Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Miért nem köszöni meg az...

Miért nem köszöni meg az ajándékot?

Figyelt kérdés

Bátyám messze lakik tőlünk, 2 gyereke van. A szüleim szoktak járni hozzájuk, és velük szoktam elküldeni a gyerekeknek az ajándékait. Mindig sok játékot, divatos ruhát kapnak, semmiből nem a bóvlit veszem és olyasmit szoktam, aminek tudom, hogy örülnek, és mindezt szépen becsomagolva.

Én sosem kapok tőlük semmit szülinapra (sms-t se), de nem is várom el, hisz felnőttek vagyunk. De az azért kicsit kifogásolható, hogy az ajándékokat meg sem köszönik, még egy email se jön, semmi. Nem egyszeri a probléma, 10/8-szor így van.

Ha ezek után nem vennék semmit, az szemétség lenne a részemről?


2017. dec. 3. 18:24
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem lenne szemétség.
2017. dec. 3. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Egyáltalán nem lenne szemétség, a bátyád egy p.öcs, már bocs. Ha még egy sms-t sem hajlandó neked küldeni, akkor látszik mennyire érdekled. Te dolgod mit csinálsz, de én biztos nem vennék nekik semmit, sőt fel sem köszönteném.
2017. dec. 3. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Minek vettél bármit a 2. ilyen alkalom után?
2017. dec. 3. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem lehet hogy anyádék úgy adják elő, mintha ők adnák azokat a cuccokat? Vagy esetleg nem lehetnek megsértődve azon, hogy te nem mész hozzájuk, csak ajándékokat küldözgetsz?
2017. dec. 3. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Nem, anyámék nem csinálnak ilyeneket, visznek ők is.

Nincs ebből harag, én ritkán szoktam menni és ők is ritkán jönnek, össze-vissza dolgozunk, nem 5+2 munkarendben.

2017. dec. 3. 19:00
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Akkor kérdezd meg a szüleidet, hogy amikor odaadják a küldött ajándékokat, mit szólnak hozzá tesódék. Ha már eleve unott pofával veszik át, akkor velük van a baj, nem érdemes foglalkozni velük, bár erről a gyerekek talán nem tehetnek. Ha meg amúgy örülnek neki, lehet csak szimplán elfelejtik, vagy ha amúgy is nehezen kommunikálnak, lehet hogy nem tudják hogyan köszönjék meg.
2017. dec. 3. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Örülnek, mert nekik nem nagyon van most pénzük vásárolgatni, szóval örülnek ha a lányok kapnak jó dolgokat. Azért egy köszi-t talán nem lenne olyan nagy szám manapság megírni, a technikai háttér megvan hozzá bőven.
2017. dec. 3. 20:02
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Kár belebeszélni az emberekbe akármit hogy : " ez ezért ilyen, ezt biztos ezért nem csinálja, biztos azért ". Ha valaki nem képes egy köszi tesót küldeni sms-en, messengeren vagy akárhogy, az egy paraszt.
2017. dec. 3. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Igen, szerintem is a legegyszerűbb megoldás a legkézenfekvőbb. Egyszerűen nem érdekli, hogy mi illik. A gyerek örül, neki ez a lényeg, és egy fillérjébe sem került. Nem mintha telne rá...

Akkor ennyi, költekezés befejezve, büszkén vállalom a szemét rokon szerepét, aki nem ad semmit a gyereknek.

Köszi a hozzászólásokat!

2017. dec. 3. 21:41
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Hát, szerintem sem lenne szemétség, ha meg egy köszönömre sem futja a bátyjadtól.
2017. dec. 3. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!