Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Hagynom kellene a testvéremet...

Hagynom kellene a testvéremet a sorsára?

Figyelt kérdés

Kiskorunkban nagyon eltávolodtunk egymástól. Ő fiatalon elkezdett kocsmázni és az ott megismert barátait a tanulás elé helyezni. Nekem nem sok barátom volt, visszahúzódó voltam. Mondtam neki, hogy hadd menjek vele néha, de szerinte ciki vagyok és nem szeretne velem mutatkozni. Én erős gimiben voltam kitűnő, ő szakközépben bukott meg, majd éppen meglett érettségivel elkezdett szakmát tanulni. Sajnos a szüleink nem támogadtak egyikünket sem. Egyetem csak albérlettel jöhetett volna szóba, amit nem akartak fizetni. Így gondoltam, hogy a sarkamra állok. Nem jelentkeztem sehova, hanem elkezdtem szakmát tanulni, közben diákmunkával fél év alatt összeszedtem egy kis pénzt és kijöttem külföldre. Közben testvéremnek is elkezdte ugyan azt a szakmát tanulni. A megszokott nagy elvárosoknak kõszönhetően ebben az új osztályban én voltam a legjobb, ha kitűnő vagy, akkor nem kell tandíjat fizetni. Így én ingyenesen jártam. Testvéremnek az egész tandíjat fizetnie kellett. Nem bírta a tanulást és otthagyta a sulit. Egy évet volt otthon, majd beiratkozott egy új szakmára, de azt is otthagyta, így jött a harmadik és most a negyedik amit el kar kezdeni. Én külföldön dolgoztam 2 évet, összeszedtem annyi pénzt, hogy most részmunkaidőben dolgozok és mellette tanulok. Szeretném az egyetemet is elkezdeni jövőre.

Mindeközben próbáltam tesómat ösztönözni, hogy tanuljon vagy keressen munkát de nem. Így, hogy az előző szakmát 3 hónap után otthagyta, így otthon, illetve a kocsmában volt végig. Persze nem elégedett a sorsával. Szeretne pénzt keresni, mert mindig az aktuális barátjai tartják el és adnak neki költőpénzt. Idáig a szüleimet hibáztatta. Felajánlottam, hogy jöjjön ki hozzám 3 hónapra. Itt tanulhatná a nyelvet és könnyebben találna munkát. Kijött, de már azért leteremtett ha előtte beszélek a párommal (nem magyar) angolul. Mondtam, hogy fizetek neki nyelviskolát, de az első nap nem akart felkelni, mert nem tudott aludni az éjszaka és fáradt. Egész héten ez ment, végül szóltam a nyelvsulinak, hogy ne várják. Felajánlottam, hogy tanítom, de a 'majd' volt a válasz. Most otthon van, elvileg szeptembertől szeretne egy tanfolyamra menni, de eddig még nem intézett ezért semmit. 23 éves, nem kamasz már. Úgy érzem, hogy én mindent megpróbáltam, de mégis aggódok, hogy milyen élete lesz így?



2017. aug. 8. 03:04
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
100%

Az embereken nem lehet akaratuk ellenére segíteni.


Vegyél neki repülőjegyet és küldd haza. Ha nem teszed, rajtad fog ott élősködni. Ha megengedheted magadnak, akkor utalhatsz neki valamennyi pénzt havonta, de valószínűleg el fogja inni. Esetleg fizesd be valahová menzára,akkor legalább enni tud valahol, ha pénze nincs is.

2017. aug. 8. 04:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
100%
Ez rettentő reménytelennek tűnik.
2017. aug. 8. 04:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
94%

Kedves Kérdező!


Te választottál egy utat, azt mindennapi választásaiddal (felkelés, ambíció, önuralom, szorgalom) megerősíted.


Ő választott egy utat, azt mindennapi választásaival (kocsmázás, lustaság, motiválatlanság) megerősíti.


Szerinted ezek az utak párhuzamosak, vagy széttartóak?

2017. aug. 8. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
100%

Ej, az a baj hogy ha egyszer a nyakadba veszel valakit azt utana igen nehez lerazni es te leszel a rossz...


A szuloket is igazsagtalansag hibaztatni, mindketten ugyanannyit kaptatok, es te tudtal, o meg nem.


Kezdjuk ott, hogy mar a "leteremtes" napjan kirugtam volna, aki nalam vendegeskedik, es en adom a feje fole a fedelet, az ne akarja megmondani nekem hogy mit csinaljak.

2017. aug. 8. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
100%

Ne aggodj érte, majd ha nem lesz mit.ennie meg fázik, keres munkát...

Engem innentől kezdve nem.érdekelne, a lekiiismeretem tiszta lenne, hiszen.én megpróbáltam segiteni neki. De tudod, aki önmaga nem.tesz egy szalüaszálat sem keresztbe a boldogulásáért, te nem oldhatod meg helyette.


Küldd haza... persze, te leszel a szemét, de ne izgasson. Volt ideje, hogy felnöjön.

2017. aug. 8. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 Nicy0518 ***** válasza:
100%

Kedves kérdező!!!!

