Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Nővérem nem érti, hogy 4 éves...

Nővérem nem érti, hogy 4 éves kislányával NEM szeretnék furikázni, mert a pici zajongása, kérdései zavarnak vezetéskor. Nem vagyok hajlandó senki, meg a kocsim épségét veszélyeztetni, mivel győzzem meg testvéremet?

Figyelt kérdés

Nővérem 29, jelenleg nálunk van (szüleimmel lakom még, 19 évesen. Dolgozok, tanulok, saját keresetbol lett jogsi/autom) látogatóban. Kislánya egy tünemény, szeretem nagyon!

De egy baki van: Sajnos nem tudok csevegni úy vezetésben, mint mások, pl. Apám, Tesóm, mert akkor lankad a figyelmem. Ezt mindenki megérti, kivéve Nővérem :( mert ő nagy bátran vezet éjjel, közben beszélget, nevet, simán előz stb stb...

Én sajna nekem ez nem megy. Mikor beült mellém "h hugi na hogy vezetsz?" Az első körforgaloban sírva fordultam haza felé:" Miért vagy lassú, miért nyugdijasként vezetsz, miert nem elozol, hogy mentél át a vizsgán?"

Kértem szépen hadja abba, nem akarok bajt! Erre ma arra állt előh vigyazzak a kislányra, amit válalltam is, had találkozzon a gimis társaival.

Szüleink dolgoztak még, mikor Tesóm szólt h vigyem be a gyereket. Jó. Bekötöttem az gyerek ülésbe unokahúgot. Széen, nyomatékosan kértem hogy NE beszéljen hozzám, ne mutogasson "ezt nézd eg lovacska" vagy ilyen.

Elindulas után azonnal kezdte, hiába szoltam rá nyugodt hangon hogy nem szabad, mert akkor baj lesz (nem kiabáltam vele, nem akartam "ha beszélsz meghalsz" fegyelmezést alkalmazni)

Végül kerestem egy néptelen utat, es ott mentem be a városba. Persze le ledtem szidva, hogy miert nem a belvárosba (kisváros, nem nagy forgalom) tparkolok le, mint egy limuzin, házhoz.:o

Mondtam tesómnak, vezessen nyugodtan, én nem vagyok hajlandó a továbiakban... Persze megint én vagyok a rossz, mert mikor haza fele tartottunk, azt mondtam nem viszem át őket a közeli nagyobb városba holnap.

Nem zavar "a taxi" szerepe, fel ajánlottam, vigye az automat (2005 Ford Fusion) , vezesse, nem kell a benzint sem fizetnie, hogy ne a saját családi kocsijukkal keringjen (hatalmas, nagy Merci, konyebb az enyemmel manőverezni az udvarban) kishelyen stb stb.

De nem érti ZAVAR! minden duruzsolás,beszéd a kocsiban, bele értve h a gyerek mesét nézne tableten/telefonon. Akkor annak a hangja zavarna, hang mentesen meg utálja a kicsi, aki pedig nem hisztis, nem követelző! Csupán új neki Magyarország (Németországban laknak), a magyar táj .

Annyi pedig can bennem, hogy NEM TESZEM KI A GYEREKET, MAGAM ÉS SENKIT EGY KISEBB KOCCANÁSNAK SEM!! akkor inkább sosem vezetek, de bajt nem okozok!

Az autora szükségem van, egyetemre evvel járok t (levelező) olykor munka helyre, esetleg ha valami kell szüleimnek.

Nekik is mondtam hogy en nem tudok igy vezetni, beszélgeti is közben. Megértik, Anyum is ilyen volt nagyon sokáig, és lám értettem a szóból, mikor lecsitított gyerekként.

Hiába mondják nővéremnek, hogy NEM megy, ő ragaszkodik ehhez, ha meg beszélnek vele anyuek is, en vagyok a béna sofőr akinek nem kell jogsi se kocsi :( pedig alapból higgadtan, nyugodtan vezetek. Figyelni kell, mert sajnos aladnak b**rmok az úton :/


2017. szept. 1. 17:13
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
36%
Figyu. Ha így görcsölsz vezetés közben az nem egészséges. Ha úgy mész mint egy csiga az sokkal veszélyesebb mintha felvennéd a forgalom tempóját. Gondolom akkor rádiót sem szoktál hallgatni vagy zenét. Ezek a dolgok el fognak múlni szerintem, mikor már megszerzel egy olyan rutint ami kell ahhoz hogy megoszd a figyelmed. Minél többet vezetsz, annál rutinosabb leszel. Ne vedd a szivedre a károgást. Az utasnak úgyis kuss a neve. Majd ha a nővéred vezet te is duruzsolj neki folyamat hogy "Mi van Fittipaldiné, nem megy a kocsi? Csak ennyi? A vékonytalpú cipődet vetted fel? Nyomjad neki vesedonor stb".
2017. szept. 1. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
80%

Neharagudj de aki ennyire nem tud vezetni az tényleg nevezessen.

