. 10:18
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
79%

Lehet, hogy megfognak oszlani a vélemények, hogy az alkohol károsabb, mint a fű, illetve, hogy a fű nem véletlenül illegális Magyarországon.


Ha tényleg jó tanuló, és nem akadályozza a hétköznapokban, tehát nem agresszívkodik, akkor kérdezd meg tőle, mint testvér a testvértől, hogy miért van szüksége a fűre?


A másik, hogy haverom testvére minden pénteken bepiál, majd fetreng egész hétvégén, az anyja szolgálja ki a szegény szenvedő gyereket.


És itt a szülőket hiába ócsárolják az emberek, ha ennyire lazán kezelik, lehet, hogy egy időben ők is füveztek, csak abbahagyták pl terhesség miatt.

2017. aug. 7. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim válasza:
59%
Nekem is fuvezik a batyam, pont 17 eves. Annyi kulombseggel hogy most bukott meg 4 tantargybol es ugy allunk hogy az evfolyamtarsam lesz xD. De amugy ha tenyleg jo tanulo rendes stb, akkor nyugodtan hagyhatod, max beszelgess vele hogy miert csinalja
2017. aug. 7. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
48%

Szerintem is kérdezd meg tőle, hogy miért csinálja?

Én egyáltalán nem értek egyet azzal, hogy miért ne, mert mások meg isznak. Az alkohol nem illegális. Nem kerülhetsz olyan bajba, mint ha drogozol. Nem mindenki részegedik le, aki iszik alkoholt.

Egyébként én nagyon ellene vagyok minden drognak. Sajnos közelről is láttam már ilyet. És nem igaz, hogy a fű nem káros. Láttam már több embert is az ismeretségi körömben, aki teljesen megváltozott tőle, eltávolodott a barátaitól, családjától, csak a füves haverok léteztek egy idő után, kirúgták a munkahelyéről, mert oda is úgy ment be, rendőrségi ügyeik is voltak. Szóval egyáltalán nem veszélytelen. Az pedig nagyon gáz és szerintem intő jel, hogy a tesód nemcsak néha, hétvégenként csinálja, hanem hétköznap is, ráadásul úgy megy iskolába.

2017. aug. 7. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
45%
Szüleidet nem zavarja, hogy a fiúk drogozik....? Szep kis pereputty vagytok....
2017. aug. 7. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
53%
De ugye azt tudod, hogy majd innen kezd lecsuszni? Nem lesz olyan jo gyerek, se nem szinjeles tanulo. A tanarok mar biztos eszrevettek rajta, hogy drogozik. Ha mast nem a pupillait.
2017. aug. 7. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
46%
a fű, az jó!
2017. aug. 7. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
45%
Ha anyádékat se érdekli, akkor te a tesoja nem fogod tudni észhez tériteni. Beszélgess vele ha,akarsz, vagy hagyd rá és,remélhetőleg megunja az ilyen mértékű füvezést.
2017. aug. 7. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
29%
Rád úgyse hallgat, nyilván kis pisisnek tart. A szüleid dolga lenne a beavatkozás, pláne, mivel a drogozás, a valóságtól való menekülés valamilyen lelki gond kifejeződése. Valami értelmes kiegészítő tevékenység, hobbi, sport irányába kellene terelni.
2017. aug. 7. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
52%

Mik vannak elméjében amik miatt negatív hatásd ad neki, mert láthatóan tanulásra is használja, hangulatjavítónak, és nem gátoltatja családi életét vele. Szóval, hol a gond, mert itt csak semleges és pozitív tényezőket látok.



Ha van gond, ne füvet akard befejeztetni vele, saját elméjét segítsd tudatosan változtatni, főleg ha füvezik, erős segítséget kaphat belőle.


Üdvözlettel, egy elmemester.

2017. aug. 7. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Ő nem szereti az alkoholt, nem is iszik, max családi összejövetelekkor amikor a rokonoknál "kötelező" ezt azt meginni.

Mondta hogy nincs neki semmi lelki problémája, a fű viszont segít neki ellazulni, és "beállva még a 100%-os jóllétnél is jobban érzi magát".

2017. aug. 7. 21:51
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!