Ismerős a helyzeted sajnos. ....

Én is már 2× magamhoz fogadtam a nővéremet....

De elküldtem....

Nekem van 3 gyerekem. ... Ő most kismama a 2.-al....

Segítek neki...most olyanra gondolok ha itt van és lefoglalja a gyerekeim... Akkor kap kaját....

Küldd el a tesód... Attól hogy nem egy háztartásába vagytok. ... Még néha (ha a párod is beleegyezik) vendégül láthatod...

De hidd el.... Sose fog megváltozni... Kutyából nem lesz szalonna...

2017. aug. 8. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
100%
Kár volt magadhoz fogadni, csak tönkreteszi az életedet. Felnőtt ember, ki mint vet, úgy arat, ha nincs kedve se tanulni se dolgozni, akkor azon nem tudsz segíteni. Ja és te leszel az oka, ha bármi nem sikerül. Mielőbb szabadulj meg tőle és koncentrálj a saját életedre.
2017. aug. 8. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
100%
Pénzt úgy adj neki kölcsön hogy az életben nem látod többet az összeget. Akit itt felvázoltál az egy igazi léhütő, semmirevaló, "dejólbe@$zunkhétvégen" lúzer. Kár rá az időt fecsérelni. 4 szakmából 1 azaz EGY! darabot se bírt kijárni??? Meg elkezd ugatni hogy te a saját házadban milyen nyelven beszélj a pároddal aki gondolom nem perfekt magyarból?? Meg szervezel neki ezt-azt és EZ meg "fáradt"???? Tudod a választ. Tennivalód ezért az emberért semmi nincs.
2017. aug. 8. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Az otthont úgy értettem, hogy anyuméknál van most otthon Magyarországon. Amíg ott volt addig próbáltam vele kedves lenni, ráhagyni a dogokat (például miután elment, 2 zacskó szemetet szedtünk fel utána, használt zsepik, sörösüvegek, hajfestékesdoboz meg a maradványai, a szőnyegből a 15 centi széles hajfestékfoltot amit hagyott nekem kellett kisikálni) de úgy voltam vele, hogy hátha jól érzi magát és rájön, hogy függetlenednie kellene. A szüleim ugyan így gondolták, adtak neki 100ezret költőpénznek. Ez az összeg elment arra, hogy bevásárolt magának ruhákat és divatkiegészítőket. Mondtam, hogy annyi pénzt hagyjon amivel utána küldöm a csomagjait ami nem fér a bőröndbe (kb 7ezret) de mind elment. Senkinek nem vett semmit, hiába kértem, hogy legalább a szüleinknek vigyen valami szuvenírt. Az a baj, hogy úgy gondolkodik mintha még mindig egy dacos tini lenne. A baráti körében is most már többségében 18-20 évesek vannak. Ő rocker és abból a nőiesebb vonalat képviseli. Nagyon ad a külsőségekre és tényleg jól néz ki. Amikor bárki férfi ismerősnek mutatok képet a családról, akkor egyből kérdezik, hogy van-e barátja a tesómnak? Így egy szakítás után pár nap alatt talál új pasit. Idáig 12 párkapcsolata volt és kivétel nélkül mindig apasi lépett le. Csúnyán hangzik, de előbb utóbb mindegyik rájön, hogy tesómmal nem lehet nagyon tervezni, mert önző és lusta. Például páromnak volt egy ünnepe amikor szeretett volna megajándékozni minket. Előtte szóltam tesómnak, hogy 7 ezer a limit. Amit párom magánk vett, az volt 4 ezer, az enyém 5. Majd tesómnak a rocker boltból kellett ruha, és amint bementünk elkezdte a kosárba rakni a dolgokat és 14 ezer volt amit csak neki vett (párom nem mondana nemet és tesóm tudta). De többször előfordult, hogy volt a legdrágábbat akarta.

Itt az egész mentalitásával van a baj. Írtátok, hogy ha szorul a hurok akkor elmegy dolgozni. Ott Észak-Kelet Magyarországon nem fog évek múlva (mondjuk 30 évesen) 0 tapasztalattal és 0 végzettséggel munkát találni. Aztán majd kiköt egy pasinál aki hajlandó eltartni élete végéig? Nem sok joga lenne egy ilyen kapcsolatban. Ezért szeretném észhez téríteni, mert csinos, szeret olvasni, lenne érdeklődése sok dolog iránt, de kellene tennie valamit a saját érdekében.

2017. aug. 8. 17:22
 10/24 anonim ***** válasza:
hát ez tényleg elég reménytelennek tűnik. Ha mindig kihúzzák a csávából, akkor persze mindig másokra fog hagyatkozni. szerintem ne fizess neki, mert ha szeret öltözködni, de nincs miből, akkor hátha elég motiváció lesz neki, hogy elkezdjen dolgozni. jó lenne, ha a szüleid se pénzelnék, az pont elég, ha eltartják, etetik. te esetleg a szüleidnek küldhetsz pénzt, hogy a tesód etetéséhez hozzájárulj, de neki se repülőjegyet, se pénzt ne küldj. az ő érdekében.
2017. aug. 8. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!