Minden eggyes szavadból az érződik hogy rettegsz az úton. Akármilyen váratlan szituációba is keveredhetsz akkor mitcsinálsz?? A forgalom zaja nem zavar? Vagy ha jön egy mentő autó kiszálsz a kocsiból és elszalafsz vagy mi?!

Nővéred meg elég felelőtlen hogy beülteti melléd a gyerekét.

2017. szept. 1. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
94%
Nehéz helyzet, és én teljesen megértelek, mert amikor elkezdtem vezetni, engem is ennyire zavart, amikor a fiamnak be nem állt a szája. Úgy tűnik, a nővéred is az a fajta sofőr, aki elfelejti, hogy ő sem jogosítvánnyal a kezében született, és ráadásul se empátia, se tolerancia nem szorult belé. Nem te vagy a béna, csak tapasztalatot kell szerezned, magabiztosságot, az meg idővel meg lesz. Embere válogatja, hogy kinek mennyi idő kell ehhez. Egy biztos, az, hogy lekezel, elmond mindennek téged, neked nem segít. Szerintem itt csak az segít, ha konkrétan leugatod a nővéredet, es közlöd vele, hogy ezentúl oldja meg a furikázását a saját kocsijával. Állj ki magadért, ne félj attól, hogy megsértődik. Ő sem törődik a te érzelmeiddel, amikor lebénáz.
2017. szept. 1. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
90%

KEzdöként engem is nagyon zavart a beszélgetés, ha vezettem.


Nagyon egyszerüen megoldottam: ha elkezdett valaki beszélni és hiába kértem, nem hagyta abba, akkor leálltam az út szélére, és közöltem, vagy beszél és várunk, vagy csöndben van és megyünk.


Két-három alkalom után képesek voltak felfogni.


Idöközben van elég gyakorlatom és a normál beszéd nem zavar, de kezdetben nagyon rossz volt.

2017. szept. 1. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
100%
Mikor csinaltad a jogsid? En is 19 vagyok, lassan ket honapja van jogsim es autom, leginkabb dolgozni jarok vele. Betanultam az utat, reggel hajnalban mikor indulok melozni (peksegben dolgozom) meg csak mehany auto van, semmi para nincs. De delutan ha valami nem megszokott, allo auto az uton amit meg kell eloznom beparazok. De ez termeszetes majd ha lesz rutin mar nem lesz para... Nalad sem.
2017. szept. 1. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
34%
Én sem értem, hogy ilyen félős és rossz öfőrnek minek saját autó. A lassú tötyögő autósok a legveszélyesebbek
2017. szept. 1. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
35%
A novered egy dolog, megerthetne hogy felsz, viszont te is elismerhetned hogy a te felfogasod sem egeszseges. Szerezz tapasztalatot es batorsagot a sajat erdekedben, egy szep nap pont azert fognak elutni mert felsz normalisan vezetni.
2017. szept. 1. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
71%
Megérthetné nővéred, hogy zavar téged, de te nagyon görcsösen vezetsz, ez nem normális dolog! Legközelebb vigyél füldugót, ha ennyire zavar a beszélgetés, és legyél egy kicsit lazább!
2017. szept. 1. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
38%

ha ennyire koncentrálsz, akkor nincs rutinod. Ha meg van és még mindig így vezetsz, akkor lehet, hogy ez nem neked való. Mindenkinek kell egy kis idő, mire megszokja az első kocsit (a tanuló után), de ez max pár hónap és utána teljesen a forgalomra tud fókuszálni. Később pedig egyre jobban kizárod a felesleges információkat (3 sávval arréb az ellentétes oldalon közlekedő) és utána már minimális koncentráció elég kell, hogy legyen.

A másik, meg hogy legyél rugalmas. Vedd fel a közelekedés tempóját, különben minden más kocsi az ellenséged lesz.

Esetleg hallgass rádiót/zenét a kocsiba, húzd le az ablakot, legyen körülötted zaj, hgoy szokd..

2017. szept. 1. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
97%

Nem mindegy, van-e a kérdezőnek rutinja? Nyilván az elején még senkinek nem volt, az majd jön idővel. Mondta, hogy ez a dolgo az anyukájánál is elmúlt. Inkább fair tőled, kérdező, hogy beismered, mi zavar, és csökkenteni szeretnéd a baleset lehetőségét.

Mellesleg nem biztos, hogy lassú a kérdező, csak emrt a nővére annak gondolja.


Mondd meg neki, hogy ha nem fogja fel, akkor nem viszed őket, és kész. Nem tehet ellene semmit.

2017. szept. 1. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!