Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Miben más az egyke élet attól...

Miben más az egyke élet attól hogy több testvéred van?

Figyelt kérdés
Gondolok itt most arra, hogy van egy bátyjád és egy öcséd mondjuk. Miben különbözik? Miket utáltok a másikban? Jól kijöttök? Hány év korkülönbség és milyen tesód van? Szüleitek hogyan viszonyulnak hozzátok? Légyszi meséljetek erről, mert írtóra szeretem ezeket "hallani".

2017. nov. 11. 12:21
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
71%

Feltesom van, kisfiu, 5 eves. A szuleim elvaltak, apamnak uj csaladja lett. Nem latogatom oket, csak kotelezo alkalmakkor(szuletesnap, karacsony) illendosegbol. Pedig nem vagyunk rosszban. Megis olyan , mintha egy idegen gyerekkel jatszanek, nem tekintem testveremnek. Szerintem o se engem. Inkabb apa egy ismerosenek, aki neha megmatogatja.

Nem banom ezt, nem igazan erdekel.

2017. nov. 11. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Nekem egy 3évvel idősebb nővérem és egy 8évvel fiatalabb öcsém van. Nővéremmel kb 3-4éve van már az, hogy nem gyilkoljuk mindennap egymást. Előtte szinte mindig veszekedtünk valamin és mindig téptük,ütöttük és karmolásztuk egymást, nem volt valami jó, de mindig kiálltunk egymás mellett. Értem ezt arra hogy ha betörte valamelyikünk az ablakot akkor nem mutogattunk egymásra, hanem elmondtuk hogy együtt csináltuk. Öcsémnel más a helyzet ugye 8 év az csak 8 év. Neki kb minden meg lett és meg is van engedve majdnem 12évesen. Természetesen ettől ugyanúgy szeretem őt is, mint nővéremet, hisz lassan 12 éve ő volt a legjobb karácsonyi ajándék.:) A szüleink meg az egész rokonság is hiába mondja, hogy mind egyformán vagyunk szeretve meg minden, akkor is ott van hogy én örök középső maradok. Mivel nővérem volt az első gyerek így hát persze és mivel öcsém még utánam született 8évvel így ő örök kicsi marad. Ettől eltekintve sem szerettem volna sosem egyke lenni, mert nagyon is jó az ha vannak testvéreid! :)
2017. nov. 11. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Nekem 3 testvérem van, barátnőmnek egy sem. A különbség talán annyi, hogy ő kicsit önzőbb, soha nem kellett osztozkodnia. Nehezebben barátkozik, nem szereti a gyerekeket. Viszont anyagilag sokkal jobb helyzetben volt a családja mindig is, mi annyira nem, mert kellett a pénz 4 gyerekre. Ő sokkal jobban ragaszkodik a szüleihez, én nem annyira.
2017. nov. 11. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Mostohaöcséim vannak, egyik 11, másik 7 évvel fiatalabb.


Semmi extra, mivel 16 voltam, mikor apámék összejöttek, nem nagyon barátkoztam velük.

Néha beszélgettem a naggyal, de ennyi.


28n

2017. nov. 11. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
81%

Egy hugom van, 2 evvel fiatalabb nalam.

Hozzá valahogy jobban viszonyunlnak a szulok, foleg anyam. Sokat segítették mikor koltozott, volt amikor az alberletet is fizettek neki. 2 szer koltozott el es koltozott haza ameddig en egyszer se de gyujtottem ra a penz mert nekem n segitettek semmiben sem. Azota elkoltoztem en is de egy fillerrel nem tamogattak, sot meg tartoznak penzzel mert tolem kertek kolcson h tesomnak segitsenek albit fizetni.

Most meg aztan tenyleg nem szamithatok semmire mert tesomnak babaja lesz es o van a kozpontban, anyam babaágyat vesz neki meg babaruhákat. Én megnősültem de anyámék a tavolsag miatt nem nem tudtak ott lenni, lagzi most lesz tartva de arra se varhatok egy kepeslapot sem nemhogy ajandekot mert most a jovendo unoka kap mindent.


Ezzel csak azt akarom mondani h milyen egyenlotlensegek vannak 2 testver kozt pedig edestestverek vagyunk, de megis o tobb figyelmet es tamogatast kap.

2017. nov. 11. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Most elnem tudom képzelni, hogy néhány szülő tényleg ennyire kivételezik, vagy csak simán ti vagytok ilyen hisztisek :D
2017. nov. 12. 03:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
utolsó, 2. vagyok azt kihagytam, hogy édesanyám egyformán kezel minket mindentéren :) elváltak a szüleink ezt még csak úgy megjegyeztem
2017. nov. 12. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
56%
Egy 10 évvel fiatalabb öcsém van, anyám azt hitte ennyi korkülönbség elég hogy ne veszekedjünk, amibe nem gondolt bele hogy kevés összehang van egy 8 éves fiú és egy 18 éves lány között szóval ha 2 naponta beszélünk kb tesómmal. Ami fáj hogy mint kiderült autista és ha olyan szinten marad ahol nem lesz önellátó na vajon kinek kell majd gondoznia élete végéig?
2017. nov. 17. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó, ez nagyon szomorú. Az én gyerekeim között is ugyanekkora a korkülönbség, de ők imádják egymást. Pár héttel ezelőtt beszélgettem a 17 éves lányommal arról, hogy a férjemmel gondoskodtunk halálunk esetén róluk, mindkettőnknek külön-külön nagyon magas életbiztosításunk van. Emellett a lakásbiztosításainknak is vannak haláleseti kifizetései, jó ha tud róla baj esetén. Azt mondta ha meghalnánk és egy fillért sem hagynánk rá, akkor is teljesen egyértemű lenne, hogy gondoskodna az öccséről gyámként amíg felnő, vagy akár élete végéig. Nem adná őt oda senkinek.
2017. nov. 25. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Nekem egy másfél évvel idősebb nővérem van, szeretjük egymást, számíthatunk egymásra, de ég és föld vagyunk minden téren. Ő egyszerűbb, szolgalelkű, háziasszony típus, én független, luxusimádó, karrieristább lány vagyok. Abban is meglátszik, hogy ő 4 gyereket akar, én 1-et :D


Szerintem egy testvér(több meg aztán főleg) szívás. Gyerekként ölitek egymást, megy a folytonos féltékenykedés, igazságtalanságérzet a szülők részéről, igazából nagyon kevés család van, ahol minden gyerek egyformán van szeretve, támogatva. Nálunk mindig én voltam az okos, törtető, nővéremnek mindig nehezen ment a tanulás, így anyagilag és más szempontokból is mindig jobban támogatták, ami viszont nekem mindig rohadtul szarul esett.


Én pontosan emiatt akarok csak egy gyereket. Azt akarom, hogy minden szeretetet, törődést ő kapjon, nem akarom, hogy azt érezze, hogy a másikat jobban szeretem, vagy többet kap, vagy ilyesmi. Én sokat szenvedtem mindig is emiatt. És az pedig nagy tévhit, hogy az egykék önzők lennének. Ez egész egyszerűen nevelés és személyiség kérdése, egyik exem egyke és nem ismerek nála önzetlenebb, odaadóbb embert.

21L

2017. dec. 1. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!