Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Mit tegyek, ha a húgom egy...

Mit tegyek, ha a húgom egy veszekedés után a szemembe vágta, hogy attól kezdve nem vagyok a testvére?

Figyelt kérdés

Ő 53 èves,èn 58 vagyok. Az összetűzès az ő irányításmániája miatt törtènt.Szembeszálltam vele,amire így reagælt.Anyámèknak mèg most is ő a kis kedvencük,most is őt vettèk vèdelmükbe.

Május vègèn ugyanezt már eljátszotta.Akkor a bèkessèg helyreállîtása vègett èn kezdemènxeztem bèkülèst,de most nem tudom,mit tegyek.



2017. aug. 30. 06:48
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
A kerdes vegeig azt hittem 10-en 20-oneves irta ki. En nem a legfenyesebb viszonyban vagyok a noveremmel es eleg idoben rajottem, hogy valoszinuleg ez valtozni nem fog. Ha ti a cicaegerharcot 50+kent is igy tudjatok vivni, le a kalappal, csoda, hogy meg mindig nem bolcsultetek es fogadtatok el egyik a mast olyannak, amilyen
2017. aug. 30. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
64%
Mi volt az összetűzés lényege? Mit csinált/mondott ő, és mit te?
2017. aug. 30. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Ne keseredj el, mert az rajtad se segít, a húgod "irányításmániáján" nem változtat. Ha még mindig együtt laktok, feltehetőleg ez a helyzet nem változik. Hogy rosszabb se legyen, próbáld visszafogni magad: nem biztos, hogy egyetlen útja létezik önmagad megvédésének. Főleg nem anyudék hozzáállása mellett.

Próbáld úgy szemlélni a dolgot, hogy ha másodszor, később talán sokadszor is alkalma van a fejedhez vágni, hogy örihari, tovább nem vagy a testvére, akkor az első ilyen kijelentését is meghazudtolta, Lehet, csak azért békült veled az első "veresége" miatt, hogy újra a fejedhez vágja, amit, esetleg rajtad éli ki a dühét. Ha úgy érzed, elég erős vagy ahhoz, hogy hagyd ülepedni a felkavart iszapot, akkor ne nyomulj, mert csak az jön le neki a te viselkedésedből, hogy elismered az alárendeltséged, pofozóbábujának használhat. Aztán, ha észreveszi magát és megbékül a maga kenyerén, ő közelít hozzá, akkor "megbocsátasz". De add a tudtára, hogy amint múlnak az évek, úgy egyre inkább nem lesz más, akire számítsatok, ha mélypontra kerültök. Pl. egészségileg.

Próbáld megvárni, míg megbékül a maga kenyerén, tarts egy kis távolságot és mindig legyen nyitva a kiskapu, ha ő közeledne hozzád . Lehet, újra csak azért, hogy legyen kin kiélni a felsőbbrendűségi mániáját, de lehet, elkezd másképeen gondolkodni. A véleményeddel pedig nem veszekedések során kell szembesíteni, hanem a hétköznapok során, a csatáktól mentes időszakban kinyilvánítani.

Egyébként meg, ha nem kell napi 24 órában igazodni a raplijaihoz, van valamennyi önállóságod a családodtól, akkor ne engedd ennyire irányítani magad, kerüld őt, amikor látod, hogy éppen nem vagy egyéb, mint aki kiélje a kudarcait. Ha úgy érzed, igazad van, illetve nem az ő előírásai szerint akarod élni a magad életét, akkor húzz egy vonalat, ahonnan nem az ő véleménye a mérce. Lehet, bizonyos egyészséges távolságtartás esetén még javul is a kapcsolatotok, de ehhez neked kell következetesnek lenned és nem mindig megadni magad. Ha igazad nem lehet akkor sem, amikor igazad van, akkor kerüld a konfliktushelyzeteket, nem kell mindenre ugranod. Eleinte nem könnyű, de igen hasznos. Ugyanis az, amit te 53 éved után is képes vagy "békességként" érzékelned, ilyen feltételek mellet csak átmeneti lehet. Az önvédelemnek más formája is lehet, minthogy ugrasz és teljes erőbedobással véded a magad álláspontját. Mondd , szóljanak, ha lehiggadtak és újra képesek gondolkodni, addig te szépen visszavonulsz az úgynevezett "családi" élettől.

Ne hagyd figyelmen kívül, hogy nem csak a magad érdekeit véded azzal, ha néha maguktól jönnek rá, hogy ajánlatos kissé visszavenniük. Sok sikert

2017. aug. 30. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
A testvérednek is változnia kellett volna rég és belàtnia hogy màr nem 20-on évesek vagytok.
2017. aug. 30. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
39%

Ez már 20 évesen is ciki.

Mondjuk 60 évesen, a második gyerekkorban... hát... akkor ez van.

2017. aug. 30. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!