Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Másnál is úgy van, hogy a...

Másnál is úgy van, hogy a lánytestvér szereti a fiú tesóját, az meg csak gúnyolódik vele?

Figyelt kérdés

Állandóan csak beszólogat, kibeszél a haverjainak. Gyökér és bolond vagyok.

Mégcsak egy közös képre se áll össze velem.

Meg tök jó, hogy én mindig segítettem neki, ő meg egyszer nem képes kiállni értem, hanem gúnyolódik, hogy szenvedek.


Másoknál is ezt látom, ahol nővér és öcsike van, hogy ez történik. Mert övé a világ, ő bármit megtehet és semmit nem ad vissza a szeretetből, jóindulatból.

Odáig jutottam, hogy beszélni se akarok vele.


2017. dec. 7. 13:37
 1/9 anonim ***** válasza:
0%
Nem. Máshol a fiú ugratja a húgát, aki túlérzékeny, és visszavágás helyett megsértődik, vagy sír. Ezzel a srác nem tud mit kezdeni, és így inkább kerüli a “nyafka” lánytesót. Hogy kinek van igaza, az sosem derül ki. Neked viszont arra kell figyelni, hogy ne ragadj bele a mártír szerepbe.
2017. dec. 7. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk is így volt... vagy legalábbis én a saját részemről nem tudom, szeretetet mondhatok-e, ragaszkodást talán... mert amígre megértettem, mi a szeretet, addigra meggyűlöltem az öcsémet pont ezek miatt a dolgai miatt. Azóta se jó a kapcsolatunk. Jó, itt hozzátett az is, hogy a szüleink durván kivételeztek vele (mert ő a hímnemű gyerek), ő meg vérszemet kapott, és végig terrorizált, vert, ki...ott velem, ahol csak tudott szimpla kedvtelésből, csúfolt, szekált, piszkált. Ha neki kell vmi, akkor csicska hoppra segítsek, ha nekem egy apró dologban kell segítség, akkor szarik bele. Pénz lejmolt, amit aztán meg sem adott, és letagadta, amikor már a szüleimet kellett belevonnom az ügybe. Amíg otthon laktunk, addig egy idő után csak akkor szólt hozzám, ha vmire szüksége volt vagy ha épp csúfolni akart. Köszönni se köszönt kb.
2017. dec. 7. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Nem. (34/ffi, 2 lánytestvér)
2017. dec. 7. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
2. vagyok, azt hozzátenném, hogy rengeteg ilyen családot ismerek, és a többségben hál'istennek nincs ilyen. Kapásból tudok mondani 3-4 olyan nővér-öcsi párost, akik majdhogynem véd-és dacszövetséget kötöttek, együtt mennek programokat csinálni és remek a kapcsolatuk.
2017. dec. 7. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk is így volt. (3 év van köztünk) mondjuk nálunk ő volt a kedvenc a családban, ez is rásegített a viselkedéséhez. Ráadásul engem cseszegettek, hogy miért nem szeretem a tesómat. Hiába magyaráztam, hogy én szeretem, de annyira utálatosan viselkedik velem, hogy nehéz jó képet vágni hozzá.


Aztán elköltöztem otthonról, és nem foglalkoztam vele. Ha neki nem kell testvér, akkor én nem fogok könyörögni. Néha összefutunk a szülői házban, de ritkán, mert ő azért is hisztizik, hogy ha ő egy oda, akkor más ne menjen. És a mi családunkban ez is rendben van sajnos.

Elfogadtam, gyakorlatilag hogy nincs tesóm, és ennyi.

2017. dec. 7. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Ja, igen.

Vele is kivételeznek, kinyalják a seggét is. Én akkor is csak sz.r voltam, mert ő akisebb. Amikor majdnem megölt mert behajtotta a kocsival az árokba, nekem meg kellett volna akadályoznom az anyósülésről.

Őis akkor kapott vérszemet, mikor rájött, hogy ő az isten, a fiú, a kisebb, úgy sem cseszik le semmiért. Én meg ezerszer megmentettem már, imádtam.

2017. dec. 7. 14:23
 7/9 anonim válasza:

Hát nekem van egy hugom...nagyon nem csípom, midenki őt jobban szereti meg anyám is csak azt mondja hogy ő koskorában is sokkal jobb volt stb. Én ezekért piszkálom ő azt mondja hogy szeret meg minden de közbe meg beárul mindené és zsarolgat de nagyon durván..9éves, asszem😅


14/L

2017. dec. 7. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
#7, Ez az 7-es, büszke lehetsz magadra! Azért utálod, mert Őt jobban szeretik? Ez nem ok! Remélem, ha majd egyszer bajba kerülsz, akkor nem lesz ott melletted, hogy segítsen!
2017. dec. 7. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Hoppá, félreolvastam, bocsi. :D

Visszaszívom.

2017. dec. 7. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!