Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Kinek a feladata a szülők...

Kinek a feladata a szülők segítése? Ha egy testvér otthon marad, az elköltözött mennyit segít a szülőknek és miben?

Figyelt kérdés
Mi lenne a reális? Elvárható az otthon maradt testvértől, hogy maximálisan ő lássa el a szüleit, ha épp arra szorulnak, vagy anyagilag segítse őket?
2017. szept. 16. 18:40
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
22%

Erkölcsileg elvárható.

Azonban úgy is fel lehet fogni, hogy ha tegyük fel az otthonmaradt fizet annyit a szobája, netán lakrésze használatáért, mint amennyit egy vadidegen albérlő fizetne, akkor onnantól kezdve velük szemben egyéb kötelezettsége nincs. Hiszen a fizetéssel letudta a dolgát, szabadon élhet a szülői házban, lakásban.

2017. szept. 16. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
74%
Az lenne az igazán korrekt, ha megegyeznének mind az anyagi, mind pedig a természetbeni segítségről, hiszen ez mindkettőjük feladata. Hallottam olyat is, hogy az a testvér, aki nem otthon lakott, és nem tudott segíteni, lemondott az örökségéről az otthon maradt testvére javára, aki életük végéig segítette a szüleit.
2017. szept. 16. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
21%

Ha úgy dönt az otthonmaradt, hogy nem ápolót, takarítót, stb. fogad a szülei mellé, hanem maga végzi az ápolásukat, egyéb segítségnyújtást, akkor a másik elköltözött testvérnek anyagilag kéne hozzájárulni ehhez.

Nyilván az otthonmaradt nem kérhet el az ápolásért annyit, mint egy szakképzett ápoló, nem tudom milyen összeget, de kevesebbet. Meg kell állapodni a testvéreknek, hogy mennyit is ér az otthonmaradt testvér munkája, és ennek az összegnek a felét a távolabb lakó testvérnek ki kell fizetnie.

2017. szept. 16. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
67%
Az a reális, hogy mindkét gyerek segíti a szülőt ha kell.
2017. szept. 16. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
81%

Mi esetünkben az alábbi történt.

Én külföldön élek, így nem tudtam napi szinten segíteni a szüleinket Amikor azok idősek, betegek lettek. A nővérem viszont igen. Odaköltözött hozzájuk, és halálukig gondozta őket. Mi abban egyeztünk meg, hogy nagyobb kiadásokban anyagilag segítek, ha kell pénz küldök amikor kell. De mivel nem csak anyagi kiadások vannak, hanem érzelmi, lelki kiadások, én úgy gondoltam, hogy ennek az ára, hogy lemondok a nővérem javára az örökségről. 3 szobás budapesti lakásról van szó a XVI kerületben. Szerintem így korrekt mindkettőnk részéről.

2017. szept. 16. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
10%
Megkérdezhetem, kedves 5. válaszoló, hogy hány évig gondozta a testvéred a szüleiteket?
2017. szept. 16. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
83%
Ez nagyon sok tényezőtől függ, néhány szempontot leírtak már előttem. Szerintem az is számít, hogy a szülő, amikor még nem szorult segítségre hogy viszonyult a gyerekeihez. Pl. anyósom olyan szinten különbséget tesz a gyerekei és unokái között, mind anyagilag, mind egyéb segítség és törődés szempontjából, hogy úgy lenne erkölcsileg korrekt, ha kizárólag az egyik gyereke gondoskodna róla.
2017. szept. 16. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
78%
Bizony, nem mindegy a szülő korábbi életvitele sem. Amilyen kérdéseket én itt olvasgatok a gyakorin, már lassan azon csodálkozom, ha van normális szülő.
2017. szept. 16. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
91%

ma 19:10-nek

Majdnem 20 évig gondozta őket. Mindketten idősebb korukra egyre betegesebbek lettek. Testvérem és a férje sokat foglalkoztak velük. Nagy szerencse volt az is, hogy mindketten egészségügyben dolgoznak.

2017. szept. 16. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
81%
Én tényleg reális volt lemondani az örökségről.
2017. szept. 16. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!