Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Félek, hogy öngyilkos lesz a...

Félek, hogy öngyilkos lesz a nővérem. Hogyan segítsek neki? Nagyon rossz helyzet ez.

Figyelt kérdés

Van egy nővérem, aki szerintem depressziós. Eleve nem volt egy jó gyerekkorunk, az apánk alkoholista volt és bántott minket. Úgy vettem észre, hogy ő mindig is rosszabban viselte ezt az egészet. Én fiú létemre sokszor visszavágtam apámnak és védtem őket, de ő nem szólt vissza, inkább elfojtotta magában a dolgokat. Szerintem ebből fakadóan volt az, hogy gyerekként nagyon rossz volt, az általános iskolában emiatt a tanárok sokszor bántották, elhordták mindennek, büntették, szidták (nem mondom hogy a mi falusi általános iskolánkban megfelelő pedagógusok vannak) Együtt voltunk napköziben, és emlékszem a végén már olyanokért is leszidták, amiért amúgy nem kéne, pl cicázás közben csalt, vagy ilyen kis dolgok. Leültették a sarokba a fallal szembe, de más gyereket aki lökdösött, ütlegelt másokat azt sose büntették meg.


Anyukám amint tehette elvitte másik suliba, ott pedig a kinézete miatt csúfolták, megalázták napi rendszerességgel. Jelenleg mindketten egyetemisták vagyunk, de ő felnőtt korára egy rendkívül gátlásos, szótlan, otthonülős lány lett. Amikor elkezdte az egyetemet, azt hittük jó hatással lesz rá, hogy majd kinyílik és rájön, hogy ott normálisabbak az emberek, és az utóbbi így is lett, végre normálisan bánnak vele azonban ő még mindig zárkózott, és tele van kételyekkel. Most harmadéves, és szerintem most nagyon rosszul van. Szerintem ráunt erre az életre, szívesebben bulizna, szórakozna, de mégse megy, még pasija sem volt. Egyszer a legjobb barátnője elhívott kávézni és közölte velem, hogy ő észrevette a nővéremen hogy nagyon rosszul van, és többször tett már olyan kijelentést hogy szívesen meghalna, vagy megölné magát, de a családja miatt nem teszi meg.


Én látom rajta, hogy most nagyon rosszul van, sokszor ideges, szomorú, hallom néha sírni is. Próbálok vele beszélgetni, mert gyerekkorunk óta erős a kötelék közöttünk és jó testvérek vagyunk, de nekem nem nyílik meg soha. Anya is segít neki, szakemberhez is elküldtük már. Először pszichológushoz járt, két különbözőhöz is, elmondása szerint semmit nem csináltak, csak meghallgatták. Aztán már egyetemista korában elment egy pszichoterapeutához, ezt a barátnőjétől tudtam meg, azt mondta a barátnője hogy a terapeutája átvágta, vagyis semmilyen terápiát nem tartott, 5 alkalmon keresztül a "diagnosztikus fázisban" meghallgatta, majd azt mondta telefonáljon hogy mikorra jöhet és utána a terapeuta sose vette fel neki.


Nem tudom hogyan lehetne már segíteni rajta, tudom hogy csak magában tudná ezt elrendezni, de nagyon félek hogy tényleg öngyilkos lesz. Nem figyelemfelkeltésből mondja, mert itthon nem szokta mondani és a barátnőjének is csak egy baráti beszélgetés alkalmával említette, de nagyon rossz látni hogy egy ilyen okos, normális lány így elvesztegeti az életét. És most meg van kötve mindkét kezem, mert azt gondolnám hogy egy szakember biztos tud segíteni, de már így is háromnál volt.... Volt már valaki hasonló helyzetben? Aki volt, hogy tudott kívülálló személyként segíteni egy másik emberen?



2017. szept. 15. 22:03
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
4%
Talán jó lenne neki egy párkapcsolat,az kizökkentené a megszokott kis életéből,lenne miért lelkesednie.Hirtelen ez jutott eszembe. Regizz be társkerire,mutogasd neki mennyi ember van ott,csinálj kedvet neki hozzá,ha látod,hogy érdeklődve figyeli,vedd rá regisztráljon be ő is.Hátha...
2017. szept. 15. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
70%

Szerintem töltsetek együtt annyi időt amennyit lehet. Menjetek el kávézni, állatkertbe, sétálni stb, emberek közé, hogy lássa hogy a világ nem rossz emberekkel van tele.

