Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Miért lennék köteles meghívni...

Miért lennék köteles meghívni a testvérem barátnőjét is a szalagavatómra?

Figyelt kérdés
November végén van nálunk a szalagavató, és mivel rajtunk kívül van még egy osztály leszünk kb. 50en. Ezért a meghívottak létszámát is csökkenteni kellett 5 főre. Az 5 meghívottam a szüleim, tesóm, az egyik mamám és a gyerekkori barátnőm. Tesóm kérdezte nem hozhatná e a barátnőjét. Mondtam 5embert hívhatunk és meg van az 5 ember. Tovább erősködött, hogy nem lehetne e mégis meghívni, hisz másfél éve együtt vannak, meg jóban vagyok vele megtehetném. Nem tudom már miket beszélt, de kiakasztott, mert szerintem azt akarná, hogy a legjobb barátnőmet ne hívjam meg, mert ő a barátnőjét akarja. Szüleim is mondták neki, nem ők döntenek, hanem én, de nem csak a bátyám, hanem a bnője is szerintem megsértődtek rám-és szerintem ha a barátnő megsértődött rám, akkor követi a mamlasz bátyám is.

2017. szept. 18. 18:54
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
97%
Mond meg neki, hogy ha a kedvedért nem bír ki egy estét a csaja nélkül, akkor neki sem kötelező mennie. Ha ilyen hülye, hogy 5ig nem tud számolni, akkor fölösleges győzködni.
2017. szept. 18. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim válasza:
88%
Meg kell érteniük, hogy ez a te döntésed és rólad szól, nem róluk. Ha együtt akarnak lenni akkor aludjanak együtt, de most egy estét kibirnak egymás nélkül. Fontos, hogy megértse a bátyád, hogy ez rólad szól és ha azt követeli, hogy dönts a legjobb barátnőd és végül is aközött akihez neked semmi közöd sincsen, akkor eléggé csökkentelméjű (már bocsánat). Probáld meg neki elmondani, hogy nem akarod megbántani, de neked ez fontos és így döntöttél.
2017. szept. 18. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
62%
Kérdező, ti az 5 fővel csúnya szóval élve kényszerpályán vagytok. Nyilván a hely befogadóképességének egyenes következményeként. Ezt a testvérednek illene némi nagyvonalúsággal ellendúlyozni, és akkor nem lenne gixer.
2017. szept. 18. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
85%
És az osztályodból mindenki ki fogja használni az 5 meghívást? Ha találsz valakit, aki esetleg nem, akkor alkudj meg vele, hogy akkor "ő hívja meg" a leendő sógornődet. De lehet, hogy négyszemközt az ofőddel is tudsz alkudni.
2017. szept. 18. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
81%
Nálunk is korlátozás volt a diplomaoszton. A szemfüles diákok úgy oldották meg hogy aki nem használta ki az 5 főt az átadta a helyet. Te ne cirkuszolj meg veszekedj a tesóddal inkább old meg a problémát és a tesód barátnője is ott lehet meg a te barátnőd is. Kár ilyen miatt családi vitába belemenni.
2017. szept. 18. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
93%

Mi is azt csináltuk, amit a 4. ír, kerítettem olyan embert, aki a max. létszámnál kevesebb családtagot hívott és elboltoltuk a meghívóját

De ha meg nem jöhet, akkor nem jöhet. Azt a pár órát kibírják egymás nélkül. Nyilván a neked legfontosabbakat hívod és nem a tesód aktuális párja a prioritás.

2017. szept. 18. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
91%
Nem tudom miért van lepontozva a 4 es. Jót írt.
2017. szept. 18. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
100%
Akit te akarsz azt hívd meg, nem is értem mi más lehetne a helyes válasz. A te szalagtűződ, a máséra nyilván ne te döntsd el kik legyenek meghívva, na de tiédre még jó hogy.
2017. szept. 18. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
69%
#7-es, "never mind", nem igazán érdekelnek a pontok. Aki a %-okért válaszol, és nem azért, hogy segítsen, az valamit rosszul csinál.
2017. szept. 18. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
100%

Nem vagy köteles.

Ha sikerül a fent említett módon meghívót szerezned a csajnak, az jó, de ha nem, akkor se érezd magad rosszul. A szalagavatód rólad szól, nem róluk. Bunkó a tesód kicsit.

2017. szept. 18. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!