Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Szeretném a barátomat bemutatn...

Szeretném a barátomat bemutatni a bátyámnak, viszont ettől eléggé félek: Ti hogy csinálnátok?

Figyelt kérdés

A testvérem idősebb 7 évvel. Én már elmúltam 23. A jelenlegi az első olyan kapcsolatom, amit tényleg hosszabb időre tervezek/zünk.

A bátyámnak két fontos jellemtője van ami miatt tartok: meglehetősen sznob, és nyers modorú. Úgy öltözik, és aszerint néz mindent, hogy mennyire elegáns. Mindene a karrier építés és valahogy nem nagyon tolerálja az olyan embereket akiknek nem.

Nehezére esik azt is magának megtartani ami rólam etéren a véleménye, vagy a barátnőimről.

És nem tudom, hogy a barátomra, hogyan fog reagálni ez ügyben.

Mindig csak akkor érdekelték a kapcsolataim, és akkor is akartam a találkozást vele amikor már viszonylag hosszabb ideje tart. Nem mindig sült el jól. És ez attól, különlegesebb, hogy hosszabb időre is akarom.


De nincs más akinek bemutathatom őt, és ettől még fontos nekem, akarom, hogy ismerkedjen a párommal.


Ti hogy állnátok e helyzetben a dolog elé? Nem félnétek, hogy mi lesz kettejük között?

Mit tennétek és mi a véleményetek?



2017. aug. 10. 23:19
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%

Nem mondtad még neki hogy nem mindenki olyan mint Te XY, dolgozik megbízható, rendes jó fej mi kell még?

Kb így mondanám neki ha a helyedben volnék.

25F

2017. aug. 10. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
79%

1. Nem értem, miért akarod bemutatni neki a barátodat, ha ilyen bunkó!


2. Ha feltétlen akarod, akkor tedd meg, de elötte szólj a barátodnak, hogy milyen a bátyád, ne vegye személyesen, ha hülye megjegyzést tesz


3. HA a bátyád nem normálisan beszél vele, akkor szólj rá, hogy tanuljon meg tusztességesen viselkedni és hagyjátok ott.


4. Amit nem értek, mit akarsz azzal, hogy " mi lesz kettejük között"? Vagy annyira primitív mindkettö, hogy feltételezed, verekedni fognak? Mert akkor jobb, ha mindkettövel megszakítasz minden kapcsolatot, agresszív emberekkel nem szabad kontaktusban maradni!

2017. aug. 11. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ülj le a bátyáddal, és mondd el neki, hogy van ez a pasi, nagyon rendes és szereted, ő is szeret téged. Lehet bátyád számára nem tökéletes, de attól még jó ember, és vele tervezed az életed, és szeretnéd ha megismerné, de ne bántsa meg, mit szól hozzá. Erre ő majd mond valamit. Ha azt mondja oké, akkor mutasd be. Ha ellenekezik, vagy nem enged a magáéból, akkor még várj kicsit, majd pár hónap múlva újra hozd fel a témát, akkor már lehet másképp fog állni a fiúhoz, főleg ha látja hogy tényleg még együtt vagytok és dúl a szerelem.
2017. aug. 11. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%

Én a páromat készíteném fel előre, hogy van a bátyámnak egy sajátos stílusa, és ne sértődjön meg, ha furán viselkedik, nem ellene szól, mert pl. ilyen veled meg a barátnőiddel is, de attól még milyen jófej bátyj és neked milyen fontos, hogy megismerjék egymást, stb.

Emellett a bátyámmal is leülnék előre, hogy hozom a párom, mert ő nekem különleges, moderálja magát pls.

2017. aug. 11. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%
Mondd el a párodnak, hogy milyen a bátyád, hogy ne érje meglepetés és hogy ne vegye magára, ha valami olyat mond.
2017. aug. 11. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
73%

Ne félj, mondd el a párodnak, hogy a bátyád egy kissé nagyon idióta, ne lepődjön meg.


Továbbá közöld a tesóval, ha egy rossz szót szól, kiheréled.

2017. aug. 11. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%

ahogy eddig is írták:

- készítsd fel párodat, hogy milyen a bátyád (ne érje hideg zuhanyként a dolog)

- nyugodtan megmagyarázhatod bátyádnak, hogy nem csak a "karrierizmus" létezik, és nem csak az a járható út (sőt)

- ha a párod dolgozik, akkor már nincs baj. Még ha "csak" szakmája van, de érti, jó benne, szereti csinálni, és nem utolsó sorban megél belőle, akkor mi a baj? Én sem vagyok egy karrierhuszár, taxis vagyok, de keresek annyit, hogy bőven nem kell nélkülözni (jó, nem azt mondom, hogy futja egzotikus nyaralgatásokra, de télen nem fázunk, van kaja az asztalon, vannak a kislányomnak játékai, ha megtetszik valami, és tényleg nagyon kell, akkor meg tudjuk venni, stb)

Az, hogy ő sznob karrierista, az a magánügye, de az, hogy lenézi azokat, akik nem így élnek/gondolkoznak, az csak őt minősíti, és semmiképpen sem pozitívan.

2017. aug. 11. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat! <3 ;)

2-es, nem verekedésre gondoltam közöttük, hanem, hogy vajon hogy tudnak majd társalogni kijönni egymással. A Tesóm viszonylag cérna idegű ebben is, de nem verekedne soha.

Csak ti, hogy viselnétek, ha a barátnőtök hazavisz, és megjegyzéseket tesz rátok akinek bemutat, mert ez várható. Szereti kioktatni az embereket dolgokról (hogy ülünk, iszunk, eszünk stb.)

Felkészíteni egy dolog a pasimat, és kettő ha élesben megy. Nektek elég lenne ha valaki felkészít, hogy ne vedd személyesen?

Szeretném ha nem lennének rosszban.

2017. aug. 11. 15:40
 9/19 anonim ***** válasza:
100%

Elöre figyelmezteted a bátyádat, hogy viselkedjen normálisan.

Felkészíted a barátodat, hogy a bátyád bunkó, és megbeszélitek, hogy ha nem fogja vissza magát, akkor egyszerüen hazamentek, elvégre a barátodat nem akarod igazán kellemetlen helyzetbe hozni.

2017. aug. 11. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:

"De nincs más akinek bemutathatom őt..."

Ez azt jelenti, hogy nem élnek a szüleid? Továbbá nincsenek a szüleidnek testvérei vagy már ők sem élnek? Vagy ők még hülyébbek, mint a bátyád és velük egyáltalán nem tartod a kapcsolatot?

Szóval én egyelőre nem mutatnám be. Elmondanám a páromnak, hogy a bátyám milyen és hogy ez az oka annak, hogy nem mutatom be őket egymásnak. Akkor mutatnám be, amikor eldöntöttük, hogy összeházasodunk.

Ja, és nem hallgatnék nyuszi módjára, ha bárki a családomból megjegyzést tenne a páromra. Emelt hangon osztanám ki ott helyben.

2017. aug. 11. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!