Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Mennyire megszokott, hogy...

Mennyire megszokott, hogy testvérek egymás barátaival lógnak? Ti csináltatok ilyet?

Figyelt kérdés

Azért nem tudom eldönteni, mert nálunk nagy a korkülönbség a tesóm és köztem és más neműek is vagyunk. De mikor általános iskolás voltam, előfordult, hogy szülinapi bulimra egyes osztálytársaim elhozták a húgukat is. Még akkor is, ha sose beszéltem a húgukkal hosszabban. Volt, hogy megmondta (udvariasan), hogy most bocs, de ő ne jöjjön, és a barátnőm meg is értette, de a húga állítólag otthon megsértődött. (Nekem ez furcsa volt, kibéreltünk egy bowlingpályát szülinapra, miért vittünk volna el valakit, akivel évente 3 mondatot váltok? És miért várta el?) Volt, aki felhívott, megkérdezte, hozhatja-e a húgát, és nem mondtam nemet, de a húgán nem azt láttam, hogy jól érzi magát a nagyok között. Szerintem unalmas volt neki a dolog, nem értem... nem volt hova tenni a gyereket? Nem minden ismerősömnél volt ez így, akinek volt testvére. Ti erről mit gondoltok? Nekem ez olyan furcsa volt. Én is ismerem a tesóm haverjait, de csak annyira, hogy köszönnek az utcán, meg az egyik kicsit közvetlenebb, az talán beszélget is velem.


Nálatok ez hogy volt?


2017. szept. 22. 21:50
 1/10 A kérdező kommentje:
Ráadásul a saját tesó nem volt hivatalos ezekre a bulikra (vele akkor ünnepeltem, amikor családi körben ünnepeltünk). Fel nem merült, hogy bejön, és ott unatkozik velünk, vagy mi vele szórakozunk.
2017. szept. 22. 21:51
 2/10 A kérdező kommentje:
Meg volt, aki folyton fegyelmezte a húgát, mintha ő se élvezné, hogy ott van.
2017. szept. 22. 21:52
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Hat ez ilyenkor ugy van hogy anyuci apuci nem akarja hallgatni otthon hogy a baratod huga hisztizik hogy a tesvere buliban van o meg unatkotik. Nekem is sok bulimra hoztak kistesot, es tudom hogy tok szivas, mert oket nem lehet ugy bevonni a jatekba, es a testveruk altalaban nem orulh ott vannak. Ebben a szulok keze van benne legtobbszor.
2017. szept. 22. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Ez szerintem azért furcsa, mert ha a tesó nincs meghívva akkor miért van ott? Én most vagyok 20, bátyjám 22 és mi pl simán megyünk együtt egymás baráti társaságához, ha csak random buli van, de ha pl kerti sütögetés, szülinap vagy ilyensmi akkor eszembe sem jutna.
2017. szept. 22. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Köztem és a hugom között 5 év van azt bárhova mentünk jött utánunk, ha ő nem akkor a haver huga már tele volt a ....hogy nem tudunk normálisab lógni együtt
2017. szept. 22. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Igen, gondoltam, hogy a szülők keze is benne van, de hát tesóm is sokat bulizott, amikor én otthon voltam, mégse mondtam, hogy én miért nem mehetek, hanem majd nekem is lesz bulim, és azon meg ő nem lesz ott. Nem is értem.


Még várok válaszokat,köszi az eddigieket.

2017. szept. 22. 23:17
 7/10 A kérdező kommentje:
Csak tényleg ez milyen furcsa helyzet: ő elhozza a húgát, de az én tesóm nem jön, hogy ne zavarjon, pedig én ünneplek...
2017. szept. 22. 23:19
 8/10 anonim ***** válasza:

3 év van köztünk és lányok vagyunk: szülinapi bulikba nem mentem el. Minek? Tök mindegy, mi van, ha nem vagyok meghívva, nem tolom oda a képem. Egyszer volt olyan, hogy meghívott a húgom barátnője, külön kiemelte, hogy szívesen lát, de inkább nem mentem, mert nem akartam a tesóm nyakán lógni a sok ismeretlen közt.


Viszont más helyzetekben lógtunk együtt. Ha mondjuk nálunk aludtak, akkor hülyültünk együtt, meg mentem el moziba, vásárolni a húgom legjobb barátnőjével a húgom nélkül, mert nagyon egyezett az érdeklődési körünk.


Az volt cinkes, mikor általánosban ha felmentünk valakihez suli után, jöttek a húgok, legtöbbször az enyém, de ő mindig normális volt, nem nyávogott, bírták a barátnőim.

2017. szept. 23. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszi a választ!
2017. szept. 23. 19:49
 10/10 anonim ***** válasza:
Hát, köztünk a bátyámmal másfél év van, nagyon hasonlítunk, egy suliba járunk, így a legtöbb barátunk közös. De pl az öcsém haverjai már szinte idegenek nekem, nem is mindet ismerném meg az utcán. Hívatlanul beállítani egy bulira meg szerintem bunkóság.
2017. szept. 23. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!