A szakember szerintem jó ötlet, ha tényleg képzett és ert a dolgához biztos segít a nővéreden, de ez is időbe telik, pár alkalom túl kevés.

Az egyik ilyesmi helyzetben lévő ismerősömnek a szülei ajándékoztak egy kutyust, neki nagyon sokat segített egy társ. Ha szereti az állatokat szerintem ezt is érdemes lenne átgondolni. Sok sikert a nővérednek!

2017. szept. 15. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
88%
Nehéz ez így, innen segíteni. Én is depresszióval küzdök, ami nekem valamennyire segített, az egy cél, egy honbi, aminek értelme van, ezáltal értelmet ad az életnek. Én egy kutyamenhelyen vagyok önkéntes. De van csomó ilyen lehetőség: gyerekkórháznak adományt gyűjteni, idősotthonban segíteni. Ha van valami hobbija, érdemes lenne javasolni, hogy ahhoz kapcsolódóan keressen egy klubot, pl ha fotózik, van csomó fotós csoport, akik együtt járnak kirándulni és fotózni, ilyesmi. Akkor új embereket ismerhet meg, barátokat szerezhet, jól érezheti magát.
2017. szept. 15. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
92%

Hasonló,de mégsem egészen ilyen életem volt. Sokszor csak a hajszál választott el,hogy ne legyek öngyilkos. Pszichoterápiára nagyon sokáig jártam,ami egy ideig hatott,de a gyökeres változást nekem a kineziológia hozta..Magamra vettem mindent,magamat okoltam minden miatt,és sajnos ez berögzült a tudatalattimba.

Elsö: Ilyenkor párkapcsolat? Tudod milyet vonzanál be? Amilyen az apja volt,söt ebben az állapotban már el sem hiszi az alany,hogy szerethetö.. Àtéltem.....

2017. szept. 15. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
25%

en is depresszioval kuzdok, de nalam nincs csalad, csaladtag aki ezt eszrevegye es esetleg tenni akarjon ellene.. se barat, se ismeros...

maximum a portas a hazban ahol lakom.


viccet felreteve

legyen egy cel magad elott, valami ami nem materialis, mert azoknak az erteke hamar elillan es visszadob a depresszioba

en a politikaban szeretnek tevekenykedni es sikeres lenni, nalam ez az ami kihuzott a godorbol, a politikai ambicioim


amugy 24 eves vagyok es lany

2017. szept. 15. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
52%
Olyan pszichológust kellene keresni, akit valaki ajánl, az interneten is szoktak vélemények lenni. Még itt is fel lehet tenni a kérdést, a település megnevezésével, hogy ki tud jó terapeutát javasolni.
2017. szept. 15. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
85%

"900 év utazás alatt sosem láttam senkit aki ne lett volna fontos"(Doctor Who)

Először is ez próbáld meg a testvéredben tudatosítani, a tetteknek de a szavaknak is hatalmas erejük sn, még ha nem is azonnal vesszuk eszre.

Javaslom hogy ha megengedhető anyagilag vidd el lovas órákra, maradj ott Vele, batoritsd. A lovak jo hatassal vannak az emberre. Vagy szerezzetek be valamilyen állatot:macska/kutya?amelyik tetszik Nektek, es persze orokbefogadni,azok nagyon halas állatok.

Vidd ki magaddal akar sétálni egy parba, mutasd be Neki a világ szepsegit: A hulló őszi levelek, madarak, szél tánca, a lenyugvó nap sugarai, ahogy búcsúzik..

Kiranduljatok varosba, természetbe, ahova akartok! Ereztesd Vele hogy fontos szeretik nagyom sokan!

2017. szept. 15. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim válasza:
9%
Amiket írtál azok bipolárisra utaló jelek.
2017. szept. 15. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
52%
Hat az a baj, hogy a novereden akkor tudnal segiteni, ha o maga is akarna ezt. Abbol amit leirtal, nagyon nem ugy tunik, hogy o elfogadna a segitseget, vagy akarna elni vele. Valoszinu o egyebkent is egy melankolikusabb tipus lenne, es meg egy jo gyerekkor sem biztos hogy sokat valtoztatott volna a szemelyisegen. Hiszen nezd hanyan vagytok akik segitenetek rajta, es barmit megtennetek hogy a helyzet javuljon. O ezt nem latja? Nem akar elni a segitseggel? Ha ennyire zarkozott es smmi nem nyitja meg a szivet, akkor sajnos nem soval kecsegtetlek.
2017. szept. 16. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
48%

*

nem sok joval

2017. szept. 16. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!