Hogyan kérjem meg?

Figyelt kérdés
A hugommal nehéz családi körülmények között nőttünk föl.Mára sikerült egyenesbe jönnünk mindkettőnknek.Van egy dolog ami ill. probléma amit nem tudom hogyan beszéljek meg vele.A beteg rokkant édesanyánkal együtt lakom és én tartom el évek óta.Ehhez szeretném az ő segítségét is kérni hogy elköltözhessek ithonról.Sajnos két háztartást nem tudok föntartani ezért szükség lenne arra hogy ő is támogassa felerészt az édesannyát.Nem éppen rajonganak egymásért és ezért nem szeretnék összeveszni a hugommal mert mostanában ő volt az egyetle akire számíthattam.De tudom ez így nem mehet sokáig én is szeretnék tovább lépni.

2017. okt. 23. 17:33
 1/3 anonim ***** válasza:
83%

Személyes kell beszélned vele erről, méghozzá felkészülten. Beszéljenek a tények. A bevételi oldal anyukád részén, a kiadások, a szükséges összeg, számlák.

DE.

Ha anyukád nem tudja fenntartani magát, talán el kell gondolkozni a költözésen. Olyan helyre kell menni, amit fizetni tud. Az nem megoldás hosszútávon, hogy mindkét gyerek a saját családjától von meg dolgokat, hogy a megszokott környezetben maradhasson a szülő. Néha váltani kell ami fájdalmas, de szükséges.

2017. okt. 23. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
MILYEN rokkantságrõl beszélünk? El tudja végezni maga körül a dolgokat illetve a megélhetése? Elvileg a testvérednek önként kellene részt venni édesanyátok megsegítésében! Ha elköltözött akkor az anyukádra ki fog, vagy figyelni kell rá? Nem könnyű!
2017. okt. 23. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Fontos, hogy jó viszonyban legyél a testvéreddel, de magadra is gondolnod kell. Sok ember ment már tönkre abba, amire vállalkoztál. Ha a testvéred szeret téged, akkor biztosan beszáll a költségekbe, vagy segít valamit kitalálni. Fontos megértened, hogy ez nem a te felelősséged, hiszen neked is élned kell az életed. Gyűjtsd össze a számlákat, vezesd a kiadásokat, ülj le a testvéreddel és számoljátok ki együtt, hogy mi lenne a legjobb megoldás.
2017. okt. 24